Pociski Hornady 9,3 poszukiwane.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Andrzej Szeremet
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 03 grudnia 2011, 21:52
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Pociski Hornady 9,3 poszukiwane.

Post autor: Andrzej Szeremet »

Witam!
Jak w temacie , może ktoś ma do odsprzedania, pozdrawiam A.Sz.
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

Pogadaj ze znajomym z czeskiej strony niech Ci kupi będzie szybciej i taniej niż wysyłka do Polski
http://cs.strobl.cz/strely-hornady-9-3- ... p-rp-3560/
Pozdrawiam Tomek
Andrzej Szeremet
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 03 grudnia 2011, 21:52
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Pociski Hornady 9,3 poszukiwane.

Post autor: Andrzej Szeremet »

Wysłałem wczoraj do nich zapytanie czy mają, bo na ich stronie po polsku http://pl.strobl.cz/ widnieje adnotacja ze brak w magazynie, czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Andrzej - te pociski to pomyłka w tym kalibrze -daj sobie spokoj
zapytaj Forestera - on ostatnio je testował w (chyba w kniejówce)
Ja w automacie mam jak najgorsze wrażenie -pocisk trudny do ustabilizowania ze wzgledu na ksztalt -wymagający sporego ładunku prochowego znacznie przekraczajacego maximum -sklonny do śpiewnego rykoszetowania
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Też odpuściłem sobie te pociski w kalibrze 9,3x62, z powodów jak wyżej. Dość długo leżało u mnie 300szt. sprzedałem na Egunie.
Zrezygnowałem z ciężkich pocisków 286gr na rzecz 255gr RWS TM i teraz to jest to
Chociaż Pan Andrzej pewnie szuka ich do ekspresu 9,3x74R
Andrzej Szeremet
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 03 grudnia 2011, 21:52
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Andrzej Szeremet »

Witajcie!
Chce znaleźć pocisk ciężki z którego ten ekspres będzie dobrze strzelał. Z lekkiej 16,2 Sako strzela bdb, ale z ciężkiej 18,5 grama przy wolnych naważkach lufy są rozjechane na 60m na 17-18cm .Przy zwiększeniu naważki na Acc 2520 do osiąganej prękości 770m/sek stopniowo zjeżdżają do 8-9cm co byłoby w sumie na ekspres wystarczające gdyż praktycznie kula idzie w kule czyli lufy trzymają b.dobrze tylko są słabo zlutowane . Problem w tym że chodzi mi raczej o wolna kulę strzelająca na te 60m nie szerzej niż rozstaw luf. W końcu odżałuje parę złotych i dam lufy do korekty na zrobiony i wybrany przeze mnie pocisk18,5 bo broń jest ładna i doskonale mi leży.Bez sensu jest strzelanie z ekspresu lekkimi pociskami. Ale jeszcze popróbuję na innych prochach -może naHybryd 100V
toms
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: toms »

mam Barnesy w gramaturze 285
8x64s
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 17:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: 8x64s »

Witam
Jak 10szt poratuje to mogę podarować tylko tyle mi zostało. U mnie te kulki latają bdb. Broń sr1 i kiedyś mauser 98 lufa 65cm. A teraz przechodzę na pp. Działają tak samo są tańsze i bardziej dostępne i hornady latały mi 15 cm niżej na 100 m w stosunku do pp.
pozdrawiam
Tomek
Andrzej Szeremet
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 03 grudnia 2011, 21:52
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Andrzej Szeremet »

Witam!
Serdeczne dzięki za chęć pomocy. Wczoraj wysłał mi kilka sztuk Hornady Krakus więc spróbuje z maksymalnych naważek i może coś wyjdzie. Jak by co to poproszę o pomoc . Wypadałoby coś kupić ale co potem z tą resztą robić jak potrzeba 6-10sz. Wychodzi na to że trzeba pójść z prędkościami do góry bo jak się popatrzy na tarczę to pociski schodzą się do siebie idealnie w w literę V ale zadawalająco zaczyna być przy granicznych prędkościach w QL. Szukałem pocisków PP ale w sprzedaży w Parabellum nie mają. Do sezonu trochę czasu. Podobno te ekspresy fabrycznie strzelali z Normy więc trzeba będzie spróbować na Vulkanie lub Oryksie ale 18,5g. Z Vulkana 232g na Acc 2520 - 64gr rozjechanie w granicach 9cm.
pniewa
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:09
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: pniewa »

około 38 szt partizana 18,5 g? Znajomy chciał, chyba, po 1zł/szt.
Awatar użytkownika
snoob
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 30 stycznia 2014, 00:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: snoob »

chętnie wezmę te prvi
Andrzej Szeremet
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 03 grudnia 2011, 21:52
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Andrzej Szeremet »

ad 8x64S.
Dzięki za pociski , spróbuję jak poleca , pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ