POCZĄTKUJĄCY W ALABORACJI

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 23:36
Lokalizacja: Bełchatów

POCZĄTKUJĄCY W ALABORACJI

Post autor: Piotrek »

JESTEM POCZĄTKUJĄCYM W ELABORACJI I JESTEM ZAINTERESOWANY TĄ TEMATYKĄ. oCZYWIŚCIE CHCĘ ELABOROWAC NA WŁASNE POTRZEBY W KAL 30-06 I 223 REM I POSZUKUJĘ INFORMACJI NA TEN TEMAT I SPRZĘTU ,ORAZ CAŁEGO CYKU TEGO ZAJĘCIA. pROSZĘ O PODPOWIŹ I MOŻE INFORMQACJĘ CO DO SPRZĘTU MOŻLIWIE DO ODKUPIENIA . nADMIENIAM ,ŻE W ZASADZIE W CAŁOŚCI AMUNICJA BĘDZIE WYSTRZELANA W LESIE. PIOTREK
Piotr
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

robienie kulek

Post autor: huskys »

Witaj Piotrek
proponuje zacząć tą dziedzine prawidłowo,to znaczy od zakupu książek o tej tematyce(widać tą książkę przy stronie głównej tego Forum w prawym górnym rogu)po przyswojeniu lektury wiesz o co zapytać w dalszym etapie rozwoju w dziedzinie elaboracji,jest to ważne żeby wzbudzić u siebie ten klimat wewnętrzy osoby składającej naboje ;;pelenluz .
Według mnie elaboracja to nie jest samo mechaniczne składanie poszczególnych elementów składowych am.
zyczę ciekawej lektury oraz samych bezpiecznych loadów :halo-
huskys
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

wszystko zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na ten cel.
tutaj skompletujesz najtańszą nową,możliwą konfigurację sprzętową dostępną w Polsce.
http://www.parabellum.pl/sklep.html
:halo-
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Ja 2 lata temu miałem podobnie. Tyle terminów, nazw i poporstu czarna magia. Husky radzi dobrze,zacznij od książki, przeczytaj ją parę razy i dopiero pomyśl o sprzęcie. Fajny jest moment jak strzelisz pierwszy raz z włąsnoręcznie zrobionej amunicji,a jeszcze lepiej gdy upolujesz pierwszą sztukę! Życzę sukcesów.
Goostav
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

goostav
Ty wiesz o jakim klimacie pisze :D
:halo-
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Tak, domyślam się. U mnie od momentu 'chcę elaborować' do pierwszego pif-paf minęło 1,5 roku. Ale warto, daje to satysfakcję. Do tego momentu nigdy nie myślałem,że mój sztucer jest taki celny, 3x lapua mega 150 gr i wyszło 21 mm!! Kłopot tylko z kaską, bo ciągle czegos brakuje :twisted: Pozdrawiam.
Goostav
Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 23:36
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Piotrek »

Mam pytanie może jest taka możliwość spotkania sie z którymś z kolegów i bym mogl na wlasnej skorze przezyć i zobaczyć cykl elaboracji, gdyz jak się nie uwierzy i zobaczy to nie to. Jestem Belchatowa jesli któys z kolegow ,może pomóc to z góry dziękuje. Piotrek
Piotr
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

:D spotkanie?dopiero jak przeczytasz książkę Pawła Morawskiego conajmniej 2X :lol: ;;pelenluz
do mnie masz raczej daleko,ale na yutube możesz wszystko zobaczyć :-k prawie :eeg/:
http://www.youtube.com/results?search_q ... arch_type=
Pozdrawiam.
Andrzej240
Posty: 91
Rejestracja: niedziela, 02 listopada 2008, 11:30
Lokalizacja: Krajenka

Post autor: Andrzej240 »

jeżeli nie masz dostępu do strzelnicy to zapomnij o elaboracji gdyż strzelnica jest jednym z podstawowych ,,narzędzi" do elaboracji
Andrzej240
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

goostav pisze: Kłopot tylko z kaską, bo ciągle czegos brakuje :twisted: Pozdrawiam.
goostav zaokrętuj się na coś porządnego koło Somali dobrze płacą porwanym marynarzom. Może jakieś graty byś przywiózł. Poz. Davson :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Witam Davson, oj na tamte wody to już się chyba nie zapuszczę, jeszcze się dowiedzą i będę zmuszony im-piratom elaborować :D a kto ma doświadczenia w RGPPANC czy innych armatach :med/: ? Tutaj u mnie wprawdzie zimno...ale bezpiecznie. Pozdrawiam :halo



Zrobiło sie troche OT wiec przeniosłem
PL
Goostav
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Piotrek chłopaki dobrze Ci radzą zacznij od lektury.
Książeczkę Pawła Morawskiego i Jurka Ejsmonta trzeba mieć i od nich na początek zacząć.
Potem i do Piotrkowa jest nie daleko ... :-$
:halo-
ODPOWIEDZ