Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Jaki proch do pociskow 147 grs RN w kalibrze 9x19
Jaki proch do pociskow 147 grs RN w kalibrze 9x19
piotrb
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Od niedawna skladam calkiem dobra amunicje 9x19 na 147 grainowych Frontierach RN na D032, ale mi sie ten proch konczy i rozwazam tansze BA 9 1/2 lub BA 9. Niestety dla ciezkich pociskow malo jest danych elaboracyjnych szczegolnie dla BA 9 1/2. Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia w tym temacie i moze mi doradzic, czy przejscie z D032 na tansze Vectany to dobry pomysl, czy zostac przy LOVEXie? A moze jakis odwazny probowal skladac 9x19 na 147 grainowych pociskach z uzyciem BA 10? Strzelanie jest do tarczy i amunicja nie musi trzymac factora.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrbWyślij prywatną wiadomość
tom3k111
Odpowiedz z cytatem
Cześć,

Ja składałem Aresy też zdaje się 147 grainowe na vectanie 9 1/2.
To była moja pierwsza elaboracja w 9mm, więc naważki w granicach 3grainów. Te pociski są dosyć długie (Aresy) i AOL jaki zdaje się najcelniekszy mi wychodził to jakieś 29,10 mm. W mojej broni.
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty tom3k111Wyślij prywatną wiadomość
piotrb
Odpowiedz z cytatem
tom3k111 napisał:
Cześć,
Ja składałem Aresy też zdaje się 147 grainowe na vectanie 9 1/2.
To była moja pierwsza elaboracja w 9mm, więc naważki w granicach 3grainów. Te pociski są dosyć długie (Aresy) i AOL jaki zdaje się najcelniekszy mi wychodził to jakieś 29,10 mm. W mojej broni.
Pozdrawiam

Dzieki. To widze, ze BA-9 1/2 dosc podobnie sie zachowuje w tego typu elaboracji jak D032, bo ja mam tez najlepsze skupienie przy nawazkach 2.9-3.1 grana, tylko ze OAL 29.5.
mrq
Odpowiedz z cytatem
Składam na BA 9 1/2 i Frontierach 147 ale FP. Większe naważki (3.7gn) bo faktora nie uzyskiwałem.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty mrqWyślij prywatną wiadomość
barwa73
Odpowiedz z cytatem
Takie małe nawazki na Vectanie? Think

Ja w piątek zrobiłem kilkanaście sztuk przy naważce 4,4gr na Vectanie Ba9 z pociskiem 124gr i Glock zacinal sie. Nie przeładowywał. Problem z przeladowywaniem ustąpił z naważką 5.1gr.
Broń miała normalny odrzut.

Czytałem, że komuś też się tak zdarzyło.
Coś z porochem..?
Think
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty barwa73Wyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Ja na Ba9 miałem w .45 ACP "szmaty" 200m/s dla naważki startowej, przy której producent obiecywał 300m/s.

W 9mm dopiero przy naważce 29% większej Ba9 zrównywał się factorem z VV N320 - ładowanie było prawie kompresyjne. Do tego coś czego nie umiem wytłumaczyć - ślady ciśnienia na spłonce takie same albo nawet większe niż dla N320. Tak jakby Ba9 był jednocześnie szybszy (dla ciśnienia max) i wolniejszy (dla factora).

W długiej lufie (20") to była kompromitacja - trzeba było sypać 9gn żeby dostać prędkość pocisku jak dla 7gn Lovexu S011 i 6gn D013 AOTBE. W innym kalibrze (też 20" lufa) naważka 4.1gn Ba9 minimalnie przegrała w prędkości pocisku z 3.4gn VV N320.

Podobno Ba9 1/2 jest żwawszy i bardziej energetyczny, jednak to szybki wynalazek, więc ostrożność jest wskazana.

Ostatnio zmieniony przez likker_runner dnia Niedziela, 01 Lipiec 2018, 21:55, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
piotrb
Odpowiedz z cytatem
likker_runner napisał:
Do tego coś czego nie umiem wytłumaczyć - ślady ciśnienia na spłonce takie same albo nawet większe niż dla N320. Tak jakby Ba9 był jednocześnie szybszy (dla ciśnienia max) i wolniejszy (dla factora).

Tak jakby proch byl mieszanka dwoch rodzajow ziaren, z ktorych jeden spala sie bardzo szybko i daje na poczatku duze cisnienie, a drugi w ogole sie nie dopala i w zwiazku z tym calosc nie daje faktora. Ale to tylko gdybanie...

W zwiazku z tym co tu ludzie pisza, chyba zostane przy D032, tym bardziej, ze mnie wkurza podejscie producentow Vectana, ktorzy nie dosc, ze nie podaja OAL, to jeszcze lekcewaza sobie prosby klientow o podanie tych danych.
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Albo proch ma jakąś regresywną charakterystykę spalania - ciśnienie szybko opada po osiągnięciu wartości max. Ew. wygląd spłonki, a konkretnie lekki krater wokół miejsca uderzenia iglicy jest przereklamowany, a ja nie mam narzędzi np. do pomiaru promienia krzywizny krawędzi spłonki naokoło. Wprasowania do płaskości zdecydowanie nie było, ale to żadna pociecha, bo na takie rzeczy to można liczyć w karabinach z ich 60kpsi.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
@mil
Odpowiedz z cytatem
Odświeżę temat, ostatnio pracuję nad PF dla pocisku FMJ 140 gr na Vectanie Ba9 dla G19 z obiecywanych w QL 298 m/s wyszło 263 przy temp.15 C i teraz iść w 4,5- 4,7 spodziewam się wtedy Vmax ok 285 m/s gdzie w QL jest 327 m/s. Ma ktoś podobne doświadczenia? Teraz wiem dlaczego był promocji za 2kg Razz

Odpowiedz z cytatem
Składam ołowiaki 144gn na vectanie ba9. Proszku sypie 3.7gn Oal 1.135in. faktor raczej na granicy ale nie mam gdzie pomierzyć. Tylko że pociski mam długie bo 0.692mm
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty QubisWyślij prywatną wiadomość
@mil
Odpowiedz z cytatem
Naważka ba9 4.65 gr dała prędkość 274 do 279 zależnie od OAL od 29.0 do 29.6