Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Mycie łusek
Idź do strony Poprzedni  1, 2
marcin1984
Odpowiedz z cytatem
Coś tam jednak mają
https://alco.com.pl/igly-nierdzewne-0-3-mm,id1439.html

Ale cena wyrywa z kapci niestety Shocked
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty marcin1984Wyślij prywatną wiadomość
P_iter
Odpowiedz z cytatem
huskys napisał:
Torebka 20g kwasku cytrynowego.
5ml Ludwiku.
Woda.
Bęben 6l.
Pół godziny,błysk.

Dodając do tego zestawu, dwie nakrętki Perhydrolu, czas skrócimy do pięciu minut. Lepiej robić takie czyszczenie w garnku lub szklanej misie. Reakcja jest bardzo burzliwa. Mocno gazuje i generuję sporo ciepła.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
tribal
Odpowiedz z cytatem
http://cel.sklep.pl/?617,wsad-frankford-2-26-kg
Myślę że trzecia część z 2,2 kg powinna wystarczyć do mieszanki satelitek - kulek. Jakby co to jestem zainteresowany podziałem.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty tribalWyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Taką 1/3 też bym był zainteresowany.

likker_runner
Odpowiedz z cytatem
P_iter napisał:
Dodając do tego zestawu, dwie nakrętki Perhydrolu, czas skrócimy do pięciu minut. Lepiej robić takie czyszczenie w garnku lub szklanej misie. Reakcja jest bardzo burzliwa. Mocno gazuje i generuję sporo ciepła.

Jeżeli generuje sporo ciepła, to coś musi się utleniać. Pytanie czy jest to metal łusek, czy może detergent albo inny składnik kąpieli.

Z kolei mycie w samym detergencie z kwasem cytrynowym jest łagodne. Kiedyś zaplątały mi się dwie czerwone łuski, pewnie myte octem przez "czarnoprochowca" (były ewidentnie strzelane czarnym prochem). Czerwień schodziła powoli, po jednym myciu moją mieszanką sporo jej zostało. A to przecież są cienkie warstwy, rzędu kilku bądź kilkunastu atomów.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
HAKKR
Odpowiedz z cytatem
P_iter napisał:
huskys napisał:
Torebka 20g kwasku cytrynowego.
5ml Ludwiku.
Woda.
Bęben 6l.
Pół godziny,błysk.

To żart jak myślę...? Zajdzie reakcja chemiczna a nie rozpuszczenie osadów i doczyszczenie powierzchni. Perhydrolem i kwasem solnym trawiłem dawno temu płytki do elektroniki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty HAKKRWyślij prywatną wiadomość
P_iter
Odpowiedz z cytatem
To nie żart. To komentarz do cytowanego postu dotyczącego wybłyszczenia łusek.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
bambus0134
Odpowiedz z cytatem
Witam.

Szukałem i przetestowałem kilka sposobów mycia łusek, najbardziej spodobał mi kosatka do zmywarek.
Używam takich trój składnikowych z biedronki przeciętych na pół,cała trochę mocna w swoich poczynaniach o praniu nastu łusek 223 GGG wyszły ciemne jak by były pokryte patyną ale błyszczące.
Natomiast po użyciu 1/2 kostki są błyszczące jak to mój kolega określił nówka sztuka.
Do tego dochodzi minimum 3 krotne dokładne płukanie w wodzie suszenie max do 95 s C w piekarniu , czasami po dwukrotnym płukaniu łuski podczas suszenia troszkę ciemniały.

Nie wiem jaki jest skład takich kostek ale jestem zadowolony z efektu.

ps.Tumbler wsad max 5kg
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty bambus0134Wyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
bambus0134 napisał:
... najbardziej spodobał mi kosatka do zmywarek.
Używam takich trój składnikowych z biedronki przeciętych na pół,

Nie testowalem ale gdy widze jak zasyfiony kubek od herbaty wychodzi z maszyny do mycia naczyc, to mam wrazenie, ze ta kostka mi luski rozpusci, moim zdeniem zbyt agresywne.

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
HAKKR
Odpowiedz z cytatem
@andy7

Czy mógłbyś napisać w jaki sposób myjesz łuski w mokrym tumblerze? Czego dokładnie używasz? Bardzo ciekaw jestem jak Ty to robisz.

Oczywiście, mam na myśli mycie z osadów, brudów a nie agresywną chemiczną reakcję.
evo10
Odpowiedz z cytatem
Stosowałem mieszanki kilku płynów ale za którymś razem użyłem tylko tego https://krainablasku.eu/product-pol-2455-Spray-do-czyszczenia-lazienki-Cillit-Bang-750ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6DI0435y7zgOchghV609xg9Icoyx0VEr-84sGk7WvqwCH2gFo35kV0aAum-EALw_wcB i wychodzi najlepiej. Nie stosowałam perhydrolu, kwasku ani tabletek.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty evo10Wyślij prywatną wiadomość
HAKKR
Odpowiedz z cytatem
evo10 napisał:
Stosowałem mieszanki kilku płynów ale za którymś razem użyłem tylko tego https://krainablasku.eu/product-pol-2455-Spray-do-czyszczenia-lazienki-Cillit-Bang-750ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6DI0435y7zgOchghV609xg9Icoyx0VEr-84sGk7WvqwCH2gFo35kV0aAum-EALw_wcB i wychodzi najlepiej. Nie stosowałam perhydrolu, kwasku ani tabletek.

W tym środku właśnie myłem i lekko czerwone łuski wyszły. Przesadziłem z ilością. Trzeba małymi porcjami ten środek dozować :-)
evo10
Odpowiedz z cytatem
I dobrze wypłukać.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty evo10Wyślij prywatną wiadomość
glowka7a
Odpowiedz z cytatem
Ja również do mycia łusek do 9 i 223 używam pół tabletki do zmywarki i doleje trochę jakiego cifa. Płucze kilka razy ale ostatnie płukanie robię w wodzie destylowanej i suszę na grzejniku albo w suszarce do grzybów. Po zastosowaniu wody destylowanej łuski są cały czas błyszczące i nie ciemnieją po wysuszeniu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty glowka7aWyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
HAKKR napisał:
@andy7

Czy mógłbyś napisać w jaki sposób myjesz łuski w mokrym tumblerze? Czego dokładnie używasz? Bardzo ciekaw jestem jak Ty to robisz.

Oczywiście, mam na myśli mycie z osadów, brudów a nie agresywną chemiczną reakcję.

Uzywam koncentratu cytrynowego, koncentratu octowego, Cilit Bangs i Fairy Ultra. Wszyttkiego tak na " oko ".

Najpierw myje w ultradzwieku a nastepnie w mokrym tumbler'ze

wychodze bardziej blyszczace niz z fybryki ! Mr. Green

Wink
bobers
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:
(...)Najpierw myje w ultradzwieku a nastepnie w mokrym tumbler'ze(...)

Dlaczego tak?

Pytam poważnie, bo posiadam zarówno myjkę ultradźwiękową, jak i tumblery mokre oraz suche.
Testowałem różne konfiguracje już i nie rozumiem co to ma na celu.
Ale wszystkich rozumów nie zjadłem i jeśli będę wiedział do czego dążymy, chętnie spróbuję.

Pozdr.

Odpowiedz z cytatem
bobers napisał:

Pytam poważnie, bo posiadam zarówno myjkę ultradźwiękową, jak i tumblery mokre oraz suche.
Testowałem różne konfiguracje ....

Pozdr.

I która maszyna Twoim zdaniem najlepiej myje?

Też nie rozumiem, po co przed mokrym tumblerem dawać do myjki? Aby osady zmiękczyć i łatwiej satelitki w mokrym doczyszczą?
andy7
Odpowiedz z cytatem
bobers napisał:
andy7 napisał:
(...)Najpierw myje w ultradzwieku a nastepnie w mokrym tumbler'ze(...)

Dlaczego tak?

Testowałem różne konfiguracje już i nie rozumiem co to ma na celu.
Ale wszystkich rozumów nie zjadłem i jeśli będę wiedział do czego dążymy, chętnie spróbuję.

Pozdr.

Twierdze, ze 4 mm satelitki nie wypoleruja gniazda splonkowego tak, jak ultradzwiek,

ot taka moja extrawagancja ! Mr. Green

Nie wszystko musi miec sens - czytaj sztuka dla sztuki Mr. Green

Wink
PP-67
Odpowiedz z cytatem

~600-700sztuk
~30min
4-5 korki tego płynu
( satelitki 3/2)

kuras999
Odpowiedz z cytatem
Imponujące! Ile mniej więcej masz tych satelitek na taką ilość łusek?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kuras999Wyślij prywatną wiadomość
PP-67
Odpowiedz z cytatem
3 kg. (tyle posiadam i wsypuję)
Tutaj temat był omawiany.
https://reloading.pl/forum/viewtopic.php?t=4992&highlight= halo!

TomaszMk
Odpowiedz z cytatem
Ja tez uzywam W5 - kamien i rdza.

Tylko, że:
1. Goraca woda z kranu do zbiornika + 3000 lusek 9x19 + kostka do zmywarki.
Mieszam to i zostawiam na +-20minut. I powoli sobie lezakuja w takiej kapieli. Podbieram do mycia do pkt 2. Zamieszam.
2. do 2l myjki ultradzwiekowej wlewam goraca wode + 0,3l plynu W5 + jakies 300 lusek(po pkt 1).
3. mycie w myjce 30 minut z grzaniem wody.
4. przeplukanie lusek pod czysta woda w koszyku z myjki i suszenie w kuwecie na podlodze grzanej.
5. do wczesniejszej zupy w myjce - po poprzednim myciu - dosypuje nastepna partie lusek, dolewam do poziomu wode/W5 i patrz pkt 3 az skoncza sie luski z zbiornika z kostka.

Luski czyste, ladne, nie przebarwione. Czysci to nawet stare i przekolorowane luski z ziemi.
Nie bawie sie w wczesniejsze odsplonkowane 9x19.

Wymyte juz w ten sposob +20k lusek, wiec dziala.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TomaszMkWyślij prywatną wiadomość
kuras999
Odpowiedz z cytatem
Po waszych wpisach kupiłem ten W5 - jest rewelacyjny, wcześniej używałem tabletek do zmywarki. W5 powoduje że brud odchodzi i tworzy taki jakby kożuch, muszę tylko trochę więcej satelitek dokupić bo mam zdecydowanie za mało. Dzięki za namiary na ten środek Very Happy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kuras999Wyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Kurcze, normalnie też kupię na testy.

PP-67
Odpowiedz z cytatem
kuras999 napisał:
Po waszych wpisach kupiłem ten W5 - jest rewelacyjny, wcześniej używałem tabletek do zmywarki. W5 powoduje że brud odchodzi i tworzy taki jakby kożuch, muszę tylko trochę więcej satelitek dokupić bo mam zdecydowanie za mało. Dzięki za namiary na ten środek Very Happy

Pomieszaj satelitki z pinami.

TomaszMk
Odpowiedz z cytatem
Jakies pol roku temu tylko zmienili dezajn butelki i dodali zapach. Myje tak samo, ale mam wrazenie ze starego W5 bylo wiecej i bardziej pasowal mi zapach.
Ale myje tak samo wiec .....
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty TomaszMkWyślij prywatną wiadomość
Batko
Odpowiedz z cytatem
Witam wczoraj tez zacząłem mycie w małym chińczyku
około 50 łusek 9,3x62 1 kilo satelitek 3-2 płyn SZ4 20ml. litr wody
Dwie godziny mycia na szybkości 2 do 3 przy prędkości 4 i 5 wkład przestaje myć za duża prędkość
Po dwóch godzinach płukanie w zwykłej kranówie i wysuszenie sprężonym powietrzem
Łuski lustro żadnych plam na razie nic nie ciemnieje pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty BatkoWyślij prywatną wiadomośćTlenTelefony
DamianC
Odpowiedz z cytatem
Najtaniej i najszybciej kwasek cytrynowy ok 40g. i płyn do naczyń na oko, max 20 minut mycia i gotowe.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty DamianCWyślij prywatną wiadomośćTelefony
oryks
Odpowiedz z cytatem
No właśnie, po co to mielenie przez 2 godziny ? Po 30 minutach (dwie łyżki Cilit "kamień i rdza" plus kilka kropli płynu do naczyń) mam już tak czyste , że bardziej nie będą.