Koronawirus i nie tylko

Tematy od czapy. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Koronawirus i nie tylko

Post autor: evo10 »

Cześć. Może będzie ktoś zorientowany lub miał wiedzę. Z uwagi że nie ma możliwości korzystania ze strzelnic z uwagi na epidemie i długo to się pewnie nie zmieni a jak się zmieni to kolejki będą gorsze jak za komuny i też z innych przyczyn mam pytanie. Mając kawałek ziemi mocno zagłębiony na terenie obwodu w którym poluję, nie wyłączony z polowań ale ogrodzony w całości, oddalony przepisowo od zabudowań. Co będzie gdy się wpiszę i będę praktycznie sprawdzał naważki a teoretycznie polował w tym rejonie? Czy ktoś może mi za to coś przyklepać?
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Re: Koronawirus i nie tylko

Post autor: Arek_78 »

Wszystkim nam to doskwiera. Ale to o czym piszesz to pierwszy krok do utraty broni.
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

Pewnie jak byś chciał ustawić sztucer to byś skoczył w obwód pyknol 2-3 razy i gotowe. Jak by się ktoś czepiał to zawsze mogłeś nie trafić dzika ? Szanse wpadki raczej minimalne bo to max 15 min roboty i Cie tam nie ma . Natomiast tu stacjonarnie , dużo strzałów. ???? Zaraz cię życzliwy podpier..... i będziesz miał kłopot. A takich nie brakuje. U mnie na wsi tak wszystkim wszystko przeszkadza że sie nawet wiatrówki pozbyłem żeby nikt nie widział że z czegoś w ogrodzie strzelam. I nie strzelam. Bo już były pomówienia za plecami że z palnej. A i ktoś dzieciaka z wiatrówki u mnie postrzelił i oczywiście były domysły. Na szczęście już wiatrówki wtedy nie miałem. Więc powiedziałem dość bo za dużo mnie zachodu wszystko kosztowało żeby teraz mi to ktoś przez głupotę zabrał.

PS

U mnie w PZŁ ustalono tak można się na telefon na konkretną godzinę na strzelnicy umówić żeby sobie sztucer ustawić. Ale tylko ustawić i do domu.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Niedlugo wyjdzie rozporzadzenie, ze bedzie mozna trenowac w ogrodku, ale tylko z AR'a :mrgreen:

:wink:
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Tylko kto Udowodni że do Lisa czy bażanta 10 razy nie strzelałem
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Czasy się zmieniły. Teraz to Ty masz udowodnić że tam zwierze było :P
Piotr Kukier
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 15:15
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Piotr Kukier »

Trochę jak całowanie lwa w du..ę... Przyjemność wątpliwa a ryzyko spore... ;)
5,6x52R, 30-06, 8x57JS, 7x57, 12/70, 16/70
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

O tej porze roku do bażanta lub lisa 🤔...............🤣
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Teoretyzuje, a lisy u mnie cały rok. Piotr a z tym lwem.. hm po części może racja ale nie do końca.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Po prostu szukam chwilowego rozwiązania aby przetestować kilka naważek do momentu ruszenia się pewnych spraw. Z jednej strony co nieco wiem a z drugiej obawiam się że jak ktoś się uprze to znajdzie jakiś paragraf. A najbardziej obawiam się mieszkańców, którzy i tak są anty że jeszcze bardziej pokrzyżują sprawy które są w toku i że potoczą się w złym kierunku.
Dudek
Posty: 65
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 01:43
Lokalizacja: Montreal

Post autor: Dudek »

Tlumik
Darz Bor a.z
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

W świetle przepisów wyjścia nie ma i wszyscy dobrze o tym wiemy. Jeśli zrobisz to tak jak piszesz to i tak na własną odpowiedzialność. Problem polega na tym, że pisząc takie rzeczy na forum sam na siebie bata kręcisz.
Chcesz zrobić coś takiego to rób a nie pytaj na forum. W podobny sposób można by zapytać czy jak strzelisz dzika i nikt nie patrzy to można go sobie zabrać do domu? Zadajesz pytanie na które nikt normalnie myślący Ci nie odpisze z uwagi na własne bezpieczeństwo.
A odpowiedź: "tłumik" to już w ogóle mnie rozwaliła. Proponuję poczytać UOBiA. I nie proszę nie pisać, że tłumiki już są dozwolone bo są ale tylko w pewnych bardzo specyficznych warunkach.
Darz Bór, dużo zdrowia i oleju.
Dawid
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dudek pisze:Tlumik
Pomijając wszystko inne, to sprawdzanie naważki. którą chce się strzelać bez tłumika, na broni z tłumikiem mija się jakoś z celem.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

To akurat nie ulega wątpliwości.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Panowie, ale Wy drobiazgowi z tymi tlumikami jestescie :mrgreen:

:wink:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Andy, czy drobiazgowi, czy też nie, to zależy po której stronie tłumika się stoi... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
light
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 25 maja 2023, 12:21

Re: Koronawirus i nie tylko

Post autor: light »

Spotkaliście się obecnie morze na strzelnicach gdzie obowiązują maseczki? To jest jakaś paranoja...
light
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Re: Koronawirus i nie tylko

Post autor: oryks »

No nie mów , że trafiłeś na taką nadgorliwość a właściwie bezprawie.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
ODPOWIEDZ