Burris XTR 3-12x50 IR

Moderatorzy: wierzba, P_iter

joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Burris XTR 3-12x50 IR

Post autor: joon »

Mam okazję kupić tą lunetę i nawet bardzo dobra cena. Nie mogę niestety nigdzie znaleźć opinii i testów tego szkła. Moze ktoś z szanownych kolegów miał albo testował w.w. optykę.
pozdrawiam Janusz
Obrazek
Pozdrawiam Janusz
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Nikt nie używa albo nie używał więc sam sobie odpowiem. Kupiłem i przetestowałem na 308W i 300WSM. Wykonanie bardzo dobre (W 3-12x56 FourX Long Range mam madie in Philipines a tu made in USA, powłoki w FourX kolor rubinowy a w XTR koloru szmaragdowego(zielone). Obraz krystalicznie czysty bardzo ostry i kontrastowy (przestrzeliny bardzo dobrze widoczne nawet na 200m)Regulacja powtarzalna, bardzo dobrze wyczuwalne kliki na wieżyczkach balistycznych. Świetny krzyż Balistic Mil-Dot. Poziome dolne znaki na krzyżu prawie pokrywają się z przestrzelaniem na 100,200,300,400,500 i 600m w 308Win z pociskiem 168gr. Regulacja paralaksy działa wyśmienicie. Można mieć zastrzeżenia do pokrętła regulacji podświetlenia, działa płynnie z przerwami a nie skokowo. Widoczność przy słabym oświetleniu na poziomie FourX 3-12x56, może delikatnie słabsza ale praktycznie różnica nie zauważalna. Ogólnie bardzo dobre szkiełko do strzelania tarczowego jak i do polowania.
Ostatnio zmieniony piątek, 09 marca 2018, 23:11 przez joon, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Podświetlenie nie oślepia?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Trochę tak ..Ale zmieniłem na prawie rozładowaną baterię i jest Ok. Jestem pod wrażeniem tej optyki ...oczywiście w tym przedziale cenowym... naprawdę super.
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ