Karabin do F-Class Open

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Karabin do F-Class Open

Post autor: rethempthoor »

Witam szanownych Kolegów.
Zamierzam złożyć karabin do strzelania F-Class Open.
Mam już pewne założenia, ale zanim zamówię karabin chciałbym posłuchać bardziej doświadczonych Kolegów.
Zgrubne założenia są takie:
1. nabój 284 Win - myślałem o 284 shehane albo 284 wheeler, ale na początek nie chcę za dużo kombinować, jak wystrzelam lufę zawsze można coś zmienić bez wielkich nakładów. Planuję strzelać z pocisków Berger 180 gr Hybrid Target
2. zamek - jeśli do strzelania f-open to w zasadzie nie potrzebuje podawania naboi z magazynka. Myślę o zamku Flavio Fare lub Defiance Deviant (Outcasta nikt w Polsce chyba nie oferuje) podobnie jak zamków Borden
3. lufa - bartlein, krieger, benchmark. Co będzie dostępne, długość myślę o 30 calach
4. spust - jeśli zamek flavio to i spust flavio, jeśli byłby defiance to pewnie zdecyduje się na bix'n andy
5. osada - albo dimars albo as
Chętnie wysłucham uwag i sugestii, być może ktoś wie gdzie można zamówić zamek Borden.
No i najważniejsza sprawa, gdzie to w Polsce najlepiej poskładać? Najbardziej oczywisty wybór to Damian Cerkanowicz, tak mi się wydaje.
Dawid
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: piotrjub »

zleć jemu, będzie wiedział co ci dać i co będzie dostępne w jakich cenach
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: Greenhard »

Nabój już zaprojektowałeś skoro przedstawiasz szczegóły karabinu?
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: goostav »

Ja proponuję mniej projektowania, więcej strzelania.
Goostav
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: rethempthoor »

goostav pisze: środa, 07 września 2022, 12:40 Ja proponuję mniej projektowania, więcej strzelania.
Trafiłeś w samo sedno.
284win jest już tak rozpowszechniony i rozgryziony, że dobry rusznikarz wie co ma robić. Napisałem z czego chcę strzelać i myślę, że Ameryki już drugi raz nie odkryje.
A pytanie na forum zadałem bo liczyłem na jakieś podpowiedzi od praktyków. Np. odnośnie zamka, długości lufy, wyboru osady. Bo rozumiem, że nabój raczej nie budzi wątpliwości i jest rozwiązaniem co najmniej poprawnym jeśli chodzi o f-open?

Bardzo mnie interesuje czy ktoś z kolegów używa zamka flavio fare i jakie są odczucia z użytkowania bo sieci nie mogę nic znaleźć poza spustem.
Dawid
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: tytus160 »

Odkopię trochę temat.
Masz dostęp do tych Bergerów 180gr? Bo to ostatnio Św. Graal.
I drugie pytanie - gdzie będziesz strzelał? Tylko Skarżysko czy może F-Class "w świecie", a może po prostu nasze różne zawody Open na poligonach (Orzysz, Zielonka, Drawsko)?
W Skarżysku przewagę mają szóstki i 6,5mm.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: rethempthoor »

Niestety nie mam dostępu do tych pocisków, kupię na wolnym rynku jak tylko będą dostępne.
Rozważam również strzelanie ze Scenarów L bo te są dostępne bez większych problemów.

Strzelam na Zielonce a tu 7 powinna pokazać swoje zalety.
Dawid
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: tytus160 »

Ok, w takim razie 7mm to dobry wybór, a sformułowanie F-Class mylące :)
Kojarzysz, że Scenary mają bardzo odmienny kształt niż Bergery? Jak dasz zrobić komorę pod Scenara możesz potem nie móc optymalnie osadzić Bergera.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: rethempthoor »

Mam tego świadomość, dlatego komorę chce wiercić pod Bergera, a Scenarami dotrzeć lufę i odstrzelić nowe łuski. Liczę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy uda mi się kupić bergery.
Dawid
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: piotrjub »

Eeeee tam z jednego i drugiego będzie mu dobrze strzalał
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: rethempthoor »

Piotr to szydera czy na serio tak uważasz?
Dawid
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: piotrjub »

To na poważnie, bez najmniejszego problemu tak wyjdzie. 284Win praktycznie zawsze bardzo fajnie lata, jak będzie miał
fajna lufę (Krieger, Bartlain) to sam się zdziwi jak fajnie to wygląda.
U mnie jedyne pociski jakie nie za ciekawie latają to Sierra HPBT 183gr, ale Damian (strzela z nich) mówi że one słabo latają na 300m
(ja tylko na tę odległość je sprawdzałem) a bardzo ciekawie na 600 i 800m.
Koledzy stosują też ELD-M 180gr, powiem tak d..y nie urywa, sierra HPBT 180gr klucha ale lata OK.
A jak w końcu dostaniesz Berger 180gr albo 184gr to staniesz się człowiekiem szczęśliwym :D
Bardzo fajnie mi lata A-Tip 190gr, jest tego trochę do wyboru.
TYLKO WYBIERZ DOBRĄ LUFĘ.
W niedługim czasie Damian będzie maił możliwość dostania bardzo dużej ilości najróżniejszych luf, na dziś jest wybór ze dwadzieścia rodzajów luf Proofa. Bergerów 7mm brakuje wszędzie, czasami zdarza się okazja jak ktoś jest w stanie odstąpić swoje zapasy, mi kolega napisał parę dni temu, że odstąpi dwie paczki 184gr, niestety miał więcej 180gr ale inny kolega mnie ubiegł. Czasami szczęście człowieka niespodziewanie może spotkać.
Proof 7mm skok 1-8 :D
Jak mogę doradzić, za żadne pieniądze nie wybieraj kolby GRS, gorszego g...a nie widziałem, mi się z tego tragicznie strzela.
Osada - 5. osada - albo dimars albo as
AS mam, ona ładnie wygląda ale również d..y nie urywa. Swoją mam bo mam, sprzedawać nie będę ale mam dużo lepsze, chyba na dziś brałbym osadę od Mateusza Kiedy. Jak nie jest lepsza od AS to na pewno nie jest gorsza a wyjdzie ze dwa razy taniej.
Załączniki
WhatsApp Image 2022-09-15 at 11.44.56.jpeg
WhatsApp Image 2022-09-15 at 11.44.56.jpeg (90.15 KiB) Przejrzano 2680 razy
Ostatnio zmieniony piątek, 23 września 2022, 12:55 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: tytus160 »

Piotr, miałem na myśli to, że jeśli zrobiłby bardzo długi freebore pod Scenara (np. .280") to przy innym pocisku nie dogoni z czasem wypalającego się stożka. Bergerom 180gr spokojnie wystarczają okolice .220".
A to, że obie kulki będą dobrze strzelać - to już zupełnie inna kwestia :)
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Karabin do F-Class Open

Post autor: goostav »

rethempthoor pisze: piątek, 23 września 2022, 11:29 Piotr to szydera czy na serio tak uważasz?
Sekretarzem, Piotra nie jestem, ale.... zawsze biorę go na poważnie.....
Goostav
ODPOWIEDZ