Redding Competition Bushing Neck Die...

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Redding Competition Bushing Neck Die...

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

Witam

Koledzy, noszę się z zamiarem zakupu porządnej matrycy typu "neck" do .223 Rem. i zastanawiam się czy ten Redding to najszczęśliwszy wybór ?
Czy ktoś z Was używał tych matryc, i może powiedzieć coś na ich temat ? Choć słowo "Competition" w nazwie zdaje się obiecywać nadzwyczajnie ciasne tolerancje wykonania, to przyznam że jestem odrobinę zrażony do producenta. Posiadam już matrycę tegoż wytwórcy - także "neck" tyle że w standardowym wydaniu do 30-06 - i kiedy mierzyłem błędy po sformatowaniu pierwszej łuski, włosy stanęły mi dęba - odchyłka od osi wynosiła 0,12 mm, podczas gdy formatując FL'em od RCBS'a nie przekraczała 0,02 mm. Choć po kwadransie zmagań z matrycą i wymianie pierścienia ustalającego matrycę na ten z RCBS'a FL, udało mi się zejść do 0,07 mm to jednak niesmak pozostał - sądziłem że neck'i powinny być jednak odrobinę lepiej wykonane od FL ? ( a może się mylę ? ) . Reasumując proszę o poradę - uwzględniając konieczność zakupu dodatkowych bushing'ów cena nie jest niska - więc nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto. Jakie Koledzy macie doświadczenia z Reddingiem ( już nawet niekoniecznie w wersji Competition ) ?

Pozdrawiam
Wódz
rafw
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 17:58

Post autor: rafw »

W klasie matryc Competition najlepszą renomę ma Redding i Forster, a w klasie standartowych równie dobrą ma RCBS czy Hornady. Ja używam Redding Competition do 308 i 6mmBR - bardo wygodne/dobre matryce (a wybierając cały set z osadzarką i body die ma się takie wrażenie - fire and forget ;;pelenluz czyli po kłopocie z wyborami) , aczkolwiek równie dobre a może nawet lepsze wyniki można uzyskać recznymi Wilsonami (do NS nie musi być prasy H i bawię się z nimi gumowym młotkiem) - mam w 223 a osadzam na zwykłej prasie Forsterem - wyniki zarówno na czujniku jak i na tarczy mam z nich zdecydowanie najlepsze.
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Dla zarejstrowanych wrzucilem instrukcje obslugi Reddinga Competition calego zestawu.
Dlaczego tylko dla zarejestrowanych? Ma to duzo wspolnego z prośbą dystrybutora na temat klientów, praw itd.
Instrukcje są w zakładce sklepu - Osprzęt-Matryce Redding- i w miare zainteresowania pod odpowiednim urządzeniem.
Nie wiem, czy istniają oficjalne tlumaczenia instrukcji obsługi ale poprosze to potraktować jak wolne tłumaczenie.
LINK
ODPOWIEDZ