Vortex Razor 2 4.5-27x56 EBR2C

Moderatorzy: wierzba, P_iter

alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Vortex Razor 2 4.5-27x56 EBR2C

Post autor: alta32 »

Witam szukam informacji na temat uzytkowania tej lunety,za oceanem zbiera bardzo dobre oceny.Mysle o niej pod kontem zawodow .Czy ktos ja uzywa i z jakimi wynikami.jakie sa wasze odczucia ?Pozdrawiam
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

Nie na tema, ale ostatnio mocną są chwalone i polecane :
Delta Optical Stryker HD 5-50x56
Delta Optical Stryker HD 4,5-30x56 FFP

Ponoć świetny stosunek jakość/cena.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Mam tą drugą Delte ale mają pewien minus (przy wyzerowaniu) a tak poza tym super luneta.patrze na Vortex Razor już od dawna ale fajnie poczytać opinie osób które go używają w praktyce jakie są ich spostrzeżenia plusy i minusy zanim wydam około 11000 może dołożyć i kupić coś innego Vortex ma gwarancję jakiej nie daje nikt inny🤔
jedjcent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2018, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jedjcent »

Przepraszam, że ciągnę wątek nie w temacie.
Ale czy mógłbyś napisać cos więcej o wadzie Delty przy wyzerowaniu ?
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Bushnell również ma dożywotnią gwarancje na większość lunet. Jeśli gwarancja ma duże znaczenie przy wyborze to lepiej szukaj wśród europejskich producentów. Ewentualna naprawa trwa dużo krócej niż wysyłka za ocean zwłaszcza z pośrednictwem polskiego dystrybutora.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Jesli chodzi o delte luneta super optyka ,sam krzyz tez rewelacja zakres lunety w polaczeniu z moja tikka A1 6,5 creed.pozwala strzelac 1000m bez zadnego "ale".Po przestrzeleniu ,kiedy odkrecasz wiezyczke masz pierscien ktory jest skrecony trzema srubkami ma imbus 1,5mm srubki dociskaja mosiezny walek kazde przestawienie zostawia na tym walku widocne glebokie otwory (male pierscienie)po paru takich przestawieniach bedziesz trafial w poprzednie rowki co bedzie utrudniac wyzerowanie lunety prowadzic do jeszcze wiekszych uszkodzen stawiac pierscien pod jakims katem ,jest to slabe rozwiazanie i jak narazie jeden ,ale jak dla mnie powazny minus .Nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem w zadnej lunecie a mam ich kilka .
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Tak troche pisze sam ze soba :lol: wiele uwag na temat Vortexa nie otrzymalem -A jakis tydzien temu dotarl do mnie moj Vortex Razor II z siatka H59,po pierwszych testach w kombinacji z montazem eratac 20moa,poziomniczka i inklinometr eratac,luneta sprawdza sie wysmienicie kawal dobrej i solidnie zrobionej lunety ,siatka ktora pierwotnie wydawala mi sie za bardzo wypelniona znacznikami w praktyce jest bardzo czytelna i przyjazna strzelcowi a jak juz ja opanujesz to sama frajda ze strzelania \:D/ .Drugi wielki PLUS to sposob zerowania lunety po przestrzeleniu (takego patetu brakuje innym producenta :?: ),bardzo klarowny i ostry obraz fajnie widac punkty podswietlenia.za jakies pare dni z ta luneta ruszam na treningi LR zobaczymy jak spisze sie na dystansie pow. 1000m
-Jedno co moze byc dla wielu osob problemem to jej waga ,ale w moich strzelaniach waga to nie straszak biore to na plecy i taszcze(doslownie) ;;pelenluz
Pozdrawiam
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Drugi wielki PLUS to sposob zerowania lunety po przestrzeleniu
=D> =D> =D>
a inne już tylko na złom \:D/

Sorki taki żarcik,nie mogłem się powstrzymać. :eeg/:
ODPOWIEDZ