Co to za Zeiss ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Co to za Zeiss ?

Post autor: Jan Z. »

Witam
Nadziałem się dzisiaj w necie na coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Opti ... autifyAB=0

Ktoś coś wie co to za cudo ?
(Gdyby to była prosta malowanka to by im się chyba Zeiss dobrał...?)

DB.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Chinska podroba ktora nawet w poblizu Zeissa nie lezala.
Tutaj uczciwie opisana wersja:
https://www.ebay.com/itm/6-24x50AOEG-Hu ... m570.l1313
Nawet punkty podzialek na obudowie nie zostaly ogradowane przy obrobce i drapia w palce.
Mialem w rekach ,wiec wiem co mowie ,poszla z powrotem do chin na chinczyka koszt.
Oryginal Zeiss-a nawet wyglada zupelnie inaczej ,cena tez inna: https://www.opticsplanet.com/zeiss-conq ... 3546e06579
Pozdrawiam Bready
polch
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 01 stycznia 2017, 22:23
Lokalizacja: Lesko

Post autor: polch »

Kupiłem to cudo z ciekawości. Na kbks'ie miała siedzieć. Po obejrzeniu stwierdziłem że rewelacji nie ma żadnej, ale za te pieniądze kawioru się nie spodziewałem. Osadziłem na karabinie i na strzelnice. Po 30 minutach straciłem cierpliwość i odstawiłe mbroń na stojak, bo nie szło zera ustawić. Kumpel się dalej z tym męczył i jakieś 60 strzałów później na 50m dawała skupienie 3cm... Po kolejnej wizycie na strzelnicy zero się było straciło znowu :roll:
-Wieżyczki nie mają opcji zerowania i mają luz w swojej osi podłużnej
-podświetlenie krzyża albo niewidoczne, albo razi, świeci sie cały znak
-znak celowniczy gruby jak dzwon, a dodatkowe znaczniki nie mają żadnego znaczenia oprócz zaciemniania/zasłaniania celu
-ustawiając krzyż w środkowym położeniu(licząc kliki od skrajnie wkręconej wieżyczki, do skrajnie wykręconej) nie jest on na środku
-celownik 'przymarzał" podczas ustawiania mimo 20 stopni ciepła
-w zestawie bajerancka osłona przeciwsłoneczna, ale zakręcając ją nie można założyć bajeranckich zatyczek flip-up które są też w zestawie :wink:
Żeby nie było, celownik ma też plusy.
-da się ustawić ostrość okularu
-da się ustawić paralaksę
Podsumowując wszystko jednym zdaniem: Krycha wyź te rynce ni mo synsu :D
Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

Wszystko jasne, dzięki za informacje !

To, że na drugim końcu świata ktoś za przyzwoleniem wiadomego państwa, (które gwiżdże na licencje, prawa autorskie etc) produkuje podróby to jedno. Ale dlaczego wylewa się to g.... w EU bez żadnych przeszkód ?

DB.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Kolega ma ta z ebay'u na FWB 300 S od kilku lat i jest zadowolony !

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

andy7 pisze:Kolega ma ta z ebay'u na FWB 300 S od kilku lat i jest zadowolony !

:wink:
Ja tez mialem z e-baya za $300 ,na dodatek o takim powiekszeniu jakiej Zeiss nigdy nie produkowal ,i chinczyk twierdzil ze to produkt Zeissa na rynek azjatycki
Jak zobaczylem te aluminiowe pierscienie ,drapiace niewykonczone napisy ,klapke nie pasujaca po zalozeniu oslony i pierscien chyba ozdobny na wylot przyslaniajacy brzegi objektywu ,to zlozylem na e-bayu reklamacje ,ze towar nieoryginalny i niezgodny z opisem i napisalem do chinczyka aby przyslal naklejke na przesylke zwrotna.
Nie chcial ,ale przyslal ,i poszla gdzies do californi ,chociaz przyszla z chin.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 22:03 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Bready
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bready pisze:
andy7 pisze:Kolega ma ta z ebay'u na FWB 300 S od kilku lat i jest zadowolony !

:wink:
Ja tez mialem z e-baya za $300 ,na dodatek o takim powiekszeniu jakiej Zeiss nigdy nie produkowal ,i chinczyk twierdzil ze to prodykt Zeissa na rynej azjatycki
Jak zobaczylem te aluminiowe pierscienie ,drapiace niewykonczone napisy ,klapke nie pasujaca po zalozeniu oslony i pierscien chyba ozdobny na wylot przyslaniajacy brzegi objektywu ,to zlozylem na e-bayu reklamacje ,ze towar nieoryginalny i niezgodny z opisem i napisalem do chinczyka aby przyslal naklejke na przesylke zwrotna.
Nie chcial ,ale przyslal ,i poszla gdzies do califirni ,chociaz przyszla z chin.
Na ebay'u mozna dostec ja od 27.-€ wzwyz, kolega kupil lepsiejszy model bo zaplacil 159,- zyle, ze w Tajlandi :mrgreen:

Jak mnu je pokazalem na ebay'u, ile tam kosztuja to wyciagnal szczeke i sie w doopsko ugryzl ! :mrgreen:

:wink:
ODPOWIEDZ