matryce Hornady 9mm

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

matryce Hornady 9mm

Post autor: Michał »

Witam
Zaczynam elaboracje 9mm Para, kupiłem matryce Hornady- formatująca, osadzająca i do robienie kielicha. Zaniepokoiła mnie trochę matryca formatująca- Decamping Pin ma średnicę większą od kanału ogniowego i użycie tej matrycy powoduje zwiększenie średnicy kanału ogniowego co doskonale widać w gnieździe spłonki (jak przy przebijaniu). Czy jest to normalne a co najważniejsze czy nie spowoduje to uszkodzenia matrycy?

Pozdrawiam
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

U mnie jest normalnie, swoją drogą polecam kupić matryce do wybijania spłonek Lee.
Wybijam przy użyciu Lee, łuski do mycia, a po wysuszeniu do formatowania. Pin mam wykręcony w matrycy formatującej.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Robię dokładnie tak, jak Lechu.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Planuję dokupić dodatkową matryce do usuwania spłonek, natomiast mam wątpliwości czy mogę póki co usuwać spłonki przy użyciu obecnych matryc. Decapping Pin ma średnicę 1,8 mm

Pomierzyłem, posprawdzałem i okazało się, że mam partię łusek które maja mniejsza średnicę kanału ogniowego (S&B). Przy użyciu innych łusek nie ma tego problemu.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Uważaj na S&B Nontox i Geco, trafiają się łuski Geco boxer które mają kanał ogniowy tak mały że można na nim złamać pin - na szczęści są już bardzo rzadkie.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Dokładnie tak jak piszesz- były to łuski po S&B Nontox, zwykła S&B FMJ ma już normalny kanał ogniowy
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Można dorobić pina na wymiar kanału łusek S&B do posiadanych matryc.
Wojtek
ODPOWIEDZ