7,62x54R z Sierra kal 311 150 gr spitzer 2300

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

7,62x54R z Sierra kal 311 150 gr spitzer 2300

Post autor: Equador »

Witam
Czy ktoś z was robił już nabój w kalibrze 7,62x54R z pocisku jak wyżej ??
Może będzie chciał się podzielić ...
Na razie mam tylko Lovex D73,4 który mógłbym zastosować do tego naboju, bo inne które mam zupełnie mi tu nie pasują...
Jaki COL jaki load...
Pozdrawiam
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Ten proch wg QL jest trochę za szybki dla tego kalibru bo wypełnienie łuski wychodzi mniej więcej 83%. COL musisz sam sobie znaleźć ja przyjąłem w QL głębokość osadzenia pocisku 8mm co dało mi COL 73,13mm. Ja osbiście zacząłbym szukac optymalnych naważek od 2,95 grama i najlepszych efektów oczekiwałbym dla naważek zbliżonych do 3,10 grama. Naważka maksymalna 3,25 grama. Trochę małe wypełnienie łuski ale może się udać.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

winek: dzięki, wiem że jest za szybki ten proch, ale kiedyś go kupiłem do czego innego, teraz stoją mi dwie butelki i próbuję je wykorzystać, podstawiłem do QL-a i widzę że jest za szybki, lepszy byłby D073,5, ale zobaczę, zacząłem od 42 grain zrobiłem do 49 grain co 1 grain, Zobaczymy co wyjdzie. Miałem nadzieję że ktoś może robił bo nie mam dużo tych pocisków... ale coż...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: 7,62x54R z Sierra kal 311 150 gr spitzer 2300

Post autor: Bready »

Equador pisze:Jaki COL jaki load...
Co do COL to Mosiny maja tak rozna dlugosc komory ze trzeba dobierac indywidualnie jezeji ma latac lepiej niz ta z konserw.
Robie 0.4mm przed stozkiem ,ale load trzeba wtedy wyliczac osobno do kazdego egzemplarza broni.
Zwlaszcza te wojenne maja zazwyczaj duzo dluzsza komore.
Na tym pocisku nie robilem ,preferuje ciezsze ,165-168 gr
Pozdrawiam Bready
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@Bready
Kolega chce zużyć ciutek za szybki proch, wiec nie może wziąć jeszcze cięższych pocisków...

@Equador
Ja bym jednak sprzedał, lub wymienił proch, zamiast kombinować.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze:@Bready
Kolega chce zużyć ciutek za szybki proch, wiec nie może wziąć jeszcze cięższych pocisków...
Wiem ,moja odpowiedz dotyczela raczej pytania o COL ,w Mosinie nie da sie nic znormalizowac ,trzeba podchodzic indywidualnie do kazdego egzemplarza .
Jak luske odstrzele z Izewskiego 1943 ,to juz musi zostac do niego ,nie da sie na tyle zbic ramion bez deformacji ,aby weszla do komory Tulskiego 1930 ,taki ich radziecki urok :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Ten load nie będzie do mosina tylko lee enfielda 1917, a w manualu Lovexa ten proch dopuszczają do tego pocisku.... więc spróbuję sie pobawić,
Dzięki Panowie
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Zasugerowalem sie kalibrem w tytule ,wydawalo mi sie ze Lee Enfield 1917 to wylacznie kaliber 30-06.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Bready pisze:Zasugerowalem sie kalibrem w tytule ,wydawalo mi sie ze Lee Enfield 1917 to wylacznie kaliber 30-06.
member: może masz i rację, choć wiem że wychosziły w kalibrze 303 british, ale ten model który ja kupiłem miał w pozwoleniu wpisane 7,62x54R i z takiej amunicji strzela, więc albo miał wymienioną lufę... albo nie wiem, choć wiem że te kalibry angielskie i 7,62x54r niewiele się różnią albo wręcz tylko zapisem bo jeden mierzony w bruzdach a drugi w polach... chyba że sie mylę...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Equador pisze: choć wiem że te kalibry angielskie i 7,62x54r niewiele się różnią albo wręcz tylko zapisem bo jeden mierzony w bruzdach a drugi w polach... chyba że sie mylę...
Co do .303 British to masz racje ,srednics w bruzdach ta sama , .311 ,sam elaboruje 7.62x54R pociskami dedykowanymi do .303 British
Natomiast 30-06 to zupelnie inny kaliber ,w bruzdach .308
Jedynie w polach sa takie same ,jednak wymagaja innej srednicy pociskow.
Najprawdopodobniej Twoj to albo przerobka z .303 British ,albo po wymianie lufy.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
🐱‍&
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2021, 11:25
Lokalizacja: 62

Post autor: 🐱‍& »

Elaboruję dla znajomego mosina. Na większości jego łusek widać wypukłość. Wystaje na około 0,15-0,20mm. Dokładnie po przeciwnej stronie widać podobny ale dużo mniejszy ślad, jakby w komorze nabojowej był ubytek lub była przewiercona i zaspawana (??)
Te łuski które nie mają wypukłości mają charakterystycznie przesunięte zbicie na spłonce i na bank pochodzą z innej broni.
Zastanawiam się czy ma sens użycie tych łusek, czy jest ryzyko pęknięcia łuski?

Obrazek
Obrazek
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Equador pisze:Ten load nie będzie do mosina tylko lee enfielda 1917, a w manualu Lovexa ten proch dopuszczają do tego pocisku.... więc spróbuję sie pobawić,
Dzięki Panowie
W tym konkretnym przypadku ja bym uważał na to co napisali w tabelach Lovex'a. Max load dla pocisku Sierry 174 gr to 47,8 gr :shock: GRT twierdzi że to już powyżej ciśnienia maksymalnego!
Z drugiej strony wygląda na to, że pod pocisk 150 gr można dosyć spokojnie "sypnąć" do 46,00 gr (wg. GRT) co jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Zawsze wydawało mi się że D073,4 to co najwyżej do naważek zredukowanych.
ODPOWIEDZ