Prasa Forster czy Arsenal

Moderatorzy: wierzba, P_iter

seba73
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Prasa Forster czy Arsenal

Post autor: seba73 »

Witam. Czy ktos mógłby pomóc w podjęciu decyzji co do wyboru prasy. Chodzi mi o prase Forster CO-AX i prase Arsenal M press. Jakies sugestie. Obie pracują na tej samej zasadzie. Minusem (tak myśle) prasy Arsenal są dedykowane uchwyty do matryc. Z kolei zakup dodatkowych to nie jakis straszny koszt a w zestawie i tak sie dostaje chyba 3 szt. Na plus dla Arsenala jest cena. Będe wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Re: Prasa Forster czy Arsenal

Post autor: lechu »

Ze znanych mi podobnego działania polecam Summit RCBS'a.
U mnie się aktualnie nudzi, ale jak pracowała to spokojnie ogarniała np 6,5 x 47L
sl3dziu
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2019, 22:17
Kontakt:

Re: Prasa Forster czy Arsenal

Post autor: sl3dziu »

Mam CO-AX'a, nie miałem do czynienia z M-Press.

Problem wymiennych matryc uchwytów M-Press polega głównie na ich dostępności. Czasem są, czasem nie - jak sam chciałem prasę kupować to ich nigdzie nie było (wliczając w to sklep FA) i to mnie odwiodło od zakupu, natomiast pierścieniowe zaciski matryc robi kilka firm i od biedy zamiennie coś możesz zastosować, a oryginalne pierścienie Forstera to nie jest kosmiczny wydatek, patrząc na cenę samej prasy.

Jeżeli budżet nie nie jest problemem to szczerze polecę CO-AX. To że ludzie ją polecają wszędzie gdzie można to nie przypadek, i jest pierwszym wyborem w zasadzie we wszystkich porównaniach. Przyznam szczerze że sam jestem zaskoczony powtarzalnością tej prasy i gdyby nie to że rezygnuję z precyzyjnej elaboracji to pewnie długo by u mnie jeszcze rozstała ;) W zasadzie jedyną rzeczą jaką jest dobrze zrobić to dokupić krótszą rączkę, bo długa wajcha przy mniejszych kalibrach jak .223rem irytuje.

Jak chcesz bardziej ekonomiczniej to po prostu kup M-Press, zakup kilka pierścieni extra jak są dostępne. Opinie ma raczej dobre.
seba73
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Re: Prasa Forster czy Arsenal

Post autor: seba73 »

Czy dobrze rozumiem ze koled, y rozstają sie z prasami? Można info na priv? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iperyt68
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 07 kwietnia 2016, 08:51
Lokalizacja: Świetoszów

Re: Prasa Forster czy Arsenal

Post autor: Iperyt68 »

IMHO nie pchaj się na samym początku w "dziwne" prasy bo zamiast strzelać to będziesz szukał do nich części i porad jak je właściwie ustawić. Kup solidną prasę jednostanowiskowa typu "O" np Big Boss'a nr 2 od Reddinga. To co "zaoszczędzisz" na różnicy w cenie to zainwestuj w DOBRE narzędzia pomiarowe typu waga i suwmiarka.
vivere militare est
ODPOWIEDZ