Dillon xl 750 kielich i zasyp

Moderatorzy: wierzba, P_iter

evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Dillon xl 750 kielich i zasyp

Post autor: evo10 »

Witam. Kupiłem w/w prasę i mam pytanie czy matrycą od zasypu dołączoną do dozownika robi się kielich czy trzeba kupić specjalną matrycę czy coś dodatkowo do tej matrycy?
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Tak, matryca podająca proch jest jednocześnie robiącą kielich.

Wraz z zestawem konwersji kalibru dostaleś wkładke w matryce.

Regulujesz wielkość kielicha wkreceniem badz wykreceniem calej matrycy.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Ok dzięki spróbuję.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Sama matryca podajaca proch i robiaca kielich jest taka sama w 650xl i 750 wiec na youtubie jest masa poradnikow jak toto ustawic.
Warto sobie popatrzec.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Kielich ogarnięty wystarczyło wkręcić matrycę głębiej. Teraz mam inne pytanie jakiej matrycy użyć do osadzenia pocisku i jednoczesnego zacisku? Nie mam stanowisk na rozdzielenie tego. Mam matrycę osadzającą Lee ale chyba ona crimpu nie robi...
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

Nie wiem o jakim kalibrze mówimy. Z Twoich postów domyślam się, że jest to kaliber pistoletowy a jak pistoletowy to statystycznie wypada 9 Para.
Mam matryce LEE do Parabellum ( LEE 9mm LUGER) i matryca osadzająca robi crimp.
Ja co prawda stosuję Factry Crimp, ale jeśli chodzi o matrycę osadzającą LEE to robi osadzenie i zacisk w jednym cyklu.
Odnoszę się tylko do matryc 9mm Luger. Innych LEE nie znam.
Nic prostszego jak złożyć ślepy nabój i będziesz dokładnie wiedział czy masz to co chciałeś mieć. Sam sobie odpowiesz.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Jezlei chodzi o 9tkę to matryca Double Alfa ( robiona przez Lee) rozwiązuje problem osadzania i crimpowania pocisków RN, jednocześnie. Jest sprzedawana jako pojedyncza.
Do wszystkich rodzajów pocisków zestaw matryc Hornady #546516, osadzająca robi taper crimp.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Tak chodzi o 9mm luger. Osadzając moją matrycą lee kielich się zdecydowanie zmniejsza ale czy to już crimp? Wydaje mi się że nie może nie wiem jak to ustawić. Łuska nie przylega dokładnie do pocisku.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Chyba już wiem jak to ustawić 😎
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

Osadzenie (głębokość) pocisku regulujesz pokrętłem matrycy. Zacisk regulujesz odpowiednim wkręceniem całej matrycy w głowicę. Jak chcesz zmienić stopień zaciskania to musisz ponownie "doregulować" osadzenie bo zmienia się fizyczna odległość.
Tu masz przekrój matryc co może ci pomóc w rozkminianiu o co biega
https://leeprecision.com/reloading-dies ... et-pistol/
A najprościej dokonaj samodzielnie kilku prób w skrajnych położeniach i po 3-5 próbach załapiesz jak to pracuje i będziesz umiał w wystarczająco dokładnie sobie ustawiać.
Stracisz co najwyżej kilka pocisków. Pewnie niektóre zdeformujesz. I będziesz wiedział. Do tych prób warto mieć młotek do rozcalania ale nie jest to konieczne.
Po 10 próbach nie tylko, ze będziesz umiał ale osiągniesz expert level.Poważnie.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Zoom2 dokładnie tak jak piszesz, już to wcześniej rozgryzłem ale zostanie dla potomnych.
ODPOWIEDZ