TT strzela seriami

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

TT strzela seriami

Post autor: goostav »

Ostatnio postrzelałem ze swojej TT-ki. Ogień z lufy, emocje bezcenne, min. wynik miałem jak na zdjęciu. Jednak radość trwała do momentu jak 2 razy zdarzyło się, że poleciała seria, 3 i 4 sztuki. Co może być przyczyną w tym pistolecie?
Załączniki
20160302_145940.jpg
20160302_145940.jpg (287.51 KiB) Przejrzano 1216 razy
Goostav
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Może uszkodzony przerywacz.
tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Co prawda z TT nie strzelałem już od bardzo dawna ale pamiętam takie sporadyczne przypadki "serii".
Tu dużo zależało od stanu zużycia broni.
Wiem, że w takiej sytuacji nikt nie zdąży zauważyć czy kolejne naboje odpaliły a kurek nadal był napięty czy też uderzał przy każdym odpaleniu.
Jeśliby kurek uderzał to albo wspomniany przez kolegę evo10 przerywacz (zużyty/wytarty) albo zabrudzony/wytarty mechanizm kurkowy i kurek nie zazębiał się prawidłowo na zaczepie pomimo zadziałania przerywacza.
Druga przyczyna to zabrudzenie iglicy, która pomimo sprężynki nie cofała się i wystawała z czoła zamka. Albo też uszkodzenie samej sprężynki powrotnej iglicy.
Iglica w TT ma sporą masę i teoretycznie bez sprężynki mogłaby odpalić spłonkę samą masą bezwładności przy nadal napiętym kurku.
Najlepiej całą broń rozebrać (łącznie z mechanizmem kurkowym), gruntownie wyczyścić i posprawdzać na sucho działanie iglicy, przerywacza i mechanizmu kurkowego.
Może ktoś wcześniej bawił się w "zmiękczanie" spustu i przedobrzył?
Nie wiem czy ktokolwiek w TT wyciągał iglicę i czyścił jej gniazdo a może warto, w końcu to tylko jeden rozprężny kołek do wyjęcia.
A tak mi się jeszcze nasunęło - może po prostu za dużo oleju w mechanizmie kurkowym, który zgęstniał i powodował problemy z zazębieniem kurka na zaczepie?
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Dziękuję za sugestie. Rozbiorę kurek i wyjmę iglicę, zobaczę co tam siedzi. Generalnie stan pistoletu jest b.dobry. Może też za dużo smaru, a było dość zimno na strzelnicy. Podzielę się informacją jak coś znajdę.

Pozdrawiam
Goostav
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 663
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Mógł też pęknąć kołek trzymający iglicę. A cały mechanizm uderzeniowy najlepiej wrzuć do benzyny ekstrakcyjnej na parę godzin. Potem wyczyść starą szczotką do zębów. Naoliw ballistolem na nowo i idź na strzelnicę.
ODPOWIEDZ