dozownik do "grubych" prochów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Hermann
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 19:46
Lokalizacja: Olsztyn

dozownik do "grubych" prochów

Post autor: Hermann »

Cześć wszystkim.

Posiadam i używam z powodzeniem dozownika Hornady Powder Measure, który z zadowalającą mnie dokładnością odmierza standardowe naważki drobnych prochów kulistych ( D032, D063 itp ).
Niestety zupełnie nie sprawdza mi się przy odmierzaniu specyficznych naważek do kalibrów kowbojskich (44-40) gdzie używam małych ilości prochu o jak największej objętości zasypowej ( N32C, Trail Boss ).
Generalnie, czy możecie mi polecić z własnego doświadczenia który z dostępnych na rynku dozowników objętościowych radzi sobie z odmierzaniem grubych prochów ( wałeczków, płatków itp)

Pozdrawiam.
raf07
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2016, 16:55

Post autor: raf07 »

Wydaje mi się że problem odmierzania prochu nie jest po stronie dozowników a raczej samego prochu, jego kształtu i wielkości i jakiegoś specjalnego dozownika który by odmierzał precyzyjnie nie znajdziesz ale wielu kolegów radzi sobie w ten sposób że dozownikiem odmierza wstępną naważkę i resztę dosypuje po ziarenku lub płatku już na wadze np. szalkowej
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Generalnie dozowniki z obrotowym bębnem słabo radzą sobie z takim prochem. Jeżeli Lee Pro Auto Disk nie zadziała, przeszedłbym na łyżeczkę lutowaną z mosiądzu, nierdzewny dzbanek na śmietankę do kawy i tacki elaboracyjne. Kowbojskich naboi nie strzela się aż tyle, żeby to było jakąś straszną mordęgą.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Spróbuj do posiadanego dozownika dołożyć silniczek wibracyjny. Silnik nie może być z telefonu, musi być większy tak by w wyczuwalny sposób wibrował dozownikiem. U mnie takie rozwiązanie bardzo poprawiło powtarzalność naważek, tyle że ja mam Lee auto disc.
ODPOWIEDZ