Jaki zestaw na początek.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Jaki zestaw na początek.

Post autor: sowland »

Witam wszystkich.W końcu będzie można brać gdzieś lekcje zwłaszcza że nie wszystko można wyczytać z książek.Mam pytanie do kolegów .Jaki zestaw narzędzi na początek przy elaboracji np. 308 W.Z tym że nie chodzi mi o sprzęt z dolnej półki.Interesuje mnie troche lepszy sprzęt taki który będzie można rozbudować czyli dokupować coraz to lnne akcesoria oraz poszerzać zakres elaborowanej amunicji.
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Re: Jaki zestaw na początek.

Post autor: lu.dzie »

sowland pisze:W końcu będzie można brać gdzieś lekcje zwłaszcza że nie wszystko można wyczytać z książek.
Na poczatek polecam ksiazke Krakusa. LEKTURA OBOWIAZKOWA, nie tylko dla poczatkujacych!
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ad Mateusz. Widzę że masz smykałkę do zrobienia czegoś samemu to może zamiast fabrycznej frezarki mógłbyś sobie zmajstrować taką jak ja na wzór Krakus-owej
Załączniki
1d 001.jpg
1d 001.jpg (162.06 KiB) Przejrzano 1619 razy
DB
SP9IUM
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

albo tumbler taki
Załączniki
1a.jpg
1a.jpg (106.92 KiB) Przejrzano 1616 razy
DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Ad. Wojtek
Trimmer zrobie pewnie w najblizszym czasie, tumbler w przyszlosci tez powstanie. Jak możesz prześlij jakiś szkic albo rysunek techniczny tego trimmera.
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Podstawa to dobra prasa taka na całe życie. Nie kupuj małych pras np. typu Partner RCBS itp. Miałem taką prasę parę lat temu i były problemy nawet z kalibrami 222 i 223. No chyba że bedziesz robił wszystko z nowych łusek. Z doswiadczenia napiszę Ci że do strzelań myśliwskich i do lasu w zupełnosci wystarczą typowe narzędzia i matryce i to wcale nie z górnych półek. Z czasem przyjdzie reszta.
Podstawa to czystość dokładność i spokój.
DB Davson
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Ad. Wojtek
Frezarka i tumbler bardzo fajne. Jednak na dzisiejsze czasy koszt ich wykonania jest znaczny. Tak to było chyba kiedyś jak nic nie można było kupić a granice były pozamykane. Jednak dla chcącego nic trudnego polecam zwłaszcza frezarkę. Może sam bym zamówił ???.
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

ad davson.
Te urządzenia nie były wykonane kiedyś jak granice były zamknięte i ciężko było gotowe ściągnąć. Zostały wykonane całkiem nie dawno i po to że lepiej wykonują swoją robotę i szybciej a przede wszystkim to dla SZTUKI! bo elaboracja to chyba nie tylko scalanie. Na stole właśnie mam na ukończeniu kolejny "urządź" a'la Krakus, którego zdjęcie Krakus zamieścił w swojej książce. Trochę tylko zmodyfikowałem oparcie dna łuski i dodałem element do pomiaru grubości ścian łusek - jak widać jeszcze nie wykończony.
Kolejny "urządź" też już zaczyna się wyłaniać.
Załączniki
11 002.jpg
11 002.jpg (91.79 KiB) Przejrzano 1534 razy
DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Wojtek - ten zegar ma tez stoper? :lol:
Sam zbieram sie na podobna "choinke" - czujnik juz zdobylem.
Mam tez tumbler i trimmer zrobione przez Krakusa - pierwsza klasa.
Polecam takie rozwiazania - trimmer jest ulepszona wersja frezu Wilsona (uznawanego za jeden z najlepszych) - z dolaczonym silnikiem i mikrometrem.
Tumbler tez jest swietny - czysci i poleruje luski, ale ma wade - trzeba kupic stalowy, nierdzewny srut. A ten tani nie jest...
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

lu.dzie - śrut stalowy tani nie jest, ale się praktycznie nie zużywa :-)
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Każdy chwali swoje. Ja tumbler Lymana używam od ponad 10-ciu lat jest tani szybki i dokładny. W zależności od koloru srodka czyszczacego można w łatwy sposób zaznaczyc rodzaj wykonanej amunicji z tymi samymi pociskami. Np. na konkurencję dzik inaczej naważoną można barwić na złoto na rogacza na cytrynkę. Nawet z czasem wiesz jaka jest jaka i do czego ma służyć.To fajne ze każdy może mieć inne spojrzenie wiadomo że cel jest ten sam. Podajcie przypuszczalne koszty urzadzeń pokazanych na fotach. Chętnie coś bym zamówił.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

W zależności od koloru srodka czyszczacego można w łatwy sposób zaznaczyc rodzaj wykonanej amunicji z tymi samymi pociskami. Np. na konkurencję dzik inaczej naważoną można barwić na złoto na rogacza na cytrynkę
Mozesz cos wiecej? Czy chodzi o zielony czy czerwony wsad? Czy po czyszczeniu stosujesz jeszcze cos aby wyczyścić w srodku czy zostawiasz tak jak jest?
Piotr
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Davson.
Jami tumbler? I jaki wsad?
Czyszcząc na sucho ( też w tumblerze Lymana :mrgreen: ) NIGDY nie miałem czystej łuski w środku - a tam czystość bardziej mnie interesuje niż na zewnątrz. Próbowałem też ultradżwięków, ale w końcu okazało sie , że czyszczenie na mokro ze śrutem stalowym jest najskuteczniejsze i najmniej upierdliwe. :eeg/:
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Ad. PiotrL
Czyszczę wstępne chemicznie. Stosuję detergent firmy UniLine . Potem płuczę i wygrzewam (kiedyś nawet w piekarniku) . Potem w tumbler , wibruję z efektów jestem zadowolony. Do strzelań myśliwskich
bez zastrzeżeń. Kiedyś nawet luski w środku piaskowałem mini piaskarką było to kłopotliwe a efekty do 100m bez zmian.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

Davson-niemożliwe,przy tak dokładnym czyszczeniu żebyś nie zauważył zmian w skupieniu :-k :D
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Mi 5 zł z wora na 100m pasuje nie walczyłem o lepszy wynik. Przymierzam sie do zakupu broni aby powalczyc na duże odległosci. Zmienię napewno technologię o ile będzie z tym problem i będe się bił o każdy milimetr skupienia. A tak nie w temacie jaką broń byście polecili do strzelań precyzyjnych do 1000m i w jakim najbardziej popularnym kalibrze .
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

Ja doczyszczam też chemią -bęben i różnica jest znacząca zam fotki troche nieostre:<br>
Obrazek &#160; Obrazek<br> <br>
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Ad. Piotr
,,Czy chodzi o zielony czy czerwony wsad".

Tak właśnie czerwony barwi na złoto zielony na cytrynę
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Dzięki za wyjasnienia :D
Piotr
ODPOWIEDZ