Magnes neodymowy jako wieszak na bron.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Magnes neodymowy jako wieszak na bron.

Post autor: seba73 »

Witam. Co koledzy sądzicie o wykorzystaniu magnesu neodymowego jako wieszaka na bron (krótką). Nie mam juz miejsca w szafie i chciałem pistolety zawiesic na drzwiach na magnesach. Czy może to (namagnesowanie) negatywnie wpłynąć na działanie broni?

Obrazek
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Fakt bardzo ciekawy pomysł ale wiedzy nie mam. Może komuś bliski temat i się wypowie.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Osobiscie nie mam przekonania

Przyciol bym 24 mm plyte multiplex, nawiercil otwory w ktore bym wsadzil drewnianne okragle " listewki "

Plyte pozesz albo przykrecic do drzwi czy tylnej scianki albo przykleic.


:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Osobiscie nie mam przekonania

Przyciol bym 24 mm plyte multiplex, nawiercil otwory w ktore bym wsadzil drewnianne okragle " listewki "

Plyte pozesz albo przykrecic do drzwi czy tylnej scianki albo przykleic.


:wink:
franek
Posty: 68
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 15:43

Re: Magnes neodymowy jako wieszak na bron.

Post autor: franek »

seba73 pisze:Witam. Co koledzy sądzicie o wykorzystaniu magnesu neodymowego jako wieszaka na bron (krótką). Czy może to (namagnesowanie) negatywnie wpłynąć na działanie broni?
Nie sądzę ... szczegolnie w obecnych "plastikach" gdzie jednym z nielicznych stalowych elementów jest lufa :-)

Trzymam tak "króciaki" czyli UZI, RAK, PPS ... wiszą spokojnie .. ale ...
przy sile działającej stycznie do powiechni styku i do tego gładkiej farbie i cienkiej blasze ...
nie licz na więcej jak 30% nominalnego udźwigu ... dla 5kg UZI potrzebowałem 2 magnesów 15kg żeby nie osuwał się ...

dla długich karabinów aby "zagęścić" proponuję magnes do sufitu/skarbczyka i wkręcony mosiężny pręt w igielicie ...a ten do lufy ..
szafę mam głęboką (50cm) wchodzą 3 rzędy
Pistolety trzymam w drugiej szafie z półkami ... stosik 10 pudełek mieści 26 sztuk a zajmuje tyle co 2-3 karabinki.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No to coś ode minie:
Stal ma taką głupią właściwość że potrafi się magnesować (przebywając w silnym polu magnetycznym)
Jeżeli nasze zabawki się namagnesują, będzie śmiesznie. Wszelkie opiłki metalowe będą obklejać mechanikę broni.
Rozmagnesowanie jest trudniejsze niż namagnesowanie, żeby zrobić to bezinwazyjnie trzeba mieć specjalną pętlę elektromagnetyczną.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Magnesy mam przykręcane. Trzymają jak diabeł sołtysa. Obawiam sie właśnie tego namagnesowania. Czy oprócz tego,, przygarniania" opiłków metali takie namagnesowanie moze jakos inaczej wpłynąć na działanie broni.?
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

seba73 pisze:Magnesy mam przykręcane. Trzymają jak diabeł sołtysa. Obawiam sie właśnie tego namagnesowania. Czy oprócz tego,, przygarniania" opiłków metali takie namagnesowanie moze jakos inaczej wpłynąć na działanie broni.?
Raczej nie, mechanika broni na to nie pozwala, no chyba że przyczepią się do mechanizmu spustowego w miejscy gdzie są "zaczepy" i uniemożliwią oddanie strzału lub wręcz przeciwnie tzn. doprowadzą do niekontrolowanego zwolnienia iglicy lub kurka i padnie niechciany strzał.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
arturo111
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2017, 19:43
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arturo111 »

Stosuję ten patent od lat i nie zaobserwowałem niczego niepokojącego - namagnesowania, przyciągania opiłków, nieprawidłowego funkcjonowania ...

Obrazek
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :).
MOTOR-PIL
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 09 stycznia 2017, 13:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: MOTOR-PIL »

pistolety, magazynki, zamki, wszystko co magnes utrzyma u mnie wisi. od dawna.
7.62x54R 6.5x55SE 7.5x55SWISS .308 .223 .22 9x19
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Dzięki.
ODPOWIEDZ