Proch AS

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Proch AS

Post autor: JarekSz »

Koledzy
czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie prochu AS Vectana. Podobno są tam zmieszane płatki zielone z czerwonymi. Rozebrałem jeden fabryczny nabój sypany Vectanem i taki tam był, a wtedy wiedziałbym co to za Vectan. Sprawa trochę pilna, bo w przyszłym tyg. przyjeżdża Parabellum i jeszcze bym zamówił.

DB
Jarek
jan
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 05 października 2013, 20:33

Post autor: jan »

Czesc


Vectran AS jest z domieszka platkow ciemno rozowych jest ich znacznie mniej jak zielonych AO jest zmieszany z niewielka iloscia platkow koloru szarego A1 jest jednakowego koloru zielonkowatego ksztaltem sa podobne do naszego Sokola




powodzenia
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Dzięki
na takim właśnie jest robiony Gamebore Blue Diamond.
Naważka 1,32g przy 28g śrutu.

Jarek
jan
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 05 października 2013, 20:33

Post autor: jan »

Czesc


Naboje Gamebore sa bardzo szybkie dla nawazki srutu 28 g w zaleznosci od typu predkosci sa od 429 m;s do 465 m;s zalecana dawka prochu AS dla nawazki srutu 28 g splonka M 688 1g 35 CX 2000 1g38 i splonka M 686 1g 40 wszystkie nawazki powinny osiagac predkosc 395m ;s


powodzenia
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Proch AS

Post autor: SławekP »

JarekSz pisze:Koledzy
czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie prochu AS Vectana. Podobno są tam zmieszane płatki zielone z czerwonymi. Rozebrałem jeden fabryczny nabój sypany Vectanem i taki tam był, a wtedy wiedziałbym co to za Vectan. Sprawa trochę pilna, bo w przyszłym tyg. przyjeżdża Parabellum i jeszcze bym zamówił.

DB
Jarek
Proszę bardzo ;
http://www.cortiniepezzotti.it/pages/polveri.php
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Witam.Ma ktos recepturke na naboje
MIRAGE 4?
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

A masz polerowany śrut z dodatkiem 5% antymonu? :whistle:
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Nie jest tylko polerowany.😛Lawrence magnum) bo taki mam jest miedzy 3 a 5%domieszki (z tego co pamietam).Mirage ma chyba nawet 7%.
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Wow
super, jedyne do czego im się doczepić to, że Sokoła nie mają :lol:
Naboje Gamebore sa bardzo szybkie dla nawazki srutu 28 g w zaleznosci od typu predkosci sa od 429 m;s do 465 m;s zalecana dawka prochu AS dla nawazki srutu 28 g splonka M 688 1g 35 CX 2000 1g38 i splonka M 686 1g 40 wszystkie nawazki powinny osiagac predkosc 395m ;s
AS 1,35 i winno być 395m/s
A Gamebore ma 1,32 i ciągnie szybciej #-o

Inna sprawa, jak te prędkości są mierzone.
Gdzieś w necie znalazłem, że Blue Diamond (robiony na AS) ma 4,15m/s, a najszybszy Dark Storm 436.

Ja mierzyłem na 5m zimą i żeby było śmiesznie wyniki różniły się znacznie gdy strzelałem pod słońce i ze słońcem (ale nie robiłem sobą cienia). Odpuściłem to i teraz dla mnie test prędkości polega na tym, że strzelam do makiety zająca i jak się otwiera przy normalnym dla mnie celowaniu to taką elaborację uważam za ok (pod względem prędkości)

DB
Jarek
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

galaktyka1 pisze:Nie jest tylko polerowany.😛Lawrence magnum) bo taki mam jest miedzy 3 a 5%domieszki (z tego co pamietam).Mirage ma chyba nawet 7%.
Zapomniałem, że mieszkasz w Chicago... :D
ODPOWIEDZ