F.class wyniki

Tematy od czapy. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

F.class wyniki

Post autor: Logic »

Gratulacje dla kolegów za świetne wyniki. Może koledzy podzielą się spostrzeżeniami. Sporo narzekania slyszałem przed zawodami, a jednak czołówka w PL jest stała. Kolega Warsiawiak- należy odnotować bardzo dobre miejsce na 800m.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Spostrzeżenia są jednoznaczne. Poziom jest tak koszmarnie wysoki i cały czas idzie do góry, że aż strach pomyśleć co będzie za chwilę. Prawdą jest że była dobra pogoda. Ale ja uważam że własnie w strzelectwie sportowym o to chodzi aby był zachowany w miarę pewien obiektywizm czynników zewnętrznych dla wszystkich... To są zawody sportowe, a nie bojowe i dobrze jest kiedy wszyscy maja mniej więcej równe warunki. Jak ktoś ma życzenia bawić sie w snajpera i czekać na wiatry to powinien wybrać inne zawody i inne miejsce... I ma do tego jak najbardziej prawo. Ale wracając do zawodów. Mamy naprawdę wielu wspaniałych strzelców. Prawdą jest również iż jest około 20 zawodników (tak mi się wydaje) że spośród tych 20 każdy może być 1 i każdy 20 w zależności od dnia, dyspozycji i paru drobiazgów. Poziom w Openie, bo w tej konkurencji startowałem jest tak nieprawdopodobnie wysoki że sam sie boję. Po raz pierwszy została złamana granica 300 punktów. ja zdobyłem tego akurat dnia tylko i aż 290 punktów co dało mi 10 miejsce w trójboju i 97/100 na 1000 yardów co dało mi drugie. Jeszcze wcale nie tak dawno można było wygrać trójbój z wynikiem troszkę przekraczającym 280 punktów... koleżanka strzeliła na 300 m 100/100 z pięcioma centralnymi dziesiątkami i ........... była 5-ta. To co się dzieje z jednej strony cieszy a z drugiej to mały koszmarek ... :D :D :D :bh|:
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

I ja przyłączam się do do gratulacji. :)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

mozna skladac gratulacje koledze donkihot za wygranie lokalych zawodow na 200m. napisz cos o nawazce i procesie elaboracji.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Gratulacje dla wszystkich.

Ja dziś wziąłem udział w zawodach Długa Czapla, mamy tam taką konkurencję 100m i 200m. Udało mi się wygrać ją i w sierpniu, we wrześniu i dzisiaj również. Nie napisze niestety nic o swojej naważce bo to konkurencja .22LR za to mogę dopisać że strzelałem te dwa dystanse z SK LRM. Dopisze że również mamy tam taką konkurencję 100m i 300m, też mi się je udało wygrać i w sierpniu, we wrześniu i dzisiaj również. Strzelałem w sierpniu i wrześniu z SK LRM a dziś na 100m z SK LRM a na 300m ELEY force. Wiało mocno, korekty boczne czasami nawet ponad 2 MOA. Fajna zabawa i przede wszystkim dość tanio patrząc na koszty. Co prawda mogę napisać o elaborce centralnego zapłonu z którego strzelałem konkurencję 100m i 300m sierpień i wrzesień wygrałem, dziś się nie udało wygrać, przegrałem z jednym kolegą. Dla niego również wielkie gratulacje. Za to w generalce liczą się trzy najlepsze starty, ja startowałem co prawda tylko w trzech edycjach ale z uzyskanymi wynikami udało sie wygrać wszystkie te trzy konkurencje.
Czasami mi również udaje się coś wygrać, co oczywiście ogromnie cieszy.

Koledzy potwierdzili że w Orzyszu w przyszłym roku 15-16 maj zawody mają rangę Mistrzostw Polski Long Range, to przy okazji polecam je, ba są zorganizowane świetnie a przy okazji dość tanio dla zawodnika. Przygotowali jak widze nową stronę http://mistrzostwapolskilongrange.pl/ a to strona zawodów wrzesień-październik http://eastbulletholes.com/ dwie imprezy w roku będą robić jak podają. Kolega pisał relacje z ostatnich zawodów https://www.mildot.pl/ebh_2020/ i reportaż puszczony w TV https://olsztyn.tvp.pl/50285549/setki-m ... -w-orzyszu
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

piotrjub pisze:Gratulacje dla wszystkich.

Ja dziś wziąłem udział w zawodach Długa Czapla, mamy tam taką konkurencję 100m i 200m. Udało mi się wygrać ją i w sierpniu, we wrześniu i dzisiaj również. Nie napisze niestety nic o swojej naważce bo to konkurencja .22LR za to mogę dopisać że strzelałem te dwa dystanse z SK LRM. Dopisze że również mamy tam taką konkurencję 100m i 300m, też mi się je udało wygrać i w sierpniu, we wrześniu i dzisiaj również. Strzelałem w sierpniu i wrześniu z SK LRM a dziś na 100m z SK LRM a na 300m ELEY force. Wiało mocno, korekty boczne czasami nawet ponad 2 MOA. Fajna zabawa i przede wszystkim dość tanio patrząc na koszty. Co prawda mogę napisać o elaborce centralnego zapłonu z którego strzelałem konkurencję 100m i 300m sierpień i wrzesień wygrałem, dziś się nie udało wygrać, przegrałem z jednym kolegą. Dla niego również wielkie gratulacje. Za to w generalce liczą się trzy najlepsze starty, ja startowałem co prawda tylko w trzech edycjach ale z uzyskanymi wynikami udało sie wygrać wszystkie te trzy konkurencje.
Czasami mi również udaje się coś wygrać, co oczywiście ogromnie cieszy.

Koledzy potwierdzili że w Orzyszu w przyszłym roku 15-16 maj zawody mają rangę Mistrzostw Polski Long Range, to przy okazji polecam je, ba są zorganizowane świetnie a przy okazji dość tanio dla zawodnika. Przygotowali jak widze nową stronę http://mistrzostwapolskilongrange.pl/ a to strona zawodów wrzesień-październik http://eastbulletholes.com/ dwie imprezy w roku będą robić jak podają.
Gratulacje.
Wybaczcie głupie pytanie, ale ktore zawody to mistrzostwa Polski w strzelaniu dlugodystansowym? Już się pogubiłem trochę. Myślałem zawsze, że longshot. Wydawało mi się, że east cośtam to jest po prostu kopia longshota sponsorowana przez taki jeden sklep w Olsztynie w konkurencji do takiego innego sklepu z Warszawy, który sponsoruje te pierwsze zawody. Jak sie ma do tych zawodow "puchar Polski long range" (organizuje Rafał z Warszawy) i mistrzostwa Polski f-class (organizuje Rafał z Krakowa)? Dystanse, klasy i regulaminy są nieomal identyczne.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Logic pisze: Wybaczcie głupie pytanie, ale ktore zawody to mistrzostwa Polski w strzelaniu dlugodystansowym?
Nie było takich zawodów w Polsce, co prawda mamy Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class - czyli w formule takiej zaproponowanej nie pełnej fclass-owej, trzy szczały próbne potem 10 ocenianych. Ma świecie zawody fclass - każdy strzał jest od razu oceniany (zaznaczone miejsce trafienia).
Logic pisze: Myślałem zawsze, że longshot.
LongShot chyba aby mu rangę podnieść nazywali "nie oficjalnymi Mistrzostwami Europy"
Logic pisze: Wydawało mi się, że east cośtam to jest po prostu kopia longshota sponsorowana przez taki jeden sklep w Olsztynie w konkurencji do takiego innego sklepu z Warszawy, który sponsoruje te pierwsze zawody.
Jak każde zawody, sponsor coś tam w nosi do organizacji danych zawodów. Myślę że Janczewscy z Olsztyna pomagali jednostce wojskowej która organizowała te zawody. A jako sponsorzy i zawodnicy którzy wielokrotnie brali udział w takich imprezach maja duże doświadczenie. Trzeba przyznać że organizacyjnie zawody wypadły świetnie.
Logic pisze: Jak sie ma do tych zawodow "puchar Polski long range" (organizuje Rafał z Warszawy) i mistrzostwa Polski f-class (organizuje Rafał z Krakowa)? Dystanse, klasy i regulaminy są nieomal identyczne.
Nijak się mają, każde zawody są specyficzne i inne. Każde mają swój urok i w każdych jak damy rade warto brać udział. W formule fclass robi zawody w randze Mistrzostw Polski w Skarżysku Rafał Walczowski. W Orzyszu maja być Mistrzostwa Long Range a jak ktoś zapragnie zorganizować Długodystansowe Mistrzostwa Polski Poligonowe albo w strzelaniu do czerwonej podkowy to może starać się je zorganizować. Jak rozumiem każde zawody musza mieś jakąś swoją specyfikę.
Osobiście cieszę się jak mogę wziąć udział w każdych możliwych zawodach.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Logic pisze:mozna skladac gratulacje koledze donkihot za wygranie lokalych zawodow na 200m. napisz cos o nawazce i procesie elaboracji.
Dziękuję, konkurentów nie było wielu ale i tak poszło mi nieźle. :D
Naważka i proces elaboracji to moje 100% x 100% x 100%
Czyli:
1. 100% powtarzalności obróbki łuski (pisałem o tym niedawno tu: https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=13792)
2. 100% wypełnienia łuski prochem
3. 100% spalonego prochu w lufie
Punkt 2 i 3 omówię szerzej jak złapię wenę do pisania (może niebawem :wink: )
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Piotrze czemu odpusciłeś 800m w semiauto? Wygrał byś kolejną 3 konkurencję.
ODPOWIEDZ