Kurs elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

mariner
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 08 października 2020, 16:47

Kurs elaboracji

Post autor: mariner »

Chciałbym zacząć elaborować amunicję. Jestem świeżo po lekturze książki prof. Ejsmonta, mam też jeden z manuali (Lyman). Zastanawiam się nad kursem elaboracji. Znalazłem informacje o kursach w Krakowie oraz Warszawie. Byłbym bardzo wdzięczny użytkownikom Forum, którzy byli na takim kursie za opinię (może być również na priv). Chciałbym trafić na kurs, na którym będzie maksymalnie dużo praktyki.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

To może napisz jakie rejony Cię interesują.
Dawid
mariner
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 08 października 2020, 16:47

Post autor: mariner »

Najchętniej Warszawa, ale jestem w stanie pojechać do Gdańska czy Zamościa, jeśli dotrą do mnie opinie, że akurat tam warto.
stefan
Posty: 69
Rejestracja: poniedziałek, 25 marca 2019, 20:13
Lokalizacja: 3CITY

Post autor: stefan »

Co chcesz elaborować?
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Kolego w mojej opini nie potrzebujesz zadnego kursu. Jedyny powod dla ktorego tak uwazasz to wlasnie ksiazka Ejsmonda, ktora uwazam za duzo slabsza niz jego ksiazka o balistyce.

Jesli dalej masz watpliwosci co i w jakiej koleii to tu masz wszystko https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=13780.

Po tej lekturze tez mialem metlik w glowie, ale tu masz wszystko co potrzebujesz a jesli chcesz widziec jak przebiega kazdy proces to na Youtube masz setki filmow obrazujace kazdy z nich .
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Mariner, zajrzyj na mój kanał: https://www.youtube.com/channel/UC2ir9a ... subscriber
Trochę podstaw pokazałem, jak coś wzbudza Twoje wątpliwości pytaj tu na forum (wszyscy chętnie podpowiedzą) Jak chcesz pisz PW lub pytaj pod filmami.
Dasz radę ;)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Polecam kanał donkihota. Dzięki niemu nauczyłem sie podstaw elaboracji. Później można sobie doczytać albo eksperymentować ale ma się podstawy.
mariner
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 08 października 2020, 16:47

Post autor: mariner »

Bardzo dziękuję za polecenie kanału. Jesli bede mial pytania trywialne, proszę o wyrozumiałość. Rozumiem, że zalecacie zacząć samemu i odpuścić sobie kurs.
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Wszystko zależy ode tego jak sie uczysz. Jeśli potrzebujesz, żeby ktoś patrzył ci na ręce i sprawdzał co robisz to pozostaje tylko kurs z częścią praktyczną albo zapłacić lokalnemu koledze za instruktaż na jego sprzęcie. Jeśli wystarczy, że obejrzysz jak ktoś dokładnie tłumaczy a do tego umiesz połączyć wiedzę z kilku źródeł to nie ma potrzeby kursu. Najważniejsze w zasadzie są zasady bezpieczeństwa czyli uważać na spłonki i uważać na proch. W robionej amunicji najgorsze to nadciśnienie, więc trzeba dobrze zrozumieć od czego zależy. Znaleźć zdjęcia porównawcze łusek po nadciśnieniu, oraz trzymać się widełek naważek. Jak to ogarniesz to pozostaje zwykłe BHP i co najwyżej nie będzie ci amunicja dobrze latać. No i nie brać się od razu za amunicję 0.002 od gwintu na kompresowanej naważce ;)
ODPOWIEDZ