Krótka lufa .300AAC do AR15

Moderatorzy: wierzba, P_iter

zoom2
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Krótka lufa .300AAC do AR15

Post autor: zoom2 »

Lufa 16 cali, skok 1/8, system gazowy carbine, kaliber .300AAC BLK
Pytanie proste
Jaka może być najmniejsza długość lufy przy tym systemie gazowym by broń sprawnie pracowała?

Ze względów kosztowych nie chcę robić nowego otworu (pistol) tylko chcę poprzestać na samym skróceniu lufy i ewentualnym dopieszczeniu otworu gazowego.
Prosiłbym o odpowiedzi od kolegów z realnym doświadczeniem.
xxxam
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Re: Krótka lufa .300AAC do AR15

Post autor: xxxam »

Carabine w 300blk to już za długo. Działa to wogóle na poddźwiekowych ??
Każda krótka lufa to wyłacznie pistol
zoom2
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótka lufa .300AAC do AR15

Post autor: zoom2 »

Lufy .300AAC BLK najczęściej mają system pistol bez względu na długość, nawet te 16 calowe.
Ta moja 16 calowa z systemem carbine, nie jest może jakoś egzotyczna, no ale bardziej nietypowa niż typowa.
Długość 16 cali .300BLK zupełnie mnie nie interesuje. W tym kalibrze mam już zamówioną 5 calową lufę z systemem micro. W Polsce trochę egzotyka ale jak się chce to można. Najkrótsza fizycznie lufa z systemem carbine musi mieć minimum 8,8-8,9 cala. W tym momencie swojego wywodu abstrahuję od poprawności działania automatyki, a piszę tylko o minimalnej długości by zmieściły się wszystkie akcesoria na lufie (blok i gwint do gwizdka). Pytanie czy dla .300BLK system carbine poprawnie zadziała w przedziale 8,9-10,5 cala. Dłuższa niż 10,5 mnie nie interesuje a krótsza niż 8,9 być nie może bo się graty nie zmieszczą. Ta lufa która jest przedmiotem tego wątku (niestrzelana zresztą) wyrobiła mi się z powodu modowania ałerów. I albo coś z nią zrobię albo zezłomuję. Koszty papierologii by ją uzdatnić do sprzedania mogą być wyższe niż realnie osiągalna kwota odsprzedaży lufy. Więc albo zabawy-eksperymenty albo złom w WPA. Szkoda mi wyrzucać dziewiczą lufę.
xxxam
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Re: Krótka lufa .300AAC do AR15

Post autor: xxxam »

Jak już coś robić to rżąć ilechcesz i nowy otwór.
AAAAAAlbo :-) Han Solo blaster straight pull bez otworu
ODPOWIEDZ