Sinclair Expander Die Body

Moderatorzy: wierzba, P_iter

seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Sinclair Expander Die Body

Post autor: seba73 »

Witam.Czy używacie tych matryc? Jeśli tak to kiedy( w którym momencie procesu przygotowania łuski )?Czy te matryce jakoś specjalnie się ustawia?
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Tak ,bezposrednio przed zasypywaniem prochu i osadzaniem pociskow.
Aby sie nie zacieralo i smaru nie trzeba bylo myc po operacji uzywam Imperial Dry Neck Lube do "smarowania" szyjki wewnatrz.
https://www.midwayusa.com/product/1012767842
Nic sie nie ustawia ,dokupujesz tylko odpowiedniej srednicy mandrel ,sa w wersji stalowej i z weglika ,polecam z weglika ,choc drozszy.
Przy kilku kalibrach wymianiasz tylko mandrel ,matryca pozostaje ta sama
.
Pozdrawiam Bready
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Dzięki za odpowiedz. Co do tego,, mazidła", to po jevo użyciu wystarczy wytrzec? Nie klei to prochu? A co do matrycy o której mowa to czy po jej zastosowaniu nie będzie za słaby zacisk pocisku no bo chyba ona troche rozpycha szyjke po formacie. Jak formatujesz łuski przed użyciem tej matrycy, czy to jest pełny format czy tylko szyjka, czy rodzaj formatu ma jakieś znaczenie w tym kontekście, czy używasz bushingów?Troche tych pytań jest ale to są moje początki i próbuje różnych rozwiązań. Pozdrawiam
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Uzywanie ,, mazidła" zalezy od sposobu czyszczenia lusek, jezeli je myjesz na sucho to w szyjce zostaje nagar, ktory dziala jak mazidlo.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

OK. Ja łuski myje najpierw w myjce ultrdzwiękowej a potem polerka w tumblerzesuchym z orzechem i dodatkiem pasty polerskiej. Łuski jescze raz do myjki z plynem do mycia garów(bo są tłuste po tej paście) i plukanie w H2O destylowanej. Wiem ze to dużo roboty ale łuski sie błyszczą jak....... Potem pocisk osadzam juz na sucho bez zadnych mazideł. Czy to dobry sposób?
Rozumiem ze to mazidło jest tylko po to aby mandrela expandera weszła do szyjki? Jak cos pomieszałem to prosze mnie sprostować. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Tylko nie bardzo rozumiem po co te wszystkie zabiegi żeby łuski się błyszczały. Łuski mają byc wolne od nagaru i innych niechcianych zanieszczyszczeń ale błyszczenie takie czy szmakie nie wpływa na balistykę.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Zgadzam sie całkowicie ze nie ma to wpływu na balistyke ale skoro można, chce sie to czemu nie mają tak wyglądać. Lubie dbac o to co mam i lubie jak ladnie wygląda to co robie. Moze to jest zwiazane z przyzwyczajeniem zwiazanym z zawodem. Ma byc perfect. A moj,, wywód" na temat przygotowania łusek wynikał z postów kolegów dotyczących użycia tego,, mazidła" przy użyciu matrycy sinclara z expanderem. Ale tak na marginesie. Zrobiłem serie amunicji bez zadnego przygotowania łusek, zrobiłem tylko szyjke (lee collet) bez żadnych innych czynnisci i po złożeniu skupienie sie nie zmieniło wiec tak jak pisałes, mycie łusek nie wpływa na balistyke.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Latwiej osadzic czy rozepchnac szyjke ze "smarem", nie zmienia tez kata ramion.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

I to jest argument. Ale tak technicznie to wystarczy ten,, smar" wytrzec? Nie trzeba myć? A jak wpadnie dołuski nie poskleja prochu. Moze banalne pyyania ale nie miałem z tym czymś doczynienia.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Gdyby sie klejil to Bready by go nie uzywal, patrz " dry lube".
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

OK. DZIĘKI
ODPOWIEDZ