LEE CLASSIC TURRET PRESS czy LEE PRO 1000

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wojciech.wroclaw71
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 13 lutego 2020, 20:01

Post autor: wojciech.wroclaw71 »

Czołem,

z czasem każdy kolejny pocisk staje się coraz bardziej powtarzalny. Mam tylko pytanie, czy istnieje możliwość wyeliminowania lub zminimalizowania luzu głowicy w prasie lee turret?
Pozdrawiam,
W.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Jeżeli mówisz o luzie głowicy góra-dól to nie ma sensu go likwidować. Dzięki luźnemu pasowaniu / luzowi po posmarowaniu smarem głowica kręci się lekko i "w nieskończoność" a luz i tak znika/jest kasowany w tym samym miejscu po podniesieniu tłoka - przy maksymalnym podniesieniu tłoka dociska on głowicę w tym samym miejscu bo nie może ona "iść dalej" bo oparła się o powiurzchnie oporowe w korpusie prasy. To zapewnia Ci powtarzalność. IMHO likwidacja luzu zmieni tylko tyle, że powierzchnie oporowe będą zużywać się szybciej przez tarcie (i np OAL będzie się z czasem zmieniał), kręcić się będzie ciężej etc.

luz przy obrocie kasowany jest przez kulkę w korpusie - tu imho nie ma co kasować - można tylko ustawiać blokując pręt prostokątny i kręcąć głowicą.

Chyba że o jakiś inny luz Ci chodzi.Miałem Lee Turreta i to dobrze przemyślna konstrukcja aczkolwiek "obtaniona" to robi co trzeba tylko czasami za wolno....
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Cześć

Kupiłem na egun taki zestaw jak na fotce. Prasa to starszy typ Turreta z dyskiem na trzy matryce. Aktualnie są tam zamocowane matryce do .223. Chcę składać amunicję .308 do repetiera do tarczy. Zależy mi na precyzji ale nie mam aspiracji na mistrzostwo. Mam matryce RCBS Competition do .308. Czy składanie na takiej prasie ma sens czy jednak wymagana jest jednostanowiskowa? Co może przeszkadzać w tej prasie? Za mała sztywność do pełnego formatu czy też nieosiowe osadzanie pocisków? Dzięki za podpowiedzi :)
Obrazek
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Zioman pisze:Cześć

Kupiłem na egun taki zestaw jak na fotce. Prasa to starszy typ Turreta z dyskiem na trzy matryce. Aktualnie są tam zamocowane matryce do .223. Chcę składać amunicję .308 do repetiera do tarczy. Zależy mi na precyzji ale nie mam aspiracji na mistrzostwo. Mam matryce RCBS Competition do .308. Czy składanie na takiej prasie ma sens czy jednak wymagana jest jednostanowiskowa? Co może przeszkadzać w tej prasie? Za mała sztywność do pełnego formatu czy też nieosiowe osadzanie pocisków? Dzięki za podpowiedzi :)
Obrazek
Nabój złożysz to pewne ale czy będzie jakiś super precyzyjny to już inna sprawa. Nie wiem czy czasami 308 nie jest już za długi aby działała automatyka prasy. Ja składam mausera i mosina na jednostanowiskowej a na turrecie 9mm i 45ACP
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Tutaj nie ma automatyki prasy. W tym modelu indeksowanie jest ręczne. Widziałem jak na tej prasie na YT składają .308 ale chyba nie mam innego wyjścia jak złożyć parę pocisków i sprawdzić powtarzalność headspace po formacie, CBTO i osiowości czubka.
ODPOWIEDZ