Kupuję lunetę. POMÓŻCIE

Moderatorzy: wierzba, P_iter

zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Kupuję lunetę. POMÓŻCIE

Post autor: zielony »

Panowie, jestem przed zakupem nowej lunety. Lupka ta będzie przez jakiś czas osadzona na Rem 700 Tactical w 223. Gdyby sprawa dotyczyła tylko tej jednostki to problem byłby mniejszy ale kiedyś ta luneta skończy na czyś ciężkim w 6,5x55.
Fundusze mam po długich przeprawach zgromadzone i wątpię czy będę w stanie na dzień dzisiejszy dołożyć więc proszę nie kuście jakimiś NF lub czyś równie drogim, może kiedyś :)
Mam na oku Meopte Zd 6-24x56RD z siatką MT.

http://www.meoptasportsoptics.com/shop/ ... tgRen.html

Marka ta jest mi dobrze znana ale z linii lunet myśliwskich, mam dwa meostary biegówka i nocna i jestem naprawdę zadowolony. Lunety pancerne i o dobrych jakościowo szkłach. Wiadomo, że nie jest to najwyższa półka ale jak się nie ma co się lubi...

Następną lupką jaką się zainteresowałem to DOT 3-24x56 ED (z trzema wariantami siatki)

http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... d3423.html

Miałem kiedyś DOT 2,5-10x56 na 6,5x55 i nigdy mnie nie zawiodła.

Obecnie skłaniam się mocno ku Meopcie bo mam możliwość kupienia w dobrej cenie ( będzie niewielka różnica między DOT ).
Wiadomo, że Meopta reprezentuje pewien poziom, który jest zauważalny poza Czechami i Polską, Niemcy i Francuzi bardzo sobie cenią tą markę.
Za Meoptą przemawia 30 lat gwarancji, fajna siatka, którą można doskonale wykorzystać do konkurencji dzika, minusem podobno jest system włączania podświetlenia ( podobno potrafi się sam odpalić w futerale, przyciski są odsłonięte i dość czułe ale można sobie z tym poradzić)
Luneta będzie również wykorzystywana do polowania na liska albo sarninę bo szkoda aby broń w tym kalibrze była tylko na strzelnicę.

Dajcie proszę jakiś znak bo jest mi ciężko się zdecydować, do wydania poważna sumka więc chciałbym wydać dobrze.

Mam nadzieję, że dobrze wkleiłem linki :-k

Z góry dzięki za pomoc.
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Jeśli będzie użytkowana tylko na strzelnicy i w polu za dia to nie widzę sensu inwestowania w nocną lunetę. Kup nowego vortexa, albo używanego zeissa conquest (kupiłem do takich właśnie celów conquesta 6.5-20x50 i bardzo sobie chwalę). Obiektyw 50mm uważam do takich celow to max - wizjer (okular) też będziesz miał niżej co ułatwi skład.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Kupowanie Delty w wersji innej niż HD, to wyrzucenie pieniędzy. Niektórzy powiedzą, że kupowanie ogólnie DO, to wyrzucenie pieniędzy. Mam taką http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... d3698.html i niby dupy nie urywa ale da się z tego mierzyć i trafić. Na obecną chwilę z tych dwóch brałbym Meoptę.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
jotpe
Posty: 173
Rejestracja: środa, 07 maja 2014, 11:22

Post autor: jotpe »

Sokal,

Mam na 6,5 x 55 SE lupkę o której piszesz... Conquest 6,5-20 x 50 z siatką Z1000 i wierz mi - do polowaczki o zmierzchu-zmroku się nie nadaje.

Jeśli autor postu chce kupowac 2 jednostki (223 i 6.5) do papieru i do lasu - niech jednak szuka IL. Bez tego - bieda.

Pozdrawiam -
jp
Jest dobrze ale jakoś sobie poradzimy...
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

z conquestem polowałem przy pełni i było wszystko widać, oczywiscie jest to dzienna luneta i takiej chyba szuka autor.
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

Luneta tak jak wspomniałem będzie osadzona chwilowo na 223, będę musiał się nią nacieszyć ale później pójdzie na 6,5x55 i będzie wykorzystywana do nieco dalszych dystansów, zacznę się bawić na osi 400-450m, jest taka możliwość. Wiadomo, że podświetlenie też się przydaje bo mając broń z fajną lupka kusi żeby zabrać taki zestaw co jakiś czas do lasu na liska, sarninę albo jakiegoś zbłąkanego dziczka. Kupując lunetę chcę maksymalnie wykorzystać budżet i kupić najlepszy sprzęt z tego przedziału cenowego. Chciałbym czuć, że wydałem dużo i dostałem dużo, przy oszczędzaniu mogę za jakiś czas czuć niedosyt związany z brakiem podświetlenia, zbyt małym zakresem krotności, kiepską siatką.
Dostałem przed chwilą od kumpla mms z artykułem w Braci Łowieckiej na temat tej lunety autorstwa Łukasza Dzierżanowskiego ( jutro podskoczę po wersję papierową) z tego co udało się doczytać to same plusy. Muszę jeszcze tylko poszukać jaka jest wielkość centralnego punktu. artykuł może sponsorowany ale coś tam prawdy musi być. Jest mail do autora, może się skontaktuje bo w sklepach z którymi rozmawiałem wszędzie podają suche informacje ze strony producenta a tu widać, że test przeprowadzono solidnie.
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
jotpe
Posty: 173
Rejestracja: środa, 07 maja 2014, 11:22

Post autor: jotpe »

Sokal,

Problem z Conquestem nie jest w jasności - bo ta ma się bardzo dobrze - a w braku podświetlenia, co w warunkach granicznych oświetlenia - ma cholerne znaczenie. Ale - Zielony - dobrze kombinuje :)... z powiększenia 20-24 można spokojnie strzelać do 600-800 m. Oczywiście - mówimy o zabawie w LS. Bo Vanity Fair w LS - to już 20-30 kPLN :P


jp
Jest dobrze ale jakoś sobie poradzimy...
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

W jakiej cenie jest ta meopta?

Masz fajne oferty Nightforce na

http://www.optykamysliwska.pl/wyszukiwa ... nightforce
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

Dzięki za odpowiedzi w temacie :D
Sprawa jest przesądzona, będzie meopta. Poczytałem, porozmawiałem, dostałem privy.Ogólnie z tego co się dowiedziałem luneta jest bardzo dobra, jeśli chodzi o precyzję nastaw,ustawień podobno rewelacyjna, potwierdził to artykuł w Braci Łowieckiej jak i użytkownik, mechanika trwała ale to już przetestowałem na innych jednostkach ( biegówkę meostara targałem na ekspresie w 9,3x74R i sztucerku 9,3x62 i nigdy nic się nie przestawiło).
Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni pochwalę się zestawem.

Dostałem wiadomości na które odpowiedziałem ale z tego co widzę wiszą w zakładce " Napisane do wysłania" zamiast w wiad wysłanych. Może jakoś inaczej funkcjonuje poczta na forum :?
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »


Wiadomości wiszą w zakładce Do Wysłania, do czasu aż adresat odbierze pocztę.
Mod.

]
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

Tak to wygląda. Lupka naprawdę fajna, obraz klarowny na wszystkich nastawach. Jestem przekonany o słuszności wyboru. A przy okazji moja ulubienica też taka posiada

https://www.youtube.com/watch?v=tPz_7pPoazw

Obrazek

Obrazek

Obrazek
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
michudy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 23 kwietnia 2017, 12:17

Post autor: michudy »

Witam, kolego zielony polowałeś może już z tą lunetą, pytam, bo mam zamiar kupić taką samą i zastanawiam się jak mocno można podświetlenie ściemnić, żeby nie przeszkadzało w nocy i czy wg nadaje się do zasiadki na dzika? Poluje z powiększenia 6x i z podświetleniem ale naprawdę delikatnym, a sprzedałem swoją lunetę i chce kupić coś na polowanie i do strzelania na 300m.
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

michudy, lunetka sprawuje się rewelacyjnie. Niestety ostatnią pełnię przeleżałem w łóżku i nawet nie zdążyłem się dobrze nacieszyć sprzętem ale mam zamiar najbliższy długi weekend intensywnie polować. Jest to moja czwarta meopta i jeśli jest tak dobra jak poprzednie to będzie ok.
Co do podświetlenia to możesz być spokojny, kiedy zaczynam ustawiać minimalne to punkt staje się coraz mniej widoczny aż do całkowitego wygaszenia. Zakres regulacji podświetlenia jest naprawdę duży i bije na głowę wielką czwórkę. Denerwujące jest nieco włączanie i wyłączanie podświetlenia ale to ze względu na umiejscowienie przycisków, wymaga to przyzwyczajenia.
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
michudy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 23 kwietnia 2017, 12:17

Post autor: michudy »

Dziękuje Ci bardzo kolego zielony za odpowiedź, napisz jak wrażenia podczas nocnego polowania po weekendzie, bo jestem bardzo ciekaw jak się sprawuje luneta gdy księżyc świeci słabo albo wg go nie ma. I proszę powiedz mi gdzie dostałeś taka fajną osadę do remingtona, bo chce w przyszłości mam nadzieję niedalekiej sprawić sobie rem 700 .308 z grubą lufą i trochę go potuningować.
ODPOWIEDZ