Nazewnictwo

Najpierw sprawdź w FAQ, dopiero jeśli nie znajdziesz odpowiedzi pytaj tutaj

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Nazewnictwo

Post autor: Hubert »

Witam,taka mała sugestia odnośnie nazewnictwa fajnie by było gdyby wszyscy piszący zapoznali się ze słownikiem i stosowali nazwy mniej"potoczne" np "czubki"-pociski :D :D
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Hubert, jeśli chodzi o używanie wielu nazw na określenie jednej czynności lub rzeczy, to w niektórych przypadkach może to doprowadzić do pomyłek. Może tak być (nie mam przykładu), że jedno określenie regionalne może w innej części kraju znaczyć zupełnie, co innego. Nie mówię tu o wspomnianych przez Ciebie "czubkach&#8221;, ale o bardziej specjalistycznych określeniach. W naszym wspólnym interesie, zatem jest, aby nazewnictwo było w pełni klarowne i precyzyjne. Na to forum będą zapewne zaglądać ludzie zupełnie nie obeznani z tematyka elaboracji i nie koniecznie zaczną lekturę forum od słownika.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

"Czubki", faktycznie moze zostac zle odebrane, choc w opinii wielu bedzie to jak najbardziej trafna ocena :lol:
U mnie w kole przez wiele lat praktykowana byla "zbiorka burakow" - nigdy do konca nie wiedzialem czy termin ten dotyczy warzyw czy nas :lol:
Ale na powaznie - zgadzam sie z wami. Dbajmy o precyzje wypowiedzi.
Barduta
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:18
Lokalizacja: Krzaczory w okolicach wielkich mokrości
Kontakt:

Post autor: Barduta »

Cóż jeden "czubek" napisał czubek, ale chyba wiadomo o co się rozchodziło. Skoro czyta tu i tam to następnym razem będzie się trzymał mniej potocznego jadnak dobrze zrozumiałego sformułowania kłaniając się w kierunku pocisków, kul, Geschoss-ow, Bullets-ow itd :oops:
Intersują mnie koniczynki :D
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

=D> =D> =D>
Pozdrawiam Hubert
ODPOWIEDZ