Strzelanie tarczowe 300m kal. 6mmBR. Jakie komponenty?

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Strzelanie tarczowe 300m kal. 6mmBR. Jakie komponenty?

Post autor: młody70 »

Witam. Jestem tu nowy. Od wielu lat strzelam sportowo z kalibru .22LR a od tego roku również z dużego kalibru. Wybrałem kaliber 6mmBR. Jednostka Bleiker. Mimo, iż prosiłem producenta aby dobrał mi lufę do fabrycznej Lapuy, niestety lufa nie za bardzo ją lubi. Zdecydowanie lepiej chodzi na Normie. Niedawno miałem okazję oglądać w akcji najlepszych strzelców 300m na Mistrzostwach Europy w Mariborze. Większość strzelała z fabrycznej amunicji lub jak się domyślam miała elaborowaną amunicję tylko trzymała ją w pudełkach po fabrycznej amunicji. Zamierzam bardzo porządnie przygotować się do przyszłorocznego sezonu. Jednym z ważniejszych elementów będzie elaborowanie amunicji. Chciałbym prosić Kolegów o podpowiedź z jakich komponentów najlepiej poskładać pociski oraz jakich narzędzi do tego użyć. Cel jest jeden. Wytworzyć pociski w ilości 2-3 tyś/rok o jak najlepszych właściwościach, gwarantujących na 300m skupienie 10 strzałowe na poziomie 30mm lub lepiej.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Zadanie trudne z uwagi na założenia "gwarantujących na 300m skupienie 10 strzałowe na poziomie 30mm lub lepiej"
Takie strzelanie to poziom najlepszych ale przy założeniu "Wytworzyć pociski w ilości 2-3 tyś/rok" na pewno łatwiej to osiągnąć.
Nie ma złotej metody a każda elaboracja może okazać się dla ciebie OK.
Łuski Lapua niektórzy napiszą Norma.
Spłonki Federal GM205M albo CCI BR4 inni piszą o CCI 450
Proszek RL15 ale jego nawet w USA nie można dostać - najlepszy zamiennik jak większość pisze nawet lepszy to Norma 203-B (będą mieli pod koniec miesiąca w besthunters), ale inne proszki są również bardzo dobre Varget, N140 niektórzy używają N150, IMR 8208, H4895.
Przy pociskach 100-108 gr prędkość powinna wynosić 2880-2920 fps wtedy najczęściej osiągają swoje tak zwane "sweet spot" ale wolniej również może być OK.
Jak piszą do 600 yardów precyzyjniejsze pociski są lekko lżejsze 80-95 grains.
Pociski podobno najlepsze Berger ale bardzo drogie i ciężko dostępne - w Polsce największym problemem jest dostępność a nie cena a więc szukaj co możesz dostać - Sierra match king, Lapua scenar
ważne aby kupić niestety z jednej partii odpowiednia ilość co niestety przy tych założeniach nie jest tanie.
A dalej ....................................................... miłej zabawy, każda broń jest inna i trzeba wszystko samemu po dopasowywać pod siebie ale kaliber wspaniały na testy i w sumie tańszy jeśli chodzi o koszty elaboracji. Matryca chyba wilsona choć ja mam reddinga.
Ja się bawię z tym kalibrem od bardzo niedawna ale sprawia mi on dużo frajdy bo dość szybko jak dla mnie uzyskuje fajne rezultaty z tej broni - ten kaliber wybacza błędy strzelca które ja niestety jeszcze ciągle mam. Odrzutu prawie nie ma wcale (bardzo delikatny) co prawda nie osiągam jeszcze twoich założeń ale trening czyni mistrza czyli dużo jeszcze treningu przede mną.

Na 300 metrów z mojej broni kolega strzelał i uzyskał wynik który chciałbym powtórzyć

Obrazek

inny kolega w sobotę pierwszy raz strzelając z mojej broni uzyskał taki wynik

Obrazek

a ja strzelałem z niego 4 razy (w sobotę 4 raz) i takie wyniki co prawda gorsze wyniki od twoich zakładanych ale napawające optymizmem

Przy tym strzelaniu (w sobotę) był dość duży miraż ale i tak ciesze się z wyniku - seria 15 strzałowa.
Obrazek

A to wcześniejsze strzały (tak naprawdę pierwsze strzały jakie oddałem z tej broni) - serie 10 strzałowa.
Obrazek

Obrazek

Bardzo przyjemny kaliber.
epaa
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 04 kwietnia 2014, 13:55

Post autor: epaa »

A ja się tylko zapytam co to fajny program do analizy wyników?

A drugie pytanie z ciekawości ( ten kaliber to nie moje progi) jaka jest żywotność lufy i czy aby nie mniejsza niż te 3000 strzałów?
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Producent twierdzi, że lufa wytrzymuje 3500-4000 strzałów bez pogorszenia celności. Dostawcą luf dla Bleikera jest Lilja (USA).
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

epaa pisze:A ja się tylko zapytam co to fajny program do analizy wyników?
OnTarget Precision Calculator v2.10 is $11.99.
Jest też wersja darmowa

http://www.ontargetshooting.com/
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Podepnę się troszke off top, pytanie dotyczy interpretacji rozrzutu z suwmiarki wychodzi mi 40mm pomiędzy najdalszymi przestrzelinami więc ok. 0.4 moa dystans 300m.
Program mówi co innego 0.266moa może mi ktoś wytłumaczy jakim rozrzutem powinienem się chwalić w tej serii?
Obrazek
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Dziękuję Kolego piotrjub za obszerne opracowanie.

Fakt. Pocisków Bergera nie ma i nie wiadomo kiedy będą, to samo z prochem RL15. Matryc nie ma, prasy nie ma.....nie spodziewałem się, że rynek elaboracji jest tak wąski i płytki. Ale cóż, do wiosny daleko.

Jeszcze jedno. Szukam profesjonalnego "imadła" do przestrzeliwania karabinu na elaborowanej amunicji. Na 300 metrowej strzelnicy z laboratoryjnymi warunkami (super osłonięta od wiatru) wykonam podbudowę betonową z mocowaniami. Do tego zamierzam przymocować to "imadło". Wiem, że musi być wahliwe. Używamy takich do kalibru .22LR ale na duży kaliber są za delikatne. Czy ktoś ma wiedzę jak skonstruować takie "cóś" lub widział gdzieś coś takiego. Np. w fabryce amunicji? Szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Nie mam lunety a poza tym uważam, że strzelanie z lunety nie do końca jest wiarygodną metodą pomiarową. Jeśli się mylę, proszę o uświadomienie. Wszak jak wspomniałem na wstępie jestem tu nowy.

A tak wygląda imadło (nazywamy je Kudelin od pomysłodawcy) do przestrzeliwania broni 22LR. Warsja - hand made

Obrazek

Przestrzeliwanie " na sztywno". Mało wiarygodna metoda.


Obrazek

I w końcu profesjonalne imadło w fabryce amunicji Eley. Też sztywne ale idealnie wytłumione.


Obrazek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Z dobraniem komponentow to napewno szybk sie nie uwiniesz, chyba, ze przypadek sprawi, ze bedzie pasic.

Zamierzam rozpoczac z tym kalibrem w przyszlym roku, zaczalem oid lusek, optyki, pociski niestety Jakis patafian zwinal mi na 4 sek przed koncem aukcji ( za chciwy bylam, ale z tymi zaczekam co powie sworca sprzetu, ten bowiem bedzie mial ten temat obcykany. Na dniach bede wreszcie zamawial pukawke.

Matryce beda Redding'a Splonki CCi w zaleznosci jakie beda dedykowane / polecone.

Nie wiem jak regulujesz to imadlo, ale ja osobiscie swojej broni bym w nie nie wkrecil - od tego sa rest'y i z doswiadczenia polece Ci od razu ten drozczy ( pod Kolbe ) bo ten ktory kupilem ja to sprzet lata jak zyd po pustym sklepie.

Watpie abys obyl sie bez elaboracji, tego tematu nie bede poruszal, bo temat encyklopedi brytyjskiej, tyle, ze ta przynajmniej ma koniec, elaboracja raczej nie.

Jezeli chcesz robic kulki, to tak jak zauwazyl PiotrJub. wazne aby bylo z tego samego los'u czyli i luski, i pociski, splonki i Proch.

Ja bede probowal na N135

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

robo_chlop pisze:Podepnę się troszke off top, pytanie dotyczy interpretacji rozrzutu z suwmiarki wychodzi mi 40mm pomiędzy najdalszymi przestrzelinami więc ok. 0.4 moa dystans 300m.
Program mówi co innego 0.266moa może mi ktoś wytłumaczy jakim rozrzutem powinienem się chwalić w tej serii?
Niestety masz wersje darmową i nie możesz nastawiać dystansów np. 300m dlatego zdecydowałem się zapłacić te kilkanaście USD.
ale od początku.

Otwieramy program

Obrazek

dalej konkretną tarczę

Obrazek

Zwróć uwagę że na tarczy mam zaznaczoną skalę czyli odcinek 200mm zmieniając jednostki 20cm

Obrazek

Zaznaczam tą skalę i wpisuję jak to jest wartość - tu u mnie 20cm

Obrazek

Po prawej stronie zaznaczam dystans i kaliber

Obrazek

Zaznaczam punkt celowania

Obrazek

a dalej same przestrzeliny

Obrazek

Jak chcesz to możesz przesłać mi skan tarczy ale zaznacz na niej skale porównawczą - 20cm
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Takie przykładowe imadełka jak kolega zamieścił do małego kalibru może i będzie ok.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


https://www.youtube.com/watch?v=9fHLRex3uJw


A to innego typu urządzenia

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Piotr,

ale te rail gun'y to juz naprawde inna bajka :mrgreen:

NA takie sam bym sie zapisal :mrgreen:

:wink:
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Dziękuję Piotrze za zdjęcia tych maszynerii. "Nie chcem ale muszę" jak mawiał pewien Jegomość. Będę musiał coś takiego zrobić.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Czy ktoś ma wiedzę jak skonstruować takie "cóś" lub widział gdzieś coś takiego.
Jest takie cudo na strzelnicy ZKS w Warszawie.
Bawiłem się nim kiedyś, tj.uruchomiliśmy go z kolegą.
Cały dzień zabawy w czyszczenie,smarowanie i regulacje.
Szukaliśmy najlepszych ammo w bocznym zapłonie.
Sprężyny które tam są ani drgnęły przy kal.22lr
Od tamtej pory czasem ktoś go używa,niestety stoi na osi 50m.
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Angole za imadełko Dolphin żądają 27.000 zł! Tak, to nie pomyłka!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Z tym prochem o ktorym wspomnalem wczesniej N 135 nie nadaja sie, jest za szybki.

PiotrJub

a jak z lataja A-Max'y ?

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ja 6Br próbowałem tylko z pociskami sierra 107gr i 95gr na inne pociski nie miałem czasu.
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Ja już niebawem wypróbuję pociski Bergera i Sierrę z prochem Varget i RS52. Spłonki BR4 (tylko takie są dostępne). Łuski Norma. Zobaczymy co z tego wyjdzie?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

W necie na YT Kolo strzela ze zwyklych splonek CCI i twierdzi, ze sa rownie dobre jak BR4 czy inne.

Ja co Prawda tez BR 4 sobie zafundowalem, ale przy okazji wyprobuje tez i zwykle.

:wink:
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

Strzelam z 6BR - Fabryczny Savage F Class - VV140, Scenar 105, Spłonki Fiocchi FSR daje mi takie rezultaty (5 strzałowa seria)

Obrazek

Poszukam gdzieś bo miałem tarczę na 300m i taka kombinacja też całkiem spoko rezultaty dawała
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Dokładnie tego oczekuję..........30mm przy serii 10 strzałowej na 300m. Znaczy.....da się!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

młody70 pisze:Dokładnie tego oczekuję..........30mm przy serii 10 strzałowej na 300m. Znaczy.....da się!
Mlody, mamy chyba ten sam Problem, tyle, ze ja juz powoli doczytuje sie, ze ciezko bedzie, nawet bardzo ciezko.

Z Remingtone 700 .308 przy szukaniu elaboracji mialem na 100 m dziura w dziore ( jeden Flyer ) weic zobaczymy co bezdie w przyszlym roku jak odbiore moja bron.

:wink:
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

Cel osiągnięty. Seria 10 strzałowa strzelona z pasa. Rozrzut amunicji + błąd strzelca 55.7mm na 300m. Wystarczy!

Poskładane z:
1. Pocisk Lapua Scenar 105gr.
2. Łuska Lapua odstrzelona w mojej komorze.
3. Spłonka CCI BR4
4. Proch Varget 29,1gr.

Prędkość wylotowa dla 65 szt. Min: 2836, Max: 2861


Obrazek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

A to innego typu urządzenia

Obrazek

Obrazek

Ten po lewej to Lou Murdica, on ma wlasny 100m tunel z betonu zbudowany pod ziemia, sprawdza w nim pociski dla Bergera.
Apropo, ten najprzystojniejszy to wasz kolega abersfelderami :)
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

abersfelderami pisze: Apropo, ten najprzystojniejszy to wasz kolega abersfelderami :)
No to dałeś zagwozdkę. :lol:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Tam zaraz zagwozdke, przecierz wiadomo, ze najprzystojniejsi sa brodaci :mrgreen:

:wink:
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Pudło, strzelaj dalej :D
Miłego dnia!
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

trzeci od lewej ... ten najbardziej amerykansky
:)
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Jaka jest nagroda za wygraną w zgadywance? :D
Miłego dnia!
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

tody pisze:trzeci od lewej ... ten najbardziej amerykansky
:)
Trzeci od lewej nazywa sie Duane Fitzgerald, ja napisalem najprzystojniejszy :lol:
Ten drugi od lewej nazywa sie Walter Lang, jest czlonkiem reprezentacji amerykanskiej w F Open, co bardziej jest intrygujace, jest Polakiem z Warszawy, ukonczyl Politechnike Warszawska, dla mnie jest Wlodek, super facet.
Tam zaraz zagwozdke, przecierz wiadomo, ze najprzystojniejsi sa brodaci Mr. Green
Cieplo, aby ulatwic dodam "niebieskie oczy" :lol:
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Maz pisze:Jaka jest nagroda za wygraną w zgadywance? :D
nie ma nagrod, dawalem swoim dziecia za wszystko nagrody, teraz nic nie chca robic bez wynagrodzenia.
tody
Posty: 305
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 21:35

Post autor: tody »

Ani chybi ten w okularach przeciwsłonecznych &#128526;
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Cieplo :lol:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

ostatni w kurtce :lol:
dodam że statyw jest fajny podobny zamówiłem za wielką wodą tylko lunety jeszcze nie mam :lol:
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

U nas w strzelaniu , w odróżnieniu od railgun-owców, jest sporo "czynnika" ludzkiego. Tak to wygląda.

Obrazek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Zgadles :lol:
Jestes jedynym ktory potrafi ocenic przystojnosc :lol:
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

młody70 pisze:U nas w strzelaniu , w odróżnieniu od railgun-owców, jest sporo "czynnika" ludzkiego. Tak to wygląda.

Obrazek
Ja wiem jak to wyglada, strzelam z "slingowcami" na kazdych zawodach.
Ja strzelam w FTR, Lou Murdica strzela wszystko, nie tylko railgun.

Obrazek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

piotrjub pisze:ostatni w kurtce :lol:
dodam że statyw jest fajny podobny zamówiłem za wielką wodą tylko lunety jeszcze nie mam :lol:
Przy twoich zdolnosciach, sam powinienes go zbudowac.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

To tak nie do końca - przy pojedynczych sztukach nie wszystko się opłaca. Generalnie staram się coś dorobić jak nie mogę tego dostać albo szybko dostać.
Dla przykładu do temperówki Nielson nie miałem wszystkich potrzebnych pilotów a w USA też kłopot z dostaniem to dorobili stalowe

Obrazek Obrazek

z uwagi że widiowe są znacznie lepsze to ostatnio poprosiłem aby dorobili widiowe (wlutowane w obudowę stalową).

Obrazek

a z uwagi na to ze dorabiali od zeszłego roku (brakujące rozmiary) to dziś zadzwoniłem i powiedziałem jakie maja być gotowe i to do czwartku bo wyjeżdżam.
Zrobią ale to taki kłopocik bo muszą inne roboty odkładać.
Generalnie pojedyncze rzeczy które są dostępne wolę kupić wychodzi dla mnie taniej.

Napisz coś o tych zawodach - zawsze na targi do USA lecimy na przełomie stycznia i do połowy lutego Tuscon i maj czerwiec Las Vegas chętnie bym poobserwował takie zawody.

http://www.ray-vin.com/
Taki statyw zamówiłem (kolega podesłał mi już potwierdzenie zamówienia) na lunetę zbieram może do mistrzostw Polski uda się :)
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Odpowiedzialem juz wczoraj, ale za kazdym razem odpowiedz znikala. :oops:
Zdjecie jest z Mistrzostw Arizony na 300, 500 i 600 jardow (midrange), wedlug regalaminu NRA.
zawody byly na poczatku kwietnia i trwaja 3 dni.
W pierwszy dzien byly zawody zespolowe w Fclass i Palma. fclass jest fopen i ftr.
Ja strzelam inwidualnie, tak ze ten dzien mialem wolny. Lou Murica normalnie strzela benchrest, ale bardzo chcial strzelac, to jeden z kolegow ustapil jemu swoje miejsce.
Poniewz Lou ma (albo nie ma) bicepsu w prawej rece ( mial wypadek przy wedkarstwie morskim), to poprosil mnie o zastapienie go w ciagnienciu tarczy.
Moj team z Lou wygral zawody w Fopen.
Dwie ciekawostki: Lou syn posiada bizness z cementem i wybudowaj tacie pod ziemia tunel betonowy z klimatyzaja na 100 jardow.Murdica sprawdza dla Bergera wszystkie nowe pociski (dzieki temu ma za darmo koszulki i pociski :D
Druga, to ze obok Lou stoi Walter Lange, czlonek amerykanskiej reprezentacji, moj sasiad i przyjaciel, Walter jest Polakiem, urodzil sie w Warszawie i skonczyl Politechnike Warszawska, a jego zona Ania architekture.
Napisz coś o tych zawodach - zawsze na targi do USA lecimy na przełomie stycznia i do połowy lutego Tuscon i maj czerwiec Las Vegas chętnie bym poobserwował takie zawody.
to masz szczescie, na poczatku lutego w Phonix sa te zawody http://www.bergerbullets.com/swn/info/, sa to najwieksze i najwazniejsze zawody w Stanach, sa wszyscy najlepsi ze Stanow i zagranicy. Wstep jest wolny, mozesz nawet startowac (olata okolo $400).
Mozna sie duzo nauczyc i zobaczyc najlepszy sprzet.
20 kwitnia sa w Las vegas Mistrzostwa Nevady w fclass.

Ps: troche humoru, na Mistrzostwa Stanow przyjechal miedzy innymi Seb Lambang z Indonezji, oni maja czerwono -biala flage. W dzien otwarcia temu co zawieszal flagi powiedzialem, ze ta flage powiesil do gory nogami, oczywiscie od razu poprawil :lol:
Obrazek

Zagadka; jak sie nazywa ten wyski facet po lewej stronie z czapka w reku, okazujacy szacunek Polskiej fladze?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Z postawy wygląda na ..................... Bryan Litz
ODPOWIEDZ