Import spłonek z krajów UE (wydzielone)

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Import spłonek z krajów UE (wydzielone)

Post autor: Marekj »

Jak wygląda zakup spłonek w Niemczech? Czy żądają jakichś papierów tak jak u nas, czy spłonki są w wolnej sprzedaży tak jak w Czechach?
mariusz.w
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: mariusz.w »

nic nie potrzeba
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Każdy niech robi jak uważa, ale uważa jak robi.

Art. 37a. 1. Osobom deklarującym zakup broni palnej lub amunicji w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej właściwy terytorialnie komendant wojewódzki Policji, na ich wniosek, poświadcza uprzednią zgodę przewozową.

Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Czyli po wystąpieniu o UZP spłonki i proch można zamówić kurierem?

PS. Mod nas powiesi za urządzanie dyskusji na Pchlim Targu.
mariusz.w
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2016, 21:54
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: mariusz.w »

Ja to bym się przez granicę bał spłonki czy proch kurierem ściągać nawet ze zgodę.
Niemcy lubią wysyłać Hermesem a tam to mi pociski Lapua skonfiskowali

Ja kupuję i jadę i odbieram osobiście. U Niemca spłonki "na gębę" się kupuje bez żadnych kwitów.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

mariusz.w pisze:Hermesem a tam to mi pociski Lapua skonfiskowali
Odzyskałeś? Dużo tego było? Z jakiej paki je zatrzymali i co dalej ze sprawą chcieli zrobić?
ODPOWIEDZ