Program do pomiaru '' grup '' na androida

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Program do pomiaru '' grup '' na androida

Post autor: Agent 007 »

Witam

Jaki program na androida polecacie do oceny grup ...........ale aby nie był zbyt '' wścibski ''

http://bulletin.accurateshooter.com/202 ... ics-x-app/

Zainstalowałem ten powyżej .............ale na dzień dobry oczekuje dostępu do zawartości mojego telefonu .............


Pozdr
Pawel
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Range Buddy, musisz zezwolić do dostępu do galerii zdjęć
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jeśli używasz GRT, to zrób zdjęcie tarczy i daj GRT policzyć grupę na spokojnie w domu.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Ooo, i tu mnie kolega zaintrygował. Czy nie będzie to zbyt banalne jak poproszę o kolejne kroki jak to zrobic z GRT.? :-k :roll:
de Fresz
Posty: 182
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2018, 16:50

Post autor: de Fresz »

Range Buddy jest upierdliwy w obsłudze, ale GRT pod tym względem jest jeszcze gorszy. Ballistic-X uchodzi za najwygodniejszy, mnie Range Buddy już na tyle irytuje, że rozważam zapłacenie za tego pierwszego.
To zależy od profilu używania technologii, u mnie obecnie komputer jest prywatnie odpalany od święta, dlatego o wiele wygodniej jest mi używać appki na telefonie.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

nigdy nie mialem zadnego problemu z Range Buddy
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

seba73 pisze:Ooo, i tu mnie kolega zaintrygował. Czy nie będzie to zbyt banalne jak poproszę o kolejne kroki jak to zrobic z GRT.? :-k :roll:
Raz zdarzyło mi się to zrobić i to tylko aby przetestować, jak to się robi. Normalnie albo jestem zadowolony z wyniku, albo nie. Pomiarów grup nie robię... Rzuciłem teraz okiem na GRT i chyba mi się przypomniało... Kliknij na (+) przy wynikach, dostaniesz listę możliwości do wyboru. Wśród takich jak dane z labradaru, czy z magnetospeed-u jest również (u mnie) "Schussgruppe", czyli po angielsku "shooting group"?. Jak to przetłumaczyłem na polski, tego nie pamiętam... o ile istnieje tłumaczenie, bo "wersja polka" jest już starsza i jest dosyć prawdopodobne, że jak robiłem tłumaczenie, to takiej możliwości jeszcze nie było. W każdym bądź razie otrzymasz nowe okienko z dosyć dobrym wytłumaczeniem, co należy dalej zrobić... w języku Twojego wyboru. Tak z głowy: trzeba zdjęcie tarczy jakoś dostarczyć w to okienko. Możliwości są dwie Copy&Paste albo kliknąć prawa myszka i wybrać "Bild laden", czy jak to tam jest po angielsku. Jak już mamy zdjęcie w środku, to (teraz już całkiem z głowy) należy zaznaczy odcinek referencyjny, możliwie długi. Jest chyba jakąś minimalna długość, która musi się osiągnąć, aby wynik miał ręce i nogi, chyba 15cm, ale mogę się mylić... Następnie tworzy się grupę, lub dwie, czy trzy i przyporządkowuje im kolejne trafienia. I to chyba cala filozofia...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
de Fresz
Posty: 182
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2018, 16:50

Post autor: de Fresz »

Ultra3000 pisze:nigdy nie mialem zadnego problemu z Range Buddy
To nie jest kwestia problemów, tylko ergonomii, lub bardziej fachowo: ux appki. Od braku sensownego zarządzania wynikami (jak się ma dziesiąt lub set wyników znawigowanie w nich to dramat), przez niemożność edycji zapisanych grup (można w nich coś dodać, ale trzeba skalować jeszcze raz i umieszczone elementy traktuje jako zrenderowane z tłe), przez odejmowanie przestrzelin tylko wg kolejności dodawania, po umieszczenie odległości strzelania gdzieś w ustawieniach sesji, co trzeba zrobić przed liczeniem grupy (szczególnie słabe jak się strzelało na różne odległości). No i brzydki jak nieszczęście.
Owszem, ogólnie robi co trzeba, ma wiele fajnych ficzerów, świetną cenę (zero!), ale szczyt dopracowania to nie jest. No i wygląda, że nieszczególnie jest rozwijany.
ODPOWIEDZ