Optyka na noc i strzelnice

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Paweł 63
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 01 stycznia 2013, 15:24

Post autor: Paweł 63 »

Wozzi masz rację. Z tym,że w ofercie Zeissa znajdziesz krzyż MilDot. Posiadam takie 2 lunety jak już pisałem. Z całkowitym podświetleniem i dalmierzem. Na inne bym nie zamienił. Brat natomiast i inni koledzy zdecydowali się na bardziej myśliwskie krzyże, ale środek taki jak w pełnym MilDot.podświetlony tylko krzyżyk w środku. Osobiście znam 5 bliskich kolegów użytkowników takiego sprzętu i myślę,że żaden z nich na nic innego się nie zamieni. Dodam, że używają ich do nocnych polowań. Nie chcę tutaj wychwalać tylko Zeissa. Miałem okazję pare razy przystrzeliwać Svarki jak i S&B PM II. Wszystkie te sprzęty są super, S&B może dla myśliwego zbyt "wojskowa"
Svarek zbyt myśliwski, ale to moje subiektywne odczucia. Poza tym każda Sroczka swój ogonek chwali.
PM II postawiłem na SSG i czasami używam do polowań jak koledzy nie widzą, bo śmieją się, że taki policyjny i nie pasuje do myśliwskiej drewnianej tradycji. Ja sę z tym zgadzam, że nie zawsze wypada iść do lasu z plastikiem choćby najlepszym.Tak jak siadać na metalowej ambonie! Za wielką wodą inaczej na to patrzą.


@Vorevol.
Chyba nie widziałeś krzyży nr 63i i 43i. Są dostępne i jest super prosty. Podziałka metryczna.
PZDR
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ