Zakupy w USA

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Zakupy w USA

Post autor: Weatherby »

Koledzy jak nasze władze celne zapatrują się na import pocisków?! Mam zamiar przy okazji realizacji zamówienia na parę drobiazgów kupić na próbę paczuszkę lub dwie. Według ich przepisów można jeśli wartość jest mniejsza niż 100$, przy najmniej tak zrozumiałem!
jedna odpowiedź=kolejne dwa pytania!!
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w USA

Post autor: P_iter »

Weatherby pisze:Koledzy jak nasze władze celne zapatrują się na import pocisków?!
Potrafią kretyńsko. Niech Lu.dz się odezwie.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Z tego co wiem (ale tylko ze słyszenia) to nasze władze są do przejścia ale Stany zakazują eksportu bez odpowiednich pozwoleń dep. obrony. U nas nie jest to istotna część amunicji, ale słyszałem o przypadkach legitymowania się w urzędzie celnym pozwoleniem na broń - co oczywiście jest bezprawiem.
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

ja miałem problem z UC ale wszystko poszło dobrze. Na początku myśleli że maja farta i złapali coś niesamowitego. Jednak po przekazaniu do innego oddziału już wiedzieli co i jak.Naliczyli cło i Vat + agencja celna.
Lafi
Posty: 66
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 09:57

Post autor: Lafi »

Witam

Czy ktoś orientuje się jakie są stawki celne na narzędzia do elaboracji z USA?
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Cło to pikuś coś ok 3-5% ale do tego jeszcze musisz doliczyć VAT 23% od wartości towaru i ksztów wysyłki
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Adico pisze:Cło to pikuś coś ok 3-5% ale do tego jeszcze musisz doliczyć VAT 23% od wartości towaru i ksztów wysyłki
Chyba że dostaniesz prezent od Wujka Sama :D
forester
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

Post autor: mprimer »

Ja robię to tak: córka kupuje mi wszystko co potrzebuję z Midway-a, przesyłka oczywiście wyłącznie na adres w US. Ona to przepakowuje _ pomiesza, nie może być orginalnych opakowań wskazujących na to że coś jest nowe,instrukcje oraz opisy spelniają rolę wypełniacza w paczce. To wszystko idzie do US Postal service, deklaruje zwyczajnie jako reloading suppl. Zakaz exportu tych rzeczy prywatnych osób nie dotyczy i teraz najważniejsze - deklaracja wartości NIE może przekraczać w/g naszych przepisów sumy $40,0 bo do tej sumy możemy otrzymać prezent wolny od cła. Warsaw: tu wszystko otwierają i baranieją . . . do czego to jest, nowe czy używane. O pociski do 45ki to pytali dlaczego takie duże i cz aby u nas ten kaliber jest dozwolony więc im powiedziałem żeby sprawdzili u Ojca Świętego w Watykanie! Na cle siedzą przypadkowi ludzie i w razie zagwozdki nie wiedzą gdzie zapytać. Podkreślam jeszcze raz w deklarowana wartość przesyłki to max $40 oraz zawsze mają pisać GIFT /prezent/. Przeszło mi to 10tki razy bo nie mają się do czego przyczepić.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

i co ?
sprawdzili u Ojca Świetego w Watykanie ?
Awatar użytkownika
scan
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 13:39

Post autor: scan »

To się dobrze gada, jak się ma ukochaną córkę lub syna w USA. =D>
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

mprimer pisze: Na cle siedzą przypadkowi ludzie i w razie zagwozdki nie wiedzą gdzie zapytać.
Ale wiedzą gdzie zadzwonić i dzwonią na policję. Później trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem. Mieliśmy już takie przypadki u ludzi z tego forum.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

zakupy w usa

Post autor: mprimer »

Wszyscy Koledzy macie rację, jestem pewien że pytają w policji a ta tworzy "teczki" na takich szkodników jak my i dzieli się tymi info z tzw. terenem. Jakiś czas temu podczas rutynowej kontroli zabezpieczenia broni, dzielnicowy zapytał czy dalej wytwarzam amunicję . . . zapytałem go wprost kto im dostarcza takie info, odpowiedział że to z Wa-wy wiadomości przychodzą drogą służbową - nic dodać, nic ująć tu jesteśmy! Darz Bór.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Nie ma w tym nic dziwnego ze policja nas rejestruje-taka ich robota

Od lat kupujemy w USA -i niekoniecznie mamy tam córki

do celników jednak powinnismy odnosic sie z kulturą - bez cienia arogancji - bo to nasi celnicy
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

Post autor: mprimer »

Szanowny Panie Walter, czy kupując składniki do elaboracji łamiemy prawo? Odpowiedż jest nie, więc po co gromadzą o nas informacje. Odpowiem Panu tak jak ja to rozumiem, jest to totalny brak zaufania do obywatela który datuje się do czasów Które dzięki Bogu już odeszły. Ja nie sprowadzam składników do wytwarzania ammo w ilościach wskazujących na masową produkcję, ja elaboruję wyłącznie dla siebie, przestrzegam prawa co do joty! Aby Poszerzyć nieco temat a myślę że warto, zrobię maleńką wycieczkę w moją osobistą historię. Od 18 do 57 roku mojego życia przebywałem za tzw. wielką wodą z elaboracją miałem pierwszy kontakt coś w wieku 23 lat więc to dosyć długo lecz nikt nigdy nie zbierał info o mnie ani ich nie gromadził. Jesteśmy młodą demokracją która się "uczy" więc bierzmy to co dobre choćby od naszych południowych sąsiadów - Czechów lub z za wielkiej wody. Powiedzenie cytuję tu Pana . . . że taka ich praca ma się nijak do tego co robją! Pan czy ja z naszym hobby jesteśmy łatwizną bo ich wyobrażenie na to z czym trzeba walczyć jest wykoślawione ale ktoś to akceptuje, więc jacy obywatele takie ich państwo. Wyrażam tu zdanie nie tylko moje ale dziesiątków moich kolegów którzy kultywują to hobby i z tego powodu mieli różne "obciery" . . . nie tędy droga Mości Panowie. Z wyrazami Szacunku, Darz Bór.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

W czasach o których Pan piszesz 11 ty września był tylko kolejnym dniem roku a Andres Breivik chodzil dopiero do przedszkola
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Bo jesteśmy grupą podejrzaną i zapewne mamy coś poprzestawiane w głowach. No bo jak można, zamiast jak Bóg przykazał, oddać dwadzieścia strzałów w roku w łowisku, oddać ich dwa tysiące i do tego strzelając w wał na strzelnicy? Czy to jest normalne? Okazuje się, że nie dla wszystkich... :lol:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

..... za tzw. wielką wodą z elaboracją miałem pierwszy kontakt coś w wieku 23 lat więc to dosyć długo lecz nikt nigdy nie zbierał info o mnie ani ich nie gromadził. ..... Pewny jesteś? To chyba zza wielkiej wody pochodzi coś co okreslano mianem teczek Hoovera.
Każda Policja czy inna instytucja tego typu musi mieć rozpoznanie środowisk z których potencjalnie może wywodzić sie zagrozenie - i to nie ma znaczenia czy jest to dzielnicowy który przez uchola słyszy czy Franek na dzielnicy chleje i bije zonę czy też instytucja rządowa szukajaca w necie osób zainteresowanych tematyka militarną / tu drugi przykład - czego szukaja komputery w Fort Meade? To też w kraju kwitnącej demokracji... :lol: / Taka ich praca - jak i praca celników itd.... A że to może wkurw..ć - to też nasze demokratyczne prawo.... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

PiotrL pisze:..... za tzw. wielką wodą z elaboracją miałem pierwszy kontakt coś w wieku 23 lat więc to dosyć długo lecz nikt nigdy nie zbierał info o mnie ani ich nie gromadził. ..... Pewny jesteś?
Jezeli kupuje amunicje .lub komponenty w markecie ,wkladajac to do koszyka i placac w kasie gotowka ,gdzie nie musze sie legitymowac to ja jestem.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Bready pisze:wkladajac to do koszyka i placac w kasie gotowka
Płacąc gotówką? To już jesteś podejrzany. :P
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

P_iter pisze:Płacąc gotówką? To już jesteś podejrzany. :P
W gunshopach place gotowka ,nie wszystkie maja terminale do kart ,w Walmakcie czy Cabelasie roznie ,zalezy na ile zrobie zakupy.
Najsmieszniejsze w tym ze amunicje czy proch moge kupic bez zadnych formalnosci ,ale zeby kupic piwo musze pokazac prawo jazdy ,chociac 50 na karku :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Bready pisze:/.../ zeby kupic piwo musze pokazac prawo jazdy ,chociac 50 na karku :D
Ja tam bym się ucieszył. :D
Tak młodo wyglądać... :lol:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

American dream ;;pelenluz

to piwo to zapewne tylko po 13- tej i jeszcze tylko do spożycia w papierowej torebce co by nie bylo widac co sie pije



Mojego polskiego snu nie zakłóca raczej fakt ze ktos mi tworzy czy tez tworzył teczke -wisi mi to calkowicie :mrgreen:
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

mprimer pisze:Szanowny Panie Walter, czy kupując składniki do elaboracji łamiemy prawo? Odpowiedż jest nie, więc po co gromadzą o nas informacje. Odpowiem Panu tak jak ja to rozumiem, jest to totalny brak zaufania do obywatela który datuje się do czasów Które dzięki Bogu już odeszły. Ja nie sprowadzam składników do wytwarzania ammo w ilościach wskazujących na masową produkcję, ja elaboruję wyłącznie dla siebie, przestrzegam prawa co do joty! Aby Poszerzyć nieco temat a myślę że warto, zrobię maleńką wycieczkę w moją osobistą historię. Od 18 do 57 roku mojego życia przebywałem za tzw. wielką wodą z elaboracją miałem pierwszy kontakt coś w wieku 23 lat więc to dosyć długo lecz nikt nigdy nie zbierał info o mnie ani ich nie gromadził. Jesteśmy młodą demokracją która się "uczy" więc bierzmy to co dobre choćby od naszych południowych sąsiadów - Czechów lub z za wielkiej wody. Powiedzenie cytuję tu Pana . . . że taka ich praca ma się nijak do tego co robją! Pan czy ja z naszym hobby jesteśmy łatwizną bo ich wyobrażenie na to z czym trzeba walczyć jest wykoślawione ale ktoś to akceptuje, więc jacy obywatele takie ich państwo. Wyrażam tu zdanie nie tylko moje ale dziesiątków moich kolegów którzy kultywują to hobby i z tego powodu mieli różne "obciery" . . . nie tędy droga Mości Panowie. Z wyrazami Szacunku, Darz Bór.
IHMO Ten kraj potrzebuje wiecej ludzi z Twoim sposobem myslenia, niestety nasz narod nigdy prawdziwej wolnosci nie mial i dlatego nie wiemy na czym to polega :cry:
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

zakupy w USA

Post autor: mprimer »

Pierdnąłem coś co w zasadzie jest odległe o lata świetlne od tego zasadniczego tematu a mianowicie "zakupy w US", ale jak widzę gas się całkiem nie zmarnował. Dziękuję wszystkim Kolegom za poświęcenie chwili czasu na przeczytanie tego oraz za podzielenie się ze SPOŁECZNOŚCIĄ Waszą opinią na ten temat. W ten sposób budujemy zrozumienie pomiędzy nami i nie tylko . . . bo my to Państwo a ono nie powinno dyskryminować nikogo, tu powinno być coś co Wszyscy znacie czyli kolor, wyznanie etc. a ja dodam jeszcze hobby. Wielkie dzięki Wszystkim, zamknę się już. Darz Bór. PS. Mr. Bready next time I want to see your logo with the LIFE MEMBER on it. Have my Best and God Bless ya.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

"Wolnosc i równosc " to pojecie wzgledne
szczególnie w wydaniu amerykańskim :lol:
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Za takie pierdnięcie w strone Ojca Świetego w Watykanie amerykański celnik irlandzkiego pochodzenia skopał by ci ten przyrzad do puszczania gazów publicznie na lotnisku i wsadzil z powrotem do samolotu

kolor ,wiara ,hobby -ale pod warunkiem ze asfalt pozostanie na swoim miejscu, Bóg pomoze zdobyć obrazki z prezydentami a 'hobby" nie wykroczy poza granice własnego bejsmentu :halo-
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

zakupy w USA

Post autor: mprimer »

. . . dalszego ciągu nie będzie, nic dodać - nic ująć, wierni mogą się rozejść. Amen.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: zakupy w USA

Post autor: Bready »

mprimer pisze:Mr. Bready next time I want to see your logo with the LIFE MEMBER on it. Have my Best and God Bless ya.
Jak bym mial 20 lat mniej to bez wachania ,ale lifetime kosztuje tyle co 40 letnia skladka w okresach 5 letnich.
A tak mam przynajmniej nowa czapke NRA co 5 lat :lol:
Pozdrawiam Bready
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

zakupy w USA

Post autor: mprimer »

Rok 1975 Life Member cost $250. Rozumiem wszystko, Pozdrawiam i standardowe Darz Bór.
ODPOWIEDZ