Powłoka TIM

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Lukas1214
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 08 września 2016, 15:53

Powłoka TIM

Post autor: Lukas1214 »

Czy ktoś wie gdzie mogę nałożyć powłokę TIM na ekspandery matryc? Gdzieś na forum w jakimś temacie widziałem, że ten temat był poruszany, ale nie mogę znaleźć gdzie.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Powłoka TIM

Post autor: rethempthoor »

W Warszawie jest firma.
Sam to przerabiałem.
Odpuść sobie, tyle mogę powiedzieć.
Jak bardzo Ci zależy to gdzieś poszukam namiarów.
Dawid
Lukas1214
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 08 września 2016, 15:53

Re: Powłoka TIM

Post autor: Lukas1214 »

Właśnie w tamtym temacie była mowa o firmie z Warszawy. A dlaczego odpuścić - mógłbyś uzasadnić ? Planowałem pokryć ta powłoka ekspandery Wilsona oraz element odpowiadający za rozszerzenie szyjki łuski w matrycy FL.


Edyta: widzę że to było w temacie o kolejności procesów elaboracji i nawet to ty pisałeś o tej firmie z W-wy i pokrywała ci powłoką te same elementy co ja bym chciał :)

Celem tej powłoki było dla mnie uniknięcie smarowania szyjki łuski od środka. Do tej pory smaruje ale raz dam środka smarnego w sam raz a raz za mało i "czuć" to na prasie. I tego właśnie chciałbym uniknąć nakładając powłokę TIM.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Powłoka TIM

Post autor: piotrjub »

Poszukaj w internecie, czy warto to zrobić, według mnie tak. Z tamtą firmą poruszaną w innym temacie, jest taki problem że zakończyła działalność. Musisz poszukać w internecie i zapytać się tej firmy czy wykonają ci tą usługę bo ilość jaką chcesz zrobić to dla niej zabawa a nie usługa. Dawałem u nas w robocie aby wysłali do jakiejś firmy do pokrycia ale był problem że liczyli za wsad 2,5 tys zł - trochę miałem elementów do pokrycia ale jak potem miałem chyba 10 sztuk to już drogo to wychodziło i nie chcieli tego zrobić.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Powłoka TIM

Post autor: rethempthoor »

Zgadza się, to właśnie ja pokrywalem te elementy i namiary miałem od Piotra - jeszcze raz bardzo dziękuję.
Usługa była wykonana bardzo profesjonalnie - tu również nie mogę nic złego powiedzieć.
Chodzi tylko o to, że ekspader działa zdecydowanie lepiej jak ma odrobinę smarowania, czyli nie udało się zrezygnować ze smarowania, a o to jak się domyślałem Ci chodzi. Na YT jest film bodajże F-Class Johna jak poleruje swoje ekspandery, i wg mnojego doświadczenia to wystarczy i jesteś w stanie zrobić to samemu.
Wkręcasz ekspander we wkrętarkę, odrobina pasty polerskiej na szmatkę i jedziesz. Oszczędzisz ładne parę groszy a efekt będzie pewnie tylko minimalnie gorszy.
P.S. Chyba, że jesteś perfekcjonistą jak Piotr, wtedy koszt schodzi na drugi plan i ma być najlepiej jak się da - wtedy nie pozostaje Ci nic innego jak szukać firmy, która pokrywa azotkiemtytanu lub czymś podobnym.
Dawid
Lukas1214
Posty: 111
Rejestracja: czwartek, 08 września 2016, 15:53

Re: Powłoka TIM

Post autor: Lukas1214 »

Szyjki łusek smaruje za pomocą przeciera bawełnianego do luf oraz namaczam w poduszce do pieczątek nasiąknięta olejem do lancuchow. Problem jest taki że jak się zagapie to za którymś razem jest za mało oleju na szyjce i ekspander mi się "kleszczy". Chciałem tego właśnie uniknąć :)

Sprawdzę jak będzie po polerowaniu :)

Dzięki.
ODPOWIEDZ