Elaboracja amunicji nie penetrującej.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

grzeesiek
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 02 marca 2015, 14:31

Elaboracja amunicji nie penetrującej.

Post autor: grzeesiek »

Witam.
Tak jak w temacie, czy ktoś z szanownych kolegów wie coś może na ten temat?
Kiedyś Mesko produkował amunicję 38 special nie penetrującą czy też nie zabijająca (jak słyszałem w jednym ze sklepów ) ale podobno już nie produkuje i nie będzie dostępna.
Czy taka amunicję w jakiś sposób da się elaborować? Wiem że strzelała woreczkami z jakimś wypełnieniem i była dużo lżejsza od zwykłej amunicji.

Pozdrawiam
Grzesiek
guzik
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 04 sierpnia 2013, 13:08
Lokalizacja: k. Płocka

Post autor: guzik »

JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Ja bym dodał zastosowanie może trochę kontrowersyjne - masz chmarę jeleni na rzepaku, a plan wykonany. Gumą w tyłek i chmary nie ma.
grzeesiek
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 02 marca 2015, 14:31

Post autor: grzeesiek »

Ciekawy artykuł, ale w kwestii ochrony osobistej nie do końca bym się z nim zgodził. Co prawda mam tylko D i E i broni z sobą nie noszę, no chyba że w drodze na strzelnice. W każdym razie gdyby ktoś mnie napadł, a miał bym ze sobą broń to mogło by się to skończyć na dwa sposoby, albo bym jej nie wyciągnął i mógłbym ja przez to stracić albo bym ją wyciągnął, a wtedy raczej nie chciał bym nikomu zrobić krzywdy.
Jeszcze mógłbym próbować uciec, ale z moja kondycja i słuszną wagą raczej by mi się nie udało :)
Czyli raczej nie ma możliwości elaborować takiej amunicji?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

JarekSz pisze:Ja bym dodał zastosowanie może trochę kontrowersyjne - masz chmarę jeleni na rzepaku, a plan wykonany. Gumą w tyłek i chmary nie ma.
Tak blisko tej chmary to Kolega nie podejdzie by guma doleciała...
Jednak w okresie ochronnym loch pewnie by sie sprawdziło.
Wydaje mi sie że jednak przeznaczenie broni "C" nie obejmuje płoszenia do tego trudność z wpisem do ksiązki,plotki co bardziej złosliwych ze Kolega
strzela a nie pozyskuje itp.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Co do przepłoszenia jeleni, to chyba sam huk wystarczy, wiec może tak przyjemne z pożytecznym i jakieś łuski ogniowo sformatować? :wink: Do ochrony osobistej bym zaś żadnej gumy nie używał, no chyba ze mówimy o ochronie osób mogących się dopiero narodzić... :wink: W razie "W" istnieje tylko jedna opcja: wyłączyć jak najszybciej przeciwnika, a co się z nim stanie jest sprawa drugorzędną. Przynajmniej ja wole być przez trzech sadzony, niz przez sześciu niesiony...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

...a ja wole uciekać.
Polska to kraj gdzie do sądu idzie sie po wyrok a nie sprawiedliwośc.Sprawca zostaje bohaterem ulicy a posiadacz legalnej broni do oochrony osobistej bandziorem...
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Huk wystarczy na dziś, a jutro są z powrotem....
ODPOWIEDZ