Celowniki TERMOWIZYJNE

Moderatorzy: wierzba, P_iter

karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Celowniki TERMOWIZYJNE

Post autor: karkat666 »

Witam.

Jeśli możecie wyraźcie opinię i/lub/bądź podzielcie się doświadczeniem jeśli mieliście w rękach lub posiadacie jakiś model.

Ja kupiłem ATN Mars HD 50mm 4,5-18

Obraz jeśli chodzi o ostrość super wyraźny i ostry.
Baterie 4xAA na mrozie max 3 godziny ciągłej pracy a często 2-2,5.
Od nowości 3 białe pixele z czasem coraz więcej, aż pojawiła się biała linia w poziomie na wyświetlaczu.
Oddałem na gwarancji i oddano mi pieniądze.

Teraz zastanawiam się nad Pulsarem Thermionem XM lub XP 50.
Darz Bór!
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Wypalone pixele również się zdarzają, mam wrażenie, że to kwestia odrzutu broni.
Wszystko powyżej 308W pozostawia po sobie ślad. Tak mi się przynajmniej wydaje. Kolega ma na 7x64, która ma w miarę łagodny odrzut i żadnych bad pixeli nie ma.
A na jakim kalibrze siedział Twój ATN?
Dawid
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Właśnie na 308W przy łagodnej elaborowanej amunicji. Pixele jak pisałem miałem wypalone od nowości 3-4 sztuki ale widać je było od samego początku, w sumie byłem z ATN`em 3 razy w łowisku strzałów oddałem max 20.
Darz Bór!
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Pulsar XP50 na 7x64 - myślę, że ok 100 strzałów - 0 bad pixeli
Pulsar XP50 na 308W w AR10 - czyli dużo szarpania, ok 200 strzałów - 3 bad pixele, reklamacja, nowa matryca, 50 strzałów - 1 bad pixel
Dawid
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Mówimy tutaj o Pulsarze Thermion xp50 ? Tyle, że w Polsce dostać go to czas około 3 miesięcy jak powiedzieli w sklepie.
Darz Bór!
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Nie, Pulsar Trail XP50. Thermion jest jeszcze zbyt świeży żeby można było coś więcej o nim powiedzieć.
Dawid
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Thermiona używam od ponad 6 miesięcy, jeden piksel wypalony od nowości, u mnie szwankuje jeszcze jedna rzecz. Będę go wymieniał w ramach reklamacji, ale teraz sezon w pełni więc po nowym roku. Z thermionami mam do czynienia na co dzień, na razie wypalonego piksela widziałem tylko u mnie.
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

ATN należy omijać z daleka. Psuje się. Znajomy kolegi kupił. Widziałem na strzelnicy. Obraz ładny , nic poza tym, mówiłem że dziadostwo bo awaryjne to się ze mnie i mojego traila śmiali. Po miesiącu użytkowania przestał się wlanczac.
Ja mam doświadczenie z Pulsarem trail. Bardzo nie zawodny sprzęt. Profile działają , można kilka karabinów ustawić i nic się nie przestawia. Tylko montaż musi być ok. W xq50 od nowości 2 piksele poza tym ok. Raz mi akumulator padł , wymienili na gwarancji. Kolega miał xp 38 teraz ma xp 50 . Takie same odczucia. Też raz na gwarancji wymieniał akumulator tylko nie wiem czy w tym czy w helionie. Dlatego nie kupił bym nowego modelu bo ma wbudowany akumulator i wymiana tylko w serwisie. A tu można na szybko ukraść z ręcznego i działa , albo sobie dokupić. Używany na 308 i 6.5. U mnie i u kolegi wszystko działa nic się nie przestawia . Ja mam bez dalmierza . Bardzo lekki . Kolega ma dalmierzem.. we mgle i w deszczu dalmierz pokazuje głupoty.
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Celowniki termowizyjne

Post autor: Patek »

Mam Trial XP 50, postawiony na R8 9,3x62, jeden bad pixel, mi nie przeszkadza, sprzęt niezawodny, ustawienia na dwóch kalibrach trzyma,efekty tu 😎🐗👌
https://youtu.be/lEi6ysDJx5A
6,5x55 i 9 3x62 i 223R
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Artur co jest tą jeszcze jedną rzeczą, która jest nie tak ?

Dobra pochwalę się mam już w rękach Thermiona XM50 byłem w lesie widać super. W piątek wracam do Polski, szybkie przystrzelenie i z pewnością nagram kilka filmików wrzucę na youtub`a i dodam tutaj linki. Ma nagrywanie i dwie baterie, obraz ostry. Pięć profili ustawienia krzyża. W norwegii dostępny od ręki nie tak jak w Delta optical. Koszt taki sam jak w PL Może o 1tyś zł taniej.
Darz Bór!
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Karkat666 - Sprawa wyjaśniła się kilka dni temu, przed nowym rokiem będzie aktualizacja oprogramowania w thermionach i problem zniknie. Chodziło o to, że obraz samej zwierzyny migotał, nie występowało to zawsze, ale w pewnych warunkach pogodowych.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

A kto wgrywa oprogramowanie, serwis czy samemu można zrobić?
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Sam wgrywasz przez aplikacje stream vision. Mimo że dopiero kupilem juz robilem aktualizacje poniewaz fabrycznie nie nagrywa dzwieku, a po aktualizacji problem nie wystepuje.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 grudnia 2019, 22:56 przez karkat666, łącznie zmieniany 1 raz.
Darz Bór!
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Tak jak obiecałem, jestem już w naszej kochanej Polsce, sprzęt zamontowany i przystrzelony idealnie w punkcik. Jakość w materiale po konwersji jest znacząco gorsza niż materiał zgrany bezpośrednio z pulsara, który jest tylko co nie co gorszy od tego co widać na live w okularze. Test wykonany w kilka minut wracając ze strzelnicy, zapomniałem włączyć dźwięku przy nagrywaniu stąd irytujące dymki z opisami. Tak nad jakością konwersji jak i materiału popracuję przy kolejnym filmiku. Jutro jadę na polowanie zbiorowe po czym wieczorem na ambonę więc mam nadzieję, że będzie co pokazać ;).

Link do filmu:

1) https://youtu.be/_uzvo52ixK8
Darz Bór!
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Jak obiecałem tak zrobiłem. Tutaj materiał bardziej obszerny, a odległości mierzone krokami więc tolerancja błędu mniejsza od tej z pierwszego filmu, choć i tam mogłem pomylić się max o 20m.

2) https://www.youtube.com/watch?v=8durAZV2yGM
Darz Bór!
smoczy
Posty: 124
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

A czy ktoś może używa termowizyjnych PARD'ów ? np. PARD SA ?
Jeśli używa - to czy może się podzielić wrażeniami ?
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

Porównywał ktoś celowniki termo Fortuna General One w stosunku do Pulsara ? Ciekaw jestem jak one sprawują się w praktyce ?
ODPOWIEDZ