Blaser problem ze splonkami

Moderatorzy: wierzba, P_iter

James
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Blaser problem ze splonkami

Post autor: James »

Witam.
Po ostatnim wyjściu na strzelnice zauważyłem, że każda spłonka po strzale jest wysunięta,przerabialem różna amunicję, czeska, hornady, ale najbardziej jest to widoczne w fiocchi.Zastanawiam się gdzie leży problem,może koledzy coś podpowiedzą. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Na chłopski rozum to za duży headspace ale przy tej klasie sprzętu to nie możliwe, od zawsze tak bylo czy ostatnio się popsuło? Lufa oryginalna?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Fotka?
James
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: James »

Sprzęt kupiłem malouzywany od kolegi, więc nie wiem jak było wcześniej,mam wrażenie że po oddaniu sprzętu do rusznikarza tak się zrobiło.Był problem ze zmianą końcówki zamka na mini, standard wchodził ładnie.Zamek został rozebrany i oczyszczony.
Wczesniej wystrzelilem 2 paczki ammo s&b i nic niepokojącego nie zauważyłem. Poszukam kogoś z Warszawy umowie się na strzrlnice i wloze jego końcówkę, cos może się wyjaśni. Fotki podeślę po weekendzie
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Re: Blaser problem ze splonkami

Post autor: jerzy orawiec »

James pisze:Witam.
Po ostatnim wyjściu na strzelnice zauważyłem, że każda spłonka po strzale jest wysunięta,przerabialem różna amunicję, czeska, hornady, ale najbardziej jest to widoczne w fiocchi.Zastanawiam się gdzie leży problem,może koledzy coś podpowiedzą. Z góry dziękuję
Rozumiem ze dzialo sie tak z amunicja robiona fabrycznie, czy tak?

Kol sokal zidentyfikowal Twoj problem a wlasciwie jego brak.
Jesli odpowiedz na moje pytanie jest pozytywna to radze odpalic zrobiona przez siebie amunicje
formatujac tylko szyjke.

Amunicja robiona fabrycznie jest zawsze podwymiarowa, czyli ze ma duza “head clearance” .
To head clearance moze byc i 15 thou albo nawet wiecej.

Przygotowana przez siebie amunicje wczesniej odpalona z Twojej broni I formatowana tylko szyjkowo powinna skasowac ten problem.

Piszesz ze S&B nie ma takiego problemu, czy jestes w stanie pomierzyc roznice miedzy nabojem S&B I tymi ktore wusuwaly splonki. Sadze ze nic zlego nie ma w Twojej broni, natomiast wszystko w fabrycznej amunicji.

Czy rozumiesz dlaczego tak sie dzieje?
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 17:28 przez jerzy orawiec, łącznie zmieniany 1 raz.
raptorek
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2015, 22:31

Post autor: raptorek »

Może ktoś grzebał w zamku wygląda na problem z iglicą, te modele często nie zbijają spłonek
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

raptorek pisze:Może ktoś grzebał w zamku wygląda na problem z iglicą, te modele często nie zbijają spłonek

Ciekawe, kontynuuj swoja teorie.
James
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: James »

Przepraszam, że dopiero po takim czasie odpisuje.
Odpowiedzialna za moje problemy była lufa a dokładniej to co w niej było. Po obejrzeniu przy użyciu borescope okazało się, że w niektórych miejscach były bardzoooo mocne wżery których nie było widać gołym okiem.Kombinowalem z każdej strony, jak poprawić skupienie, nie dało się zejść poniżej pewnego pułapu. Problem się rozwiązał bo kolega dostał ja w gratisie do karabinu i do polowania wystarczy mu w zupełności.
ODPOWIEDZ