Baza Elaboracji: ReLoadData.pl

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

kahles pisze:Temat troche podupadł wiec odświeżę...

Proponuje dodać jeszcze 2 kolumny V0 z QuickLoad i V0 rzeczywiste z chrono
Temat może i podupadł ale serwis działa i cały czas jest na nim ruch (+-150 wyszukań/dziennie)

a V0 QL i chrono już jest. Dostępne gdy dodatemy test elaboracji. Widać m.in. na przykładach w zakładce "co nowego" / "Ostatnio dodane testy" lub po kliknięciu w lupkę w kolumnie "Komentarze/Testy".
ReloadData.pl (admin)
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Świetnie
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Zbliża się po mału kolejny czas opłat za infrastrukturę.
Jeśli ktoś chce / może wesprzeć projekt to uruchomiłem zrzutkę.

https://zrzutka.pl/3zzzva
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 maja 2019, 09:16 przez stah, łącznie zmieniany 1 raz.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Mamy chwilową przerwę.

Stary serwer odmówił współpracy. Kopie zapasowe na szczęście mam z wczoraj, więc strat nie będzie. Jednak opłaca się robić backupy. ;)

Postaram się najszybciej jak to możliwe podnieść serwis. No cóż, pierwsza poważna awaria po 20 miesiącach działania.
---

EDIT: Serwis przywrócony. Trochę za pomocą sznurówek i plasteliny ale działa.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

... no i minęły 2 lata jak serwis działa.

z okazji 2 rocznicy - dziękuję wszystkim za wkład.... ponad 800 użytkowników, ponad 400 przepisów, 3000 wyszukań /mc. :)

stah
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
daras6022
Posty: 57
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 15:24
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: daras6022 »

Witam.
Pomysł fajny, wykonanie też niczego sobie ale te warunki o dostępności elementów z polskiego rynku trochę nie bardzo. Mam parę naprawdę dopracowanych ładunków ale niestety nie mogę ich wprowadzić bo nie ma takiego pocisku do wyboru i dooopa.

Jeżeli miałbym dodać coś od siebie w celu większej przejrzystości to powiem że można by było w poszczególnych przedziałach no 0.308 założyć wątki typowo poukładane w kalibrach bo nie ukrywam że żeby coś znaleźć w danym kalibrze trzeba przewinąć kilka stron i otworzyć kilka wątków by trafić no na ładunki dla 30-06 Spr.

Nie wiem być może nie umiem się poprawnie posługiwać szukając kalibru ale jeśli to co napisałem zauważyła tez większość koleżanek i kolegów to może warto to poprawić co zwiększy szybkość wyszukiwania naważek dla danego kalibru i pocisku.
Pozdrawiam.
223,243,7x57,30-06,8x57,12/70,20/76
7osiem3254285
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Przecież jest filtr. Klikasz na Elaboracja i wybierasz 30-06 - aktualnie 10 pozycji
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Chcialem sie zarejestrowac ale wymagana jest 8 - mio znakowa, a wszedzie mam krotsza.

Nie bede zapisywal kazdego loginu a z wyjetkiem zapomne predzej czy pozniej

siory
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

daras6022 pisze:Witam.
Pomysł fajny, wykonanie też niczego sobie ale te warunki o dostępności elementów z polskiego rynku trochę nie bardzo. Mam parę naprawdę dopracowanych ładunków ale niestety nie mogę ich wprowadzić bo nie ma takiego pocisku do wyboru i dooopa.
Szanowny Kolego,

komponenty tak jak i elaboracje można dodawać. Po prostu dodaj nowy pocisk. Przycisk 'Nowy Pocisk'
Ostatnio zmieniony czwartek, 07 listopada 2019, 23:28 przez stah, łącznie zmieniany 3 razy.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

andy7 pisze:Chcialem sie zarejestrowac ale wymagana jest 8 - mio znakowa, a wszedzie mam krotsza.

Nie bede zapisywal kazdego loginu a z wyjetkiem zapomne predzej czy pozniej

siory
Przyznam, że to dosyć "ekstrawagancki" powód. Ale brawo za otwartość. Zatem rozwiązanie:

wprowadź Swoje hasło dwukrotnie.... np. Pupa -> PupaPupa ;)

a jak zapomnisz.... to jest mechanizm zmiany hasła (jeśli podasz poprawny e-mail)
Ostatnio zmieniony czwartek, 07 listopada 2019, 23:55 przez stah, łącznie zmieniany 1 raz.
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Arek_78 pisze:Przecież jest filtr. Klikasz na Elaboracja i wybierasz 30-06 - aktualnie 10 pozycji
Dziękuję. :) Wiem, że strony startowej, gdzie jest to opisane - nikt nie czyta....
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Hej,

Zgodnie z prośbą, doszła nowa funkcjonalność - filtr po masie pocisku.

Przy okazji - przekroczyliśmy 1000 użytkowników i mamy 500 elaboracji w bazie :)

stah
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Trochę uwag: O:)

W "Szczegółach elaboracji", zarówno w sekcji "Testy" jak i "Komentarze" w kolumnie "Data" jest podany dzień, miesiąc, godzina i minuta. Brakuje roku. Myślałem, że może rok jest pomijany kiedy to rok bieżący ale zacząłem szukać po losowych elaboracjach i znalazłem wpisy z np. 23 grudnia a też bez roku więc już wiem, że po prostu go w ogóle nie ma.
Teraz załóżmy, że są pod jakąś elaboracją wpisane 2 testy - jeden ze stycznia, drugi z grudnia. Mimo tego, że mogę je posortować klikając na strzałkę w kolumnie... to dalej nie wiem który jest wcześniejszy.

Tak przy okazji - w ww. sekcjach kolumnę "Właściciel" zmieniłbym na "Autor", bo to bardziej logiczne \:D/ Można być właścicielem elaboracji, ale właścicielem komentarza? :roll:

Wszystkie strony na reloaddata.pl pozbawione są tytułów, zamiast tego jest tam po prostu URL. Myślę, że tytuły by się przydały. Np. jako tytuł strony ze szczegółami danej elaboracji użyłbym jakiejś kombinacji kaliber-proch-pocisk (ew. jeszcze właściciel).
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

azmoda pisze:Trochę uwag: O:)

W "Szczegółach elaboracji", zarówno w sekcji "Testy" jak i "Komentarze" w kolumnie "Data" jest podany dzień, miesiąc, godzina i minuta. Brakuje roku. Myślałem, że może rok jest pomijany kiedy to rok bieżący ale zacząłem szukać po losowych elaboracjach i znalazłem wpisy z np. 23 grudnia a też bez roku więc już wiem, że po prostu go w ogóle nie ma.
Teraz załóżmy, że są pod jakąś elaboracją wpisane 2 testy - jeden ze stycznia, drugi z grudnia. Mimo tego, że mogę je posortować klikając na strzałkę w kolumnie... to dalej nie wiem który jest wcześniejszy.

Tak przy okazji - w ww. sekcjach kolumnę "Właściciel" zmieniłbym na "Autor", bo to bardziej logiczne \:D/ Można być właścicielem elaboracji, ale właścicielem komentarza? :roll:

Wszystkie strony na reloaddata.pl pozbawione są tytułów, zamiast tego jest tam po prostu URL. Myślę, że tytuły by się przydały. Np. jako tytuł strony ze szczegółami danej elaboracji użyłbym jakiejś kombinacji kaliber-proch-pocisk (ew. jeszcze właściciel).
Dzięki,

Po kolei:

Daty - rok jest tylko się nie wyświetla (bo tak sformatowałem), żaden problem, poprawię przy okazji kolejnej wersji.
Tytuły - tu nie jestem pewien o co chodzi. Jak się kliknie lupkę to widać wszystkie np. testy w kontekście konkretnej elaboracji, wyświetlonej na górze. Możesz doprecyzować?
Właściciel / Autor - no może i tak, choć to akurat raczej można uznać za kosmetykę. Ew. przeróbka prosta acz wymaga chwili na zmienny w wielu miejscach i przedkompilowanie m.in. plików translacji więc przy okazji grzebania - zmienię.

To co najważniejsze, to stabilność systemu, nie nawalił się od roku ani razu (no raz, bo prąd odcięli, ale na to jeszcze nie umiem poradzić, za to podniósł się sam w kilkadziesiąt s) :)

Jako ciekawostka, średnio w listopadzie mieliśmy 1 wyszukanie elaboracji co 9 min (przez całą dobę, oczywiście po odfiltrowaniu botów).


stah
ReloadData.pl (admin)
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Obrazek
Chodzi o tytuły strony
kamyk
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 grudnia 2017, 14:19

Post autor: kamyk »

Przydało by się wprowadzić uściślenie jakiego dokładnie karabinu dana elaboracja dotyczy. Wpisy gdzie jako broń jest podane np. "x-bolt" albo "Tikka T3x" są wręcz rozbrajające. Na stronie Browninga jest 49 odmian X-boltów i weź się tu pan domyśl, o który autorowi chodziło... Pal licho jeśli jakieś odmiany różnią się tylko osadą ale co jeśli różnią się grubością lufy albo jej długością, a w opisie elaboracji nie ma takich informacji? Zresztą długość lufy może się różnić nawet wśród jednej wersji karabinu, np. Tikka T3x CTR może mieć lufę 560 mm i 600 mm. Sam posiadam ten karabin z lufą 600 mm i nie wiem jak traktować czyjeś wpisy z idealną naważka gdzie jako broń jest podane po prostu Tikka T3x CTR. Jeśli ma CTRkę z lufą 560 mm to jego naważka dla mojej CTRki prawdopodobnie będzie całkowicie nieprzydatna.
x-bolt
Posty: 149
Rejestracja: piątek, 21 czerwca 2019, 12:52
Lokalizacja: podlaskie

baza elaboracji

Post autor: x-bolt »

Nie wiem czy te uściślenia coś zmienią?
Dla dwóch identycznych karabinów ta sama nawrzka i oal
nie zawsze się nadaje.
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

Coś strona nie działa.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Re: Baza Elaboracji: ReLoadData.pl

Post autor: azmoda »

Teraz już kilka dni nie działa :(
ODPOWIEDZ