Prasa Lock-N-Load AP

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
scan
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 13:39

Prasa Lock-N-Load AP

Post autor: scan »

Lock-N-Load AP

Czy ktoś jest szczęśliwym właściciel prasy Lock-N-Load AP, jakie opinie z używania tej prasy. ?
:lol:
ghost
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 21 stycznia 2014, 01:10
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ghost »

witam
nie jestem posiadaczem ale "parę sztuk" na niej zrobiłem w zależności od ilości polecam albo jednostanowiskowe albo inwestować raz np w Dillon Precision XL650 lub 1050 niestety nie znam firmy polskiej która ma ten sprzęt w ofercie a szkoda!!! bo z chęcią bym kupował!!!
krótka opinia szkoda wyrzucać pieniądze.
na początku działała dobrze mało błędów, poprawek itd. po 3 miesiącach nasilających się problemów np z obrotem Shell Plate ale nie tylko, pierwszy kontakt gwarancyjny ze sprzedawcą który stwierdził po miesiącu ze z prasą wszystko jest w porządku.
niestety prasa wróciła w takim stanie jakim wyjechała. przy trzeciej reklamacji przyjechała nowa i niestety koło się zamknęło. przy następnej trzeciej reklamacji wywalczyliśmy zwrot gotówki. została zakupiona 650 i od tamtej poty nie ma problemów.
iguana12345
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lipca 2014, 00:08

Post autor: iguana12345 »

Cześć, jestem nowym na forum laikiem, który chce się dowiedzieć coś o sprzęcie i elaboracji i zastanawiam się nad tym od kilku tygodni przez co w rezultacie znalazłem wyżej wymieniony przez Ciebie sprzęt. Fakt faktem nie w Polskim ale w Czeskim sklepie, jednakże jest on nastawiony na polskiego klienta, może się przyda :

http://pl.strobl.cz/dillon-xl650-650szt-godz-7/
Są też wyższe modele jakieś.
jarbuz
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 01 lutego 2013, 15:48

Post autor: jarbuz »

Cześć,
ja mam Hormady LNL prasę już trzy lata. Jestem z niej zadowolony. Do broni krótkiej jest OK. Nie należy się tylko spodziewać, że będzie wbijać poprawnie spłonki. Robię to osobno. A... i jeszcze jedno część, która jest odpowiedzialma za przenoszenie ruchu na shell plate jest ze znalu, trzeba ją dorobić z innego, lepszego materiału.
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Jeśli prasa typu turret to tylko Redding T-7. Nic nie trzeba wymieniać, ani po 100.000 nabojów, ani po 10 latach.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

MADMAX pisze:Jeśli prasa typu turret to tylko Redding T-7. Nic nie trzeba wymieniać, ani po 100.000 nabojów, ani po 10 latach.
Zgadzam się z przedmówcą... :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

wozzi pisze:
MADMAX pisze:Jeśli prasa typu turret to tylko Redding T-7. Nic nie trzeba wymieniać, ani po 100.000 nabojów, ani po 10 latach.
Zgadzam się z przedmówcą... :D
Ewidentnie brakuje jej auto - indeksacji. Takie kręcenie głowicą jest uciążliwe i męczące. Masa to nie wszystko. Jest jeszcze tzw. Przyjemność i przyjazność obsługi.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

P_iter pisze:
Ewidentnie brakuje jej auto - indeksacji. Takie kręcenie głowicą jest uciążliwe i męczące. Masa to nie wszystko. Jest jeszcze tzw. Przyjemność i przyjazność obsługi.


Co masz na myśli mówiąc o "autoindeksacji" ??
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Myślę, że chodzi o rozbudowany system siłowników hydraulicznych, pracujących na ciemnym oleju z frytownicy, pozwalających obracać wieżę przy pomocy pilota od telewizora (zasilanego baterią słoneczną). Ale dopuszczam, że mogę się mylić...

Praca na T-7 sprawiała mi wiele przyjemności (nie mam, ale miałem kilka okazji wypróbować). Nie wyobrażam sobie co może z nią być nie tak. Nie mniej, zawsze można kupić coś czerwonego albo czarnego, albo zielonego inaczej (RCBS) i mieć satysfakcję ze zwycięstwa w walce... Można też kupić dobre zielone (Redding) i mieć od razu satysfakcję z pracy.

Z drugiej strony, Ci którzy od razu wybiorą Reddinga są w pewien sposób upośledzeni - nie mają możliwości narzekania, psioczenia, szarpania nerwów, wymiany postów i sprzętu oraz innych form tracenia czasu. Bo u Reddinga od razu wszystko jest w porządku. Nie namawiam, ale z krótkiego doświadczenia - polecam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 stycznia 2015, 13:02 przez MADMAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mam na myśli automatyczne przesuniecie głowicy z matrycami na kolejne matryce bez konieczności ręcznego przestawienia matryc. Zrobienie naboju to cztery pociągnięcia wajchy bez dotykania łuski i głowicy.

Madmax, Twój nik nie wziął się z powietrza. Szóstka za kreatywność.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 stycznia 2015, 14:36 przez P_iter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@MADMAX :lol:
Ale co do czerwonego, to się nie zgodzę. Czerwone tez jest piękne: Forster. :wink:

@P_iter
Indexing przy elaboracji amunicji do broni długiej jest moim zdaniem utrudnieniem. To jest coś, co pomaga "trzepać" X sztuk na minute, ale czy to na pewno jest droga na poprawienie celności? :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ