Redding Big Boss

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Redding Big Boss

Post autor: Badr »

Witam.

Szukam dla siebie nowej prasy. Zastanawiam się nad Reddingiem Big Boss.
Pytanie - jakie są różnice między Big Boss, a Big Boss II?
Jak na ich tle wypada Hornady i RCBS?

Pozdrawiam,
Michał.
ghost
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 21 stycznia 2014, 01:10
Lokalizacja: Toruń

Big Boss II

Post autor: ghost »

witam
Big Boss II różni się od Big Boss tylko systemem zbierania spłonek (do węża pod prasą).
Ja zamówiłem Big Boss II w czerwcu w jednej z firm reklamującej się mocno na tym forum i do dziś nie mam jej ale nadal tylko "Big Boss II" dla mnie się liczy.
Hornady i RCBS mogę mieć jutro ze sklepu w toruniu.
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Mocno się wahałem, co wybrać, ale w końcu zrezygnowałem z Reddinga.
A co to za sklep w Toruniu?
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Hornady (jednostanowiskowa) jest zrobiona z aluminium więc to inna liga niż BigBossII czy RCBS RC4.
RCBS RC4 to solidny, 10 kilogramowy kawał żelaza, mam, polecam, też rozważałem zakup BBII
Kiedyś w USA ktoś rozpuścił plotkę że RCBS wyniósł produkcję to Chin i Amerykanie odwrócili się od RCBS. Podobno po przeniesieniu produkcji jakość poleciała na twarz, prasy są nieosiowe i to już nie jest to co kiedyś. Tyle że to plotka, RC4 są born in USA.

Ważne różnice pomiędzy RC4 a BBII: BBII ma lepszy system spłonkowania na prasie i o niebo lepszy system wyłapywania zużytych spłonek przy odspłonkowywaniu. RC4 trzeba gruntownie czyścić po tej czynności (i otoczenie też, trzeba pozbierać spłonki które uciekły po wybiciu), w BBII nie ma tego problemu ze względu na drogę wybitej spłonki wewnątrz tłoczyska.
Jeżeli planujesz składanie .50BMG to BBII może a RC4 jest za mały - ale głowy za to ostatnie nie dam sobie uciąć.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Wierzba nie strasz posiadaczy Hornady'ego :eeg/: to nie jest zwykłe aluminium tylko stop (duraluminium), tłok i dźwignia są stalowe a do tego prasa w standardzie ma fajny system szybkiej wymiany matryc. Całość waży ok 6kg i moim zdaniem jest wystarczająco solidna do wszystkich kalibrów. Inna sprawa, że BBII także moim zadaniem bije na głowe inne prasy - jest wykonana ze sporym "zapasem" :eeg/:
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Zanim wziąłem pod uwagę Big Bossa, chciałem kupić Hornady - właśnie ze względu na szybką wymianę matryc. Czy jest możliwość zastosowania takiego patentu w RCIV?
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Fajny system wymiany matryc można zaszczepić bez problemu do RCBS'a.
Mniej fajne jest to że trzeba mieć tuleje Hornadego do każdej posiadanej matrycy...
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Ok, już znalazłem.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

wierzba pisze:Fajny system wymiany matryc można zaszczepić bez problemu do RCBS'a.
Mniej fajne jest to że trzeba mieć tuleje Hornadego do każdej posiadanej matrycy...
Na szczęście Amerykanie sprzedają bushingi także w tuzinach. Super sprawa, odpada ustawianie matryc. Wiem że można zakontrować pierścień ustalający, ale np. w przypadku matryc osadzających Competition - tych z oknem do wkładania pocisku - chochlik chce czasami ustawić to okno z tyłu i trzeba się gimnastykować. Przy bushingach ten problem odpada.
forester
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Można naturalnie wziąć Forster Co-Ax... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

Redding Big Boss II ma możliwość zastosowania zestawu konwertującego np.. Hornadego i wtedy mamy przyjemne z pożytecznym.
Darek
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

A właśnie przy okazji, wozzi wspomniał o co-ax Forstera, używa ktoś tego? Zastanawiałem się chwilę nad tym, bo była do kupienia na Egunie używana. Czy rzeczywiście to taka dobra prasa?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@Badr, o ile masz coś do zakładania spłonek, to polecam Co-Ax-a. Zakładanie spłonek na Co-Ax-ie jest do niczego, ale wszystko inne... place lizać. :D Kupując 3 lata temu bardzo mocno się zastanawiałem co wziąć: Redding Big Boss II, Redding T-7, czy właśnie Forster Co-Ax i zgadnij co wybrałem? :lol: Serce mi przy kupnie krwawiło, jak przy<szlo do płacenia, ale nie żałuje. A tak swoja droga, to używanego Co-Ax-a jakoś ciężko dostać... bardzo ciężko nawet. Ciekawe czemu?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Mam ręczny zaspłonkowywacz LEE i właśnie zrobiłem 500 łusek. W związku z czym twierdzę że funkcja osadzania spłonek w prasie jest zbędna a na pewno nie stanowi argumentu do wyboru prasy.
Wojtek
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Mam to samo urządzenie od Lee, także osadzanie spłonek nie miało wpływu na wybór prasy.
Tak jak mówisz wozzi, nie ma tego w ogóle na rynku wtórnym.
Była jedna na Egunie, jest jedna na Ebayu, to wszystko.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

W przeciągu 3 lat widziałem 3-4 na e-gunie. Inna sprawa, ze nie patrze tam non-stop, bo bym ślinotoku dostał, wiec moglem coś przegapić... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze:@Badr, o ile masz coś do zakładania spłonek, to polecam Co-Ax-a. Zakładanie spłonek na Co-Ax-ie jest do niczego, ale wszystko inne... place lizać. :D?
Nie da sie jeszcze kalibrowac olowiakow ,pojemnik na pociski nie miesci sie na kalibratorze.
Ale i tak polecam ,tyle ze trzeba miec ja oprocz klasycznej prasy ,a nie zamiast.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ