szuakam kontaktu do kolegi Krakusa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

szuakam kontaktu do kolegi Krakusa

Post autor: grzybon »

wiem ze nie na temat ale nie widze jakiejś łatwiejszej drogi,na tel i skype nie odpowiada.czy ktos mnie skontaktuje ? po wszystkim temat bedzie usuniety przepraszam ze nie na tematy elaboracji ale mam bardzo dziwne pytanie i musze wiedziec u żródła .
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

przyłączam się do prośby Grzybona, też poszukuję kontaktu do Krakusa już od dłuższego czasu i narazie bez bezowocnie. Jeśli ktoś z forumowiczów ma namiary na Pawła to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
White Bear
Posty: 30
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 20:52
Lokalizacja: Dłutów

Post autor: White Bear »

Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Ostatnio logował się 2 lipca.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Jest dokładnie jak pisze Piter ostatnio zalogował się 2 lipca a komórka, email, pw i skype milczą, dlatego postanowiłem zapytać na forum może ma ktoś np. numer stacjonarny?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mateusz, jesli Krakus nie odbiera komorki i nie odpisuje, to znaczy, ze jest poza miejscem zakwaterowania. Numer stacjonarny niewiele pomoze. Czekaj cierpliwie az sie pojawi na forum. Moze ma dluzsze wakacje?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

Post autor: grzybon »

ma chyba dłuższe wakacje od oddawania pieniedzy juz wiem łącznie o 3 osobach którym jest krewny około lub ponad 1000pln.tak sie nie robi,ciekawe czy ostatnio sprzedał komus książke???bo moze kase tylko przyjmuje??tak jest na pewno łatwiej
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Też czekam aż Paweł się odezwie, zamówiłem za jego pośrednictwem sprzęt do elaboracji z USA i narazie ani sprzętu ani kasy a sprzęt miał być u mnie w domku w kwietniu 2008 więc mój ocean cierpliwości zaczyna gwałtownie wysychać...
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Koledzy, z tego co słyszałem Krakus zmaga się z ciężką chorobą i w ostatnim roku miał kilka operacji. W uczciwość Krakusa nie trzeba wątpić. Wielokrotnie okazał już bezinteresowną pomoc.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Czuje sie w jakis sposob zobowiazany do odpowiedzi, choc sam wiem niewiele... Jak napisal P_iter Pawel ma powazne klopoty zdrowotne i wlasciwie calymi tygodniami trudno z nim zlapac kontakt. Bylem przejazdem w Krakowie w grudniu, wspominal mi o jakichs klopotach z paczka, ze byla, ale wrocila do Stanow, bo nie byl w stanie odebrac - czy o to chodzilo, nie wiem.
Nie chce siac plotek, dlatego powstrzymam sie od snucia domyslow. Jednej rzeczy jestem pewien - Krakus nie jest naciagaczem. Ze swojej strony moge jedynie zasugerowac cierpliwosc i wytrwalosc w probach skontaktowania sie z Pawlem.
okti
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 11:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: okti »

Dla mnie jest coś nie tak skoro za chwilę będzie rok jak Mateusz wysłał Krakusowi pieniądze, gdyby był naprawdę w porządku to by odesłal pieniądze i przeprosil za zamieszanie, nie wierzę w to żę jest tak chory żeby nie potrafił lub nie mógł odesłać pieniędzy Mateuszowi
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

A ja wierzę, że Krakus jest chory. Znam człowieka i nie ma mowy by oszukał. Jeżeli nie ma z nim kontaktu to znaczy, że musi być bardzo chory.
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Witam
Też wierzę, że Krakus jest uczciwy (inaczej by nie zamawiał za jego pośrednictwem sprzętu :D ) , ale sprawa ciągnie się już bardzo długo, należę do ludzi cierpliwych, ale dłużej czekać już nie potrafię, tym bardziej jest mi głupio bo zamawiałem sprzęt razem z kolegą i jemu to już zupełnie nie wiem co mówić. Z tego co widać to co najmniej 3 osoby czekają na kontakt od Pawła, oby nastąpiło to jak najszybciej. Dłużej jak do końca stycznia czekał nie będę... Później będę zmuszony uregulować tą sprawę oficjalnymi drogami, w końcu żyjemy w państwie prawa!
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Mateusz.
Puki co, to zamiast oficjanej drogi spróbuj skontaktować się listownie ( sądzę że masz adres) skoro już się kontaktowałeś z Pawłem.
Z Pawłem załatwiałem sprawy WIELE razy i NIGDY nie miałem najmniejszych problemów z rozliczaniem. Obecnie ma POWAŻNE problemy zdrowotne, i nie wiem czy większości czasu nie spędza w szpitalu ( a tam ma niestety inne zajęcia, niż siedzenie w Necie i śledzenie Forum ).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

ad.Maciej Krawczyk
Listownie próbowałem jakiś czas temu, pomogło tylko na chwilę, Paweł ma mój numer telefonu i adres więc, gdyby chciał to by się ze mną skontaktował, dostaję raporty doręczenia smsów, więc wie jak wygląda sytuacja, oficjalna droga też nie jest dla mnie rozwiązaniem komfortowym, ale rok to już dość czekania. Napewno się domyśla, że mogę się już denerwować przecież mija powoli rok, mogłby wysłać chociaż sms`a, zresztą mniejsza o to, muszę wreszcie coś zdecydować bo ile mogę jeszcze czekać, decyzję o tym przekładałem już wielokrotnie. Teraz to już niestety ostateczność, zresztą nie tylko ja sam podjąłem taką decyzję...
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mateusz, napisz proszę na PW o jakiej kwocie mówimy. Może coś poradzimy.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Chciałbym coś dodać gwoli wyjaśnienia, otóż sprawa zamówienia sprzętu do elaboracji za pośrednictwem Krakusa ciągła się około roku, później zdecydowałem się, tak jak pisałem wcześniej że sprawę będę musiał rozwiązać oficjalną drogą. Po informacji o tym na forum, pieniądze zostały mi i mojemu koledze zwrócone za pośrednictwem jednego z forumowiczów. Całą sytuację ciężko mi oceniać co było powodem takiego długiego zamieszania ze sprzętem, którego niestety nie otrzymałem (stratny tu niestety jestem na kursie dolara, który wtedy kosztował trochę powyżej 2zł a teraz powyżej 3zł za te same złotówki niestety będę miał mniej $ na zakupy w USA), nie będę w tej chwili podejmował się oceny całej zaistniałej sytuacji ani szukaniu winnych czy przyczyn niepowodzenia całej sytuacji.
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

???
Marek

tel.603930452
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Mateusz pisze:(stratny tu niestety jestem na kursie dolara, który wtedy kosztował trochę powyżej 2zł a teraz powyżej 3zł za te same złotówki niestety będę miał mniej $ na zakupy w USA), nie będę w tej chwili podejmował się oceny całej zaistniałej sytuacji ani szukaniu winnych czy przyczyn niepowodzenia całej sytuacji.
Mateusz,
wielokrotnie już (korzystając z uprzejmości kogoś , kto przebywa w USA)robiłem zakupy na Midwayu , SWFA czy w Cabelasie.
Kwoty jakie płaciłem były czasem zawrotne i zawsze liczyłem się z tym ,że coś pójdzie nie tak...
Skoro ktoś robi to dla mnie bezinteresownie , jak mógłbym mieć o cokolwiek pretensje???
Pamiętam sytację , kiedy wysłany przez kolegę do reklamacji w Finlandii Burris ED{podświetlenie}został przesłany do USA , tam naprawiony i odesłany do Polski.
Nasi krajanie za używaną lunetę dołożyli cło , które zresztą zapłaciłem żeby sobie d..y nie zawracać-odwołania , pisania i dziesiątki telefonów mnie ominęły a ja jestem wdzięczny lu.dziowi :halo- ( bo to o nim mowa) że mam sprawną lunetę...
Pozdrówka.
mkuzel
Posty: 26
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 16:21

Post autor: mkuzel »

Mateusz
Moje pierwsze pytanie do Ciebie: to dlaczego nie zgłaszałeś takich obiekcji jak cała sprawa była z Tobą załatwiana?
Rozumiem ze najwygodniej postąpić zgodnie z zasadą: jak dają to brać jak biją to uciekać, a jak dostałeś kwotę którą którą wpłaciłeś i na którą się zgodziłeś bez żadnych obiekcji jak jeden z forumowiczów z Tobą rozmawiał, a z tego co wiem to ich nie maiłeś to zaczynasz jakieś dziwne wywody bo dochodzisz w pewnym momencie że skoro dostałem tyle to może dostane więcej :evil: . Może trochę mnie ponosi ale nie trawie takich osób a tym bardziej takiego zachowania :evil: :bh|:
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Mateusz pisze:(stratny tu niestety jestem na kursie dolara, który wtedy kosztował trochę powyżej 2zł a teraz powyżej 3zł za te same złotówki niestety będę miał mniej $ na zakupy w USA), nie będę w tej chwili podejmował się oceny całej zaistniałej sytuacji ani szukaniu winnych czy przyczyn niepowodzenia całej sytuacji.
A gdyby tak dollar wtedy kosztował 3 zeta, a teraz 2 to co byś zrobił???????? Oddałbyś resztę????
Na Krakusa nie dam złego słowa powiedziec. ON NIE ZARABIA tylko POMAGA.
forester
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że mam pretensje do Krakusa? Stwierdziłem tylko fakt, że przez kurs dolara moje zakupy w USA będą skromniejsze. A sugerowanie teraz, że chce wymusić jakieś dodatkowe pieniądze jest co najmniej nie na miejscu [-X Napisałem ten post, żeby sprawę uznać za zakończoną, ale niestety zawsze znajdzie się ktoś kto widzi drugie dno :bh|: [/quote]
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Taaaaaaa... to jest nas troche takich co sprawę widzą inaczej niż ty Mateusz.
Lepiej było wogóle sie nie odzywac niż zrobić to w takim tonie jak zrobiłeś. Jak nie rozumiesz jak zabrzmiałeś to juz nie zrozumiesz...
W sumie sam sobie laurkę wystawiłeś. Amen.
Marek

tel.603930452
Krystian
Posty: 8
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 22:05

Post autor: Krystian »

Nie śledze tego problemu przeczytałem przypadkowo ,myśle kol.Mateusz sprawdź cenę 1 USD z dnia pierwszej transakcji tj w dniu ekspedycji do Krakusa oraz cenę 1 USD w dniu otrzymania zwrotu.Przelicz całą kwotę dokonaj odejmowania i uczciwie napisz o a jaką to wielkość PLN chodzi.Pomijając wielkość to należy określić ile straciłeś ,plus koszty ponaglania(ustalenia terminów wyjaśniania).Trzeba wyjaśnić "do bólu"Nie możesz machnąć ręką dla samego siebie,będzie tobie lżej będzie jaśniej.Wszelkie niedomówienia zostawiają brzydki zapach być może niezasłużenie po Krakusie a i głównie po tobie.Krystian
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mateusz, przy wyliczeniach uwzględnij jeszcze koszty cła i Vat-u. (Krakus zapewne zapłaci jak w końcu odbierze przesyłkę.) Dodaj marżę pośrednika. Za to NIE zapłaciłeś. A teraz zapłacisz...
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

To nawet kpiną nie mozna nazwać. Zarówno Ty jak i Twój kolega dostaliście kwoty które podaliście . Kwoty nie zwrócone przez pośrednika tylko przez tych którym zależy na dobrym imieniu Krakusa. Tych którzy wiedzą o Jego cięzkich problemach ze zdrowiem. Tych którzy nic nie zyskują robiąc to wszystko. Zwykła przyzwoitość wymagała aby o tym napisać - i się więcej nie odzywać. po tym co napisałes - dla mnie nie istniejesz
Piotr
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

:shock: Mateusz, to co przeczytalem utwierdzilo mnie tylko w przekonaniu co do PODLOSCI ludzkiej ,rozumiem miales zal ale i sporo cierpliwosci troche czasu uplynelo to sie chwali ,niestety choroba ktora spotkala naszego Kolege pomieszala w planach i nic na to nie poradzimy w interesie dobrego Imienia Krakusa ?Tajemniczy Forumowicz? uzgodnil wszystko z Toba i Twoim Kolega ...i wydawalo sie ze przynajmniej z punktu widzenia tego o czym Gentelmani nie mowia jest OK a tu co mamy? Nie zachowales sie teraz ani jak Gentelman ani jak Czlowiek ktory ma w sobie choc troche ........ Nie chce mi sie wiecej pisac a pointe majego postu to mozesz sobie wkleic z postu PiotreLa najlepiej z samego konca. :twisted:
Pozdrawiam Hubert
piotrpat
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 02 lutego 2009, 21:19

Post autor: piotrpat »

Mateusz:
" przez kurs dolara moje zakupy w USA będą skromniejsze "

Trzeba było dolarów kupić i trzymać w poduszce a nie brać sie za elaboarację.
A co do ściągania sprzetu z USA to najlepiej Kolego ściągaj sam, zobaczysz wtedy ile się trzeba czasem nakombinować (bo nie zawsze wystarczy znać angielski, mieć kartę visa i konto na ebayu), słać listy do urzędów celnych z durnymi opisami towarów, ryzykować założoną kasą że sprzedawca z eBaya okaże sie rzetelny. Jak sie na złego i nie znającego ustawy o broni celnika trafi to Cię nawet Policja przesłucha i wszystko po co? - po to żeby na koniec ktoś Ci śród ciężkiej choroby napisał że bedzie musiał zrobić skromniejsze zakupy.

Wystarczyło "Dziekuję"
Ja tam raczej nikogo nie skreślam ale po tym jak dostałeś zwrot kasy (co również potwierdzę za poprzednikami - tylko dzięki zaufaniu dla Krakusa od grupy Jego znajomych z netu) dałeś kleksa jak się patrzy.
Życzę Ci wiary w zwyczajne wrodzone dobro i uczciwość tlące sie w każdym człowieku. Myślę że kilka osób dzięki Pawłowi, Jego chorobie i Piotrkowi , który nawiązał z Tobą kontakt uwierzyło od nowa w to że mozna ufać ludziom, nawet znanym tylko z netu.
Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 150
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Birmingham/Wolverhampton
Kontakt:

Post autor: warchlaq »

Panowie, wszyscy teraz będziecie go kopać, dajcie już spokój, naczekał się na ten sprzęt, nerwy puściły. Pokój!
okti
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 11:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: okti »

Ja proponuje wywalić cały ten temat w kosmos bo robi się tu przez to mniej przyjemnie i podobnie jak na zielonym, Mateusz dostał zwrot kasy i chyba to się dla niego liczy najbardziej, wyżalić się też już wyżalił oraz został już chyba wystarczająco zrugany pax panowie pax
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Zachował się tak jak się zachował, ale nie z powodu nerwów, a raczej charkterku. Dla mnie jest zerem.
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Warchlaq ma racje, wystarczy. Sam powstrzymuje sie od komentarza, choc nie bez trudu.
Nie jestem pewien co do zasadnosci wywalenia tego watku, poki co go zamykam.
Zablokowany