Dillon XL750 vs. Horanady AP vs. RCBS pro chucker 5/7

Moderatorzy: wierzba, P_iter

zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Dillon XL750 vs. Horanady AP vs. RCBS pro chucker 5/7

Post autor: zoom2 »

Jako, że rozstałem się Lee LoadMaster zezuję w kierunku nowej progresywnej ale już z wyższej półki cenowej.
Liderem, i to z ogromną przewagą, jest Dillon XL 750 i prawdopodobnie to jego zakupię. Ale w tej chwili największą wadą Dillona XL 750 jest brak możliwości zakupu.
Konfiguracja która mnie interesuje (na starcie i prawdopodobnie docelowo) to konfiguracja podstawowa plus "rurkowo-talerzowy" podajnik łusek i podobny podajnik do pocisków.
Podajniki elektryczne ze względów finansowych odpuszczam na ten moment ale podawanie palcem, szczególnie łusek bo pociski zdzierżę nie wchodzi w grę.
Na ringu są jeszcze dwa modele których najważniejszą zaletą jest możliwość zakupu od ręki. Są to Hornady AP i RCBS pro chucker 5.
Ceny wyjściowo za konfiguracje startowe są mnie więcej w tym samym przedziale choć RCBS jest wyraźnie droższy.
Wszystkie te trzy prasy są domyślnie przeznaczone do elektrycznych podajników łusek, producenci w swojej ofercie nie przewidują podajników "rurkowych", oczywiście mozżiwośc ręcznego podawania jest zachowana.
Dillon ma akurat to szczęście, że są dostępne podajniki DAA.

Pytania:
Czy do RCBS pro chucker 5/7 ktoś robi podajniki łusek?
Czy są dostępne pliki do wydrukowania takich podajników?

Co do Hoarnady AP to wiem, że istnieją projekty do wydrukowania ale:

Które z tych publikowanych projektów są godne polecenia, czyli działają niezawodnie?
A może ktoś sprzedaje takie gotowce?

p.s RCBS kusi łatwą choć niezbyt tanią konwersją do 7 stanowiskowej głowicy
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kup na egun.de puki się pokazały.
Niedługo ich też nie będzie

https://www.egun.de/market/item.php?id=14053822
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

thx za info
ODPOWIEDZ