Witam Wszystkich!

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Krzysztof M
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 kwietnia 2010, 14:55

Witam Wszystkich!

Post autor: Krzysztof M »

Na wstępie wypada się przedstawić: wink: Krzysztof Mączka, 31 Lat, poznaniak, inż. z zakresu budowy maszyn, pasjonat strzelectwa:)
Strzelam sportowo od 8-miu Lat, wyłącznie z Broni krótkiej i tylko takie cztery jednostki broni posiadam.

Dlaczego się tu pojawiłem: Dotychczasowe sportowe współzawodnictwo w strzelaniu statycznym zaczęło mnie nudzić i aby cos zmienić spróbowałem sil w strzelectwie praktycznym IPSC. Sprzedałem jednostkę która tylko łapala kurz i kupiłem pistolet stworzony do IPSC - CZ75 SP 01-Shadow. Ten Wspaniały sport pokazał mi inny wymiar strzelectwa jaki znałem do tej pory, po czym brutalnie ukazał swoją ciemna strone: koszty amunicji zakupu ... najmniej raz w tygodniu wystrzeliwuję ok 200-250 kulek 9 para... przez ostatni miesiąć ok wystrzeliłem 1200-1500 naboi, za zawrotną jak dla mnie kwotę ponad 1200zł, co jest dla mnie za wysokim stałym wysokim kosztem.
Stad DECYZJA: ELABORUJĘ SAM! [/ B]

Pojawiłem się na tym forum, gdyż chce zainwestować i zakupić kompletny zestaw narzędzi oraz komponentów do elaboracji amunicji 9 para. Doświadczenia w tej materii nie posiadam dlatego bardzo licze na pomoc kolegów doswiadczonych. Ostatnie dni spędziłem na stronach USA i Kanady czytająć o sprzęcię do elaboracji i jestem wygłupiony w kwestii jego doboru. Dlatego tez bardzo prosze osoby doświadczone elaboracji 9 m para o pomoc. Tematu bede wrzucał tematu na forum bo uważam go za zbyt błachy: wink:

PS. jako, że mam mozliwość "prywatnego zakupu" na terenie Kanady, prosił bym o dobranie sprzętu zakup którego zakup jest dostępny na jej terenie lub w USA.

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc i zrozumienie.

Pozdrawiam - Krzysztof Mączka z Poznania
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Kup automat Dillona na 9 para + tanią prasę i matryce 9 para do formatowania zużytych łusek. Przydała by się jeszcze frezarka ale w tym kalibrze za dużo formatowanych łusek nie będziesz frezował.
Krzysztof M
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 kwietnia 2010, 14:55

Post autor: Krzysztof M »

Witaj!
Dzięki za nakierowanie, zabawne jest to, że oglądałem sprzęty Dillona już wczesniej zanim podjałem decyzję o eleboracji. Kupowałęm już trochę częsci u Agnusa Hobdell`a bo ma super ofertę na tuning do CZ-tek, a on również jest dystrybutorem Dillon Precision i nawet ma wszystko taniej niż na stronie producenta ( u Agnusa XL 650 jest za $529,95 a na stronie Dillona XL 650 jest za $544,95...RL 550B u Agnusa też jest tańsza ) na plus jest także że dodatkowo znam ich zasady bo już tam kupowałem...

Ostatnie pytanie, zamówić XL 650 czy RL 550B czy może myslisz o innym automacie?
Pozdrawiam i raz jeszce dzięki za pomoc - Krzysztof
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Krzysztof, zanim skompletujesz swój zestaw poszukaj lepszego dystrybutora amunicji. Niedawno jeszcze na stronie sklepu MKSzuster była promocja na amunicję 9 para 63 albo 68 groszy/sztuka przy zakupach od 1000 szt. Zadzwoń do nich. Może jeszcze coś zostało. Opłaca się przyjechać.
No i oczywiście witaj na forum.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Ad. Krzysiek nie robiłem jeszcze amunicji pistoletowej chociaż kupiłem sprzęt i mam też CZ75 jednak bardzo mało z niej strzelam. Ja kupiłem Lymana T-mag + zestaw matryc. do tego potrzebny by Ci był podajnik prochu , waga, + parę innych drobnych narzędzi typu lejek podstawka itp. i to bez mała już wszystko co potrzebujesz. Możesz na tym robić też inną amunicję pistoletową i karabinową kwestia matryc . Jeżeli zamierzasz robić bardzo dużo to polecam jakiś kombajn jednak jaki to musisz poszukać na specjalistycznych forach IPSC . Poz. DB Davson
Krzysztof M
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 kwietnia 2010, 14:55

Post autor: Krzysztof M »

Witam,
Dzieki za namiar na "promocję" u Szustera. Okazało się że promocja nadal aktualna dla 9mm Para 8g chcą 86 gr, jak się kupuje w tysiącach - i to nie jakieś "ruskie" wynalazki typu Barnaule czy czeskie Lidery ale Geco :-) Jak dla mnie świetna cena i jadę odebrać w przyszłym tygodniu kilka tysiączków, bo niestety w sobotę nie pracują.
Raz jeszce dzięki za pomoc, w kwesti elaboracji to temat odsuwam w czasie choć nadal otwarty bo XL650 już do mnie płynie :-)
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

To zanim dopłynie, będziesz mógł uzbierać łusek z "Szusterowego" zakupu.
Cieszę się, że mogłem pomóc. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ