montaż lunety

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

montaż lunety

Post autor: Michał »

Witam
Zastanawia mnie w jaki sposób podczas montażu lunety wykorzystać taśmę PTFF ( w celu uniknięcia uszkodzeń powłoki lunety) a mianowicie:
- czy tubus w miejscu styku z montażem owinąć taśmą
- czy uciąć paski taśmy a następnie położyć na obejmach prostopadle do osi lunety ( biorąc pod uwagę właściwości taśmy to jest do dosyć trudne aby zrobić to bez załamań)
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

Ja przez kilka lat montaż z lunetą miałem "połączony" taśmą dwustronną i uwierz mi, że po demontażu lunety nie było żadnych śladów (wgnieceń itp). Broń użytkowana intensywnie na strzelnicy w konkurencjach myśliwskich i na polowaniach zawsze puszczała kulę tam gdzie chciałem. Prosty patent polecony przez raczej dobrego rusznikarza.
http://allegro.pl/tasma-dwustronna-50mm ... 52196.html
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Trzymać na pewno będzie dobrze, jedynie co to sama regulacja lunety w lekko skręconych obejmach będzie utrudniona.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

kup montaż z wkładką plastikową i nic nie uszkodzisz (optilock, burris)
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

"Trzymać na pewno będzie dobrze, jedynie co to sama regulacja lunety w lekko skręconych obejmach będzie utrudniona."

Niezbyt rozumiem, obejmy powinny być skręcone solidnie. Taśma nie zastąpi odpowiedniej siły docisku, żadna taśma. To rozwiązanie jest raczej tanim rozwiązaniem i jeśli masz kiepski montaż to i tak musisz zrobić lapping, docieranie obejm. Żadna taśma wg mnie nie ochroni lunety przed nieosiowymi obejmami. Taśma na mojej lunecie czy obejmach spełniła funkcję ochronną ale docieranie było i tak zrobione.
Jeśli chcesz tani sprzęt do dotarcia obejm to proponuję wałek liniowy z alle.. i pastę do docierania zaworów. Sam z takiego zestawu korzystam, po zakupie dałem do sprawdzenia dokładność wykonania i okazało się, że jest perfekt.
http://allegro.pl/prowadnica-walek-lini ... 84373.html
Propozycja sokala jest znacznie lepsza ale też niestety może być droższa :-k
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Miałem na myśli, iż zanim skręcimy obejmy z właściwym momentem obrotowym to najpierw trzeba ustawić- wypoziomować lunetę poprzez jej odwracanie w lekko skręconych obejmach. A jeśli jest taśma dwustronna to po położeniu lunety po prostu się ona przyklei do montażu i będzie problem z jej ustawieniem.
zielony
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 03 marca 2017, 20:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zielony »

Takie buty. Jest wykonalne ale pewnie będziesz rzucał mięsem tak jak ja, do dziś pamiętam ten dzień.
223,7,62x39,6,5x55,7x65R,8x57,9,3x62,9,3x74R,
dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Post autor: dmx »

sokal pisze:kup montaż z wkładką plastikową i nic nie uszkodzisz (optilock, burris)
Mam ten sam dylemat....chciałem kopić Burrisa Zee Rings Signature, tyle że chwilowo go w Polsce nie uświadczysz. Pytałem w Kalibrze - brak ( może będą za 4mc). Pozostaje USA :-),
Ale co najciekawsze, Burris z USA wychodzi drożej niż kupiony w Polsce w sklepie. Któraś z firm oferujących usługi zakupowe w USA, napisała mi że montaż kosztuje u nich 257 zł ( dla porównania na Midwausa kosztuje 54,99 USD co daj ok 207 PLN) + koszt wysyłki do polski ( niestety nie wiem dokładnie ile) ale z tego co napisali to min 25 zł.
Myślałem tez o kupieniu Leupolda PRW ( kosztuje ok 300 zł) ale tam raczej bez "oznaczenia" lunety się nie obędzie. No chyba żeby właśnie zastosować jakaś cienka taśmę lub coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

burrisa niedawno kupiłem w kalibrze za 250pln, ale może był ostatni, 30mm wysoki na szynę weavera. Sprawuje się bdb na 308w, musiałem tylko włożyćloctite niebieski między plastik i lunetę bo po kilkunastu strzałach poszła do przodu mimo że dociągnąłem śruby solidnie. Teraz już siedzi jak zamurowana. W międzyczasie poprawiałem lunetę i nie było śladu po loctite. Optilock mam na drugim karabinie i ten nie potrzebował klejenia ale i cena trochę inna
Tadek
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2008, 15:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tadek »

Ad sokal
A to dziwne. Ja mam pierścienie mimośrodowe Burrisa na drylingu 8x57IRS/16. Nie przesuwa się wcale.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Buris siedzi na b. lekkim karabinie z ciężka lunetą, kopie mocniej niż Brno w 3006. Może dlatego, jak pisałem, odtłuscilem i śruby dowaliłem do granic możliwości
dmx
Posty: 114
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08

Post autor: dmx »

sokal pisze:burrisa niedawno kupiłem w kalibrze za 250pln, ale może był ostatni, 30mm wysoki na szynę weavera. Sprawuje się bdb na 308w, musiałem tylko włożyćloctite niebieski między plastik i lunetę bo po kilkunastu strzałach poszła do przodu mimo że dociągnąłem śruby solidnie. Teraz już siedzi jak zamurowana. W międzyczasie poprawiałem lunetę i nie było śladu po loctite. Optilock mam na drugim karabinie i ten nie potrzebował klejenia ale i cena trochę inna
No właśnie w tym problem że, mają teraz tylko rozmiar Midium, a mi potrzebny Extra High. A na pytanie o dostawę otrzymałem odpowiedź...może za 4mc :-(
ODPOWIEDZ