Boczny montaż Tigr

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 214
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Boczny montaż Tigr

Post autor: Michał »

Cześć
Czy jesteście w stanie polecić jakiś sensowny boczny montaż z szyna picatinny do karabinu Saiga Tigr. Dostępne na rynku montaże są albo trochę za niskie i nie da się ich założyć nie mówiąc o demontażu pokrywy komory zamkowej bez ściągania montażu lub są za wysokie.

Pozdrawiam
zoom2
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boczny montaż Tigr

Post autor: zoom2 »

Michał
Posty: 214
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Re: Boczny montaż Tigr

Post autor: Michał »

Próbowałem, mam wysoki ms107 i jest on za wysoki o 15mm, z kolei niski ms102 lub b13 jest o około 7mm za niski i nie da się go założyć.
PMB
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 24 lutego 2023, 12:02

Re: Boczny montaż Tigr

Post autor: PMB »

W czym i jak bardzo Koledze przeszkadza te 15 mm, o które ma być "za wysoki" montaż ms107 na Tigrze?

Wypróbowałem oryginalny montaż NPZ dla SWD i dla AK ( http://www.rusmilitary.com/html/sight_mounts.htm ) i efekt był taki że przy "za wysokim" montażu dla AK posadowionym na SWD/Type 85 "minusem" jest konieczność wyższego składu ale "plusem" możliwość zdjęcia pokrywy komory zamkowej do czyszczenia bez konieczności każdorazowego demontowania optyki wraz z montażem.
Przy montażu NPZ dla SWD z "plusem" w postaci niższego położenia osi optycznej celownika nad lufą i możliwości niższego złożenia się, sporym "minusem" była konieczność zdejmowania optyki do czyszczenia broni bowiem przy niskim montażu do SWD nie można było zdjąć pokrywy komory zamkowej.
Przy obu typach montażu możliwe było korzystanie z mechanicznych przyrządów celowniczych ( po zdjęciu baki ) tyle że przy montażu do AK celowanie odbywa się "pod" szyną weavera a przy montażu dla SWD nad szyną weavera poprzez wycięcia w niej.
Z dwojga złego wybrałem wyższy montaż do AK - do czasu ostatecznego posadowienia na broni celownika NPZ PO 3-9x24.

Obrazek
ODPOWIEDZ