.45 ACP

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Pettersen
Posty: 5
Rejestracja: środa, 11 marca 2015, 14:56
Lokalizacja: Koszalin

.45 ACP

Post autor: Pettersen »

Witam serdecznie, chciałbym rozpocząć elaborację w/w kalibru z uwagi na cenę jednostkową amunicji. Jestem totalnym laikiem w temacie elaboracji i chciałbym rozpocząć zabawę. NIe muszę mieć super sprzetu, myślę że nie będę wiecej elaborował niż 1000 szt rocznie... teraz pytanie. Jaki sprzęt wybrać, nie musi być to dilion za potężne pieniądze...
Widziałem w ofercie:

Lee - Breech Lock Challenger
Lee - Breech Lock Reloader

do tego komplecik

Zestaw zawiera cztery matryce:

-Expanding Die matryca do robienia kielicha,
-FL matryca do formatowania łuski po całości,
-Seating Die matryca osadzająca pocisk.
-Crimp Die - matryca zaciskająca pocisk.

Chyba jeszczę bym potrzebował matrycę do wybijania spłonek zgadza się? no i jeśli wybiorę pierwszą prasę to dodatkowo potrzebna będzie osadzarka spłonek zgadza się?
Jakieś rady? Podpowiedzi?

Pozdrawiam serdecznie
Colt.45
Posty: 130
Rejestracja: środa, 07 czerwca 2017, 19:24

Post autor: Colt.45 »

Zestaw 4 matryc lee carbide deluxe wystarczy. Nie musisz dokupywać matrycy do wybijania spłonek. Lee challenger ma możliwość osadzania spłonek, wiec tez wystarczy. Do tego brakuje Ci dobrej wagi i czegoś do mycia łusek. Na wadze bym nie oszczędzał, musi być dokładna i powtarzalna.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Przydałby się jeszcze jakiś system objętościowego odmierzania prochu, wagowo to raczej do karabinu.
czesio
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 07 kwietnia 2017, 19:50
Lokalizacja: Łódź

Re: .45 ACP

Post autor: czesio »

Pettersen pisze:nie będę wiecej elaborował niż 1000 szt rocznie...
Nie chcę Cię zniechęcać do elaboracji i frajdy z niej wynikającej, lecz przy takiej założonej ilości szt do elaboracji, to bym sobie odpuścił.
Gra nie warta świeczki raczej :roll:
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: .45 ACP

Post autor: stah »

czesio pisze:
Pettersen pisze:nie będę wiecej elaborował niż 1000 szt rocznie...
Nie chcę Cię zniechęcać do elaboracji i frajdy z niej wynikającej, lecz przy takiej założonej ilości szt do elaboracji, to bym sobie odpuścił.
Gra nie warta świeczki raczej :roll:
też myślałem kiedyś, że będę robił 1000 na rok... ale to wciąga i jakoś teraz 6k spłonek już nie wystarcza na rok...

a Gra świeczki warta - lepiej to niż oglądanie seriali ;)

z przydatnych rzeczy ponad to co napisali Koledzy:
- dobra suwmiarka (trafiłem na aukcji używaną mitutoyo i w porównaniu z marketowymi - nawet tymi droższymi - niebo a ziemia)
- ja lubię wagi cyfrowe - b. dobra (w tej klasie cenowej) to Frankford Arsenal - dopiero po dłuższym czasie przeszedłem na laboratoryjne
- mycie - ja jestem zwolennikiem prania na mokro - na forum można kupić chińską "polerkę jubilerską" dla .45 wystarczy mała (180 szt. załadunek). U mnie wyprała już z 60 tys. łusek - rozleciał się timer ale silnik działa.
- przydatne: tacka na łuski, lejek do prochu

pozdr,
stah
ReloadData.pl (admin)
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Jak się ma matrycę do kielicha Lee, można pójść za ciosem i dokupić Pro Auto Disc ew. Auto Drum. Będzie sypanie prochu przy okazji robienia kielicha. Łuski z prochem na tackę, wizualna kontrola zasypu, potem można powsadzać pociski, jeszcze na tacce i osadzać bez zdejmowania ręki z wajchy, na niepełnym ruchu tłoka.
ODPOWIEDZ