COAL w Qucikload

Moderatorzy: wierzba, P_iter

bibik
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 19:25

COAL w Qucikload

Post autor: bibik »

Niestety nie ma opcji calkowitej długości pocisku w QL
jesli COAl mam 27,8mm pocisk 14,9 mm łuska 18,8mm to seating depth bedzie 27,8 -18,8+9mm?
Chyba że carrtige lenght to COAL czyli całkowita długość pocisku?
prosze o pomoc
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Cartridge length to długość całkowita naboju.
Case length to długość łuski.
btw, w ql jest całkowita długośc pocisku - Bullet Length
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 września 2021, 16:18 przez lechu, łącznie zmieniany 2 razy.
bibik
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 19:25

Post autor: bibik »

a czy w quicloadzie jest juz vectan ba9 i 10? TZn jak kupie te wersje co jest w Parabellum to czy bedzie uprage do najnowszej bazy bo piszą na stronie ze wersja z lutego ma te prochy?
A czy ktoś by mógłby podać drabinkę dla tych prochów vectan ba9 i 10?
pociski h&n 125grain HS 356
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

BA10 nie nadaje się do tej kulki w 9x19
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Nie mam teraz dostępu do QL więc nie mogę sprawdzić ale jak miałem dostęp to robiłem sporo symulacji.
Możesz tam na pewno zmieniać zarówno długość całkowitą naboju, długość łuski jak i długość pocisku /oraz długość lufy broni bo to ma znaczenie przy wyliczaniu m.in prędkości i procentu spalonego prochu itp./.
Pamiętaj, że QL z automatu ustawia długość całkowitą naboju maksymalną dla danego kalibru wg normy /np. CIP albo SAAMI/.
To trzeba sobie zmienić pod długość jaką zamierzasz robić.
Długość łuski też ew. można skorygować choć tu różnice są minimalne.
Za to warto sprawdzić długość pocisku.
Nawet po wybraniu z bazy danych pocisku, który posiadasz mogą być spore różnice w długości w stosunku to tej konkretnej partii, którą kupiłeś.
Dla pistoletowych to mogą być pomijalne różnice ale np. przy Speer Grand Slam 0.308'' 200gn moje są o 1,1 mm dłuższe niż w bazie QL.
Pozdrawiam, Tomek
bibik
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 19:25

Post autor: bibik »

Na ba 10 robiłem od 20 12 roku na pocisku 147grain alsa pro Fmj i żadna lufa nie uległa uszkodzeniu teraz zmieniłem pociski dlatego proszę o pomoc, przerobiłem na Beretta munts cz Shadow faktor na zawody idealny a jak kupowaliśmy w dziesięciu 20kg prochu i kilkadziwsiat pudel pocisków z czech to 3,6 grain wychodziło tanio teraz to mi rybka bo nie strzelam dynamiki kumplowi na jeden trening wychodzi 500 800 strzałów
Dletego proszę serdecznie o podstawie ie danych do Ql dla tych pocisków h&n 356 125 grains Hs długość pocisku 27,8 długość pocisku 14, 9 proch ba 9 i ba10
ODPOWIEDZ