(s)temat do zamknięcia

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

(s)temat do zamknięcia

Post autor: Seb »

Temat do zamknięcia
Ostatnio zmieniony środa, 03 lipca 2019, 20:47 przez Seb, łącznie zmieniany 1 raz.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Ja jestem chętny.
Mam już do podgrzewania soli, planuję docelowo indukcyjnie wygrzewać, ale ogniowa też się przyda w międzyczasie.
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 551
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

chętny
Robert A
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 05 października 2018, 18:57

Post autor: Robert A »

Chętny
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Re: (s)odpuszczanie łusek

Post autor: dareks »

chętny
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
IWO
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 05 lipca 2016, 09:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: IWO »

Także jestem zainteresowany
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

wstępnie zainteresowany
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 551
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Ilu chętnych wymaga kolega do rozpoczęcia produkcji? Nie wiem czy szukać dalej czy liczyć że uda się zrobić to urządzenie?
Marcin16
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:39
Lokalizacja: podlaskie

odpuszczanie

Post autor: Marcin16 »

jestem zainteresowany zakupem
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

Drodzy koledzy napisałem narazie z zapytaniem wszystko zależy od mojego magika który to ma stworzyć.na tą chwilę ma masę innej pracy.Bardzo proszę o cierpliwość.Do wszystkich zainteresowanych odezwę się z pewnością nie ode mnie zależy to.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

[S]Maszyna do odpuszczania łusek

Post autor: Seb »

Witam wszystkich forumowiczów mam wiadomość rusza produkcja maszyn do odpuszczania łusek.pierwszy jest kolega matpat proszę napisać tutaj na jakie kalibry to ma być. kolejną kwestią jest zmiana ceny na 800 zł jeśli są nadal chętni proszę wpisywać do jakich kalibrów dostosować maszyny
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Na filmie widać że element o który opiera się łuska rozgrzewa się do czerwoności.
Czy aby nie ma to wpływu na stopień rozgrzania łuski :?:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S]Maszyna do odpuszczania łusek

Post autor: P_iter »

Seb pisze:Witam wszystkich forumowiczów mam wiadomość rusza produkcja maszyn do odpuszczania łusek.pierwszy jest kolega matpat proszę napisać tutaj na jakie kalibry to ma być. kolejną kwestią jest zmiana ceny na 800 zł jeśli są nadal chętni proszę wpisywać do jakich kalibrów dostosować maszyny
Na czym polega dostosowanie urządzenia do kalibrów? Czy jak będzie dostosowany do .30-06 to już .223 nie zrobię?
Z 500 na 800, to spora różnica. Co za tę cenę dostajemy?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

Będzie dostosowane do każdego kalibru.cena wzięła się z widzimisię rzemieślnika który to będzie robił.Pamietajcie że patrzycie na maszynę która jest prototypem.Nastepne będą regulowane w zakresie obrotów i stopnia odchylenia palnika.A takze kalibru który zastosujecie.Czyli nie ma problemu czy posiadamy 300vin mag i 223rem.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Colt.45
Posty: 130
Rejestracja: środa, 07 czerwca 2017, 19:24

Post autor: Colt.45 »

Przeciez taka maszynę spełniająca swoją funkcje można zrobić za niecałe 100zl i nie jest to nic nadzywaczaj trudnego, ale kto co lubi &#128578;
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

Powiem tak colt 45 zrób sobie taką maszynę.Ja nie zmuszam Cie przecież do zakupu.Jak i wszystkich na tym forum.Swoje uwagi zachowaj jednak dla siebie bo każdy kozak jest tylko w gębie.Nie ja wymyslilem cenę i nie ja ją zmieniłem.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Colt.45
Posty: 130
Rejestracja: środa, 07 czerwca 2017, 19:24

Post autor: Colt.45 »

Zrobiłem i działa jak należy. Nie kozacze i chętnie pomogę kolegom z forum, bo od tego tu chyba jesteśmy żeby dzielić sie swoim doświadczeniem. Dla mnie cena niestety jest za wysoka, a ze ktoś tak wycenił robociznę, no cóż ceni sie i ma do tego prawo.
Obrazek
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

ładne, tanie i widzę ze skuteczne.

jaki silnik? i regulator ?

i gdzie taki rondel można kupić ? :)
Colt.45
Posty: 130
Rejestracja: środa, 07 czerwca 2017, 19:24

Post autor: Colt.45 »

Silnik 25rpm 12v i regulator obrotow pwm 3A wszystko do dostania na Alli i najważniejsze, pudełko od ciastek Tivoli, bardzo smaczne &#128578;
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Zrobiłem podobne urządzenie kilka miesięcy temu i oto moje spostrzeżenia:
- nie da się na jednym "rondlu" ogarnąć wszystkich kalibrów, Potrzebne są co najmniej 2 różne wysokości. Pierwszy do krótkich łusek powiedzmy do 51 mm i drugi do długich powyżej 51 mm. Ja mam bęben "ztrymowany" na 43 mm pod 6,5x55 i ogarniam na nim jeszcze 338 win mag ale już 308 win nie zrobię bo łuska wystaje za mało poza krawędź bębna.
- nagrzewa się nie tylko ten pręt ograniczający ale i bęben więc urządzenie trzeba wstępnie wygrzać przed wrzuceniem pierwszej łuski.
- czas nagrzewania zależy przede wszystkim od grubości ścianki łuski i waha się w przedziale 5-8 s więc silnik 12 rpm zupełnie wystarcza.
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

A może jednak warto zaufać w inwencję twórczą innych ludzi
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Na ile lusek starcza jedno opakowanie gazu ?

Cena gazu ?

:wink:
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Zawodowo mam do czynienia z różnymi maszynami. 800 pln to jest za chałupniczą konstrukcję po godzinach, po koleżeńsku i za flaszkę.. Zróbmy zamówienie na 50 do 100 sztuk identycznych urządzeń i może ktoś za 500 pln takie w miarę uniwersalne wystruga. Karabiny mamy za ... pomyślmy-za ile ktoś musi wytsawić taką maszynkę do odpuszczania łusek, żeby pracując przez miesiąc czy dwa tyg. i dając swoje materiały zarobił na rodzinę, opłaty(kuffa zusy, podatki, inne opłaty), na parę kulek do swojego strzelania, na samochód, kawałek karabinu, etc, etc.)/
73 de sp5tio
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

A może jednak warto zaufać w inwencję twórczą innych ludzi
taaaa...
co mam napisać ,nic nowego nie wymyśliłeś

Pierwsze z brzegu;
https://www.youtube.com/watch?v=vko5wvG ... e=youtu.be

wersja budżetowa;
https://www.youtube.com/watch?v=Mf6rYqtRrGY
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

Panowie maszynę tą tworzylem z myślą o polepszeniu pracy w naszej wspólnej pasji.Jednak fala hejtu niektórych Panów na tym forum oraz ich inwencja twórcza skutecznie odwiozła mnie od pomysłu dalszej realizacji tego projektu. Dlatego proszę administratora o zamknięcie tematu.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Zapewne wszystkim chodzi o skok ceny z zapowiadanego 500 na 800. Bo 500 jest do przełknięcia a 800 to dla większości dużo za dużo. Tematu nie zamykam, bo może znajdzie się chętny. Jeśli się upierasz, zawsze pozostaje edycja pierwszego postu i wtedy dalszą dyskusja jest bez sensu. Sugeruję zostawić jak jest.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 551
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Seb, absolutnie cie rozumiem. Od 15 lat bawie się w rycerstwo i ceny usług rzemieślników są takie że od pewnego czasu stałem się odlewnikiem, rymarzem, kaletnikiem, szewcem, kowalem, płatnerzem, malarzem i krawcem. Ponadto waże piwo i robie własne kiełbasy. Jednak... jak ktoś mnie prosi o coś żebym mu zrobił to albo robię to za darmo albo wcale. Bo jak mam przeliczać swój czas włożony w przedsięwzięcie i cenę jaką miałbym wziąć za robotę to sam się z siebie śmieje. Ale takie są realia. Ludzie wykonujący zawodowo pewne rzeczy muszą się cenić.
W temacie maszyny to jednak skok z 500 na 800 to już spora zmiana. Fakt karabiny mamy za ciężkie pieniądze i niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć, lecz pewne rzeczy da się ogarnąc samemu. Nie gniewaj się na kolegów którzy wolą zrobić coś samemu. Sam rozważałem zrobienie takiej maszyny jednak 500 zł jest do przeżycia, 800 już nie do końca (róznica to 1 kg prochu). Zgłosiłem się jako chętny lecz chyba poszukam informacji jak zrobić to samemu. Nie trać wiary w kolegów bo możliwe że komuś nie będzie chciało się dłubać. Polecam przedstawienie tego co ma kosztować 800 zł bo piszesz że zmiany są na ful profeske także ta nowa wersja możliwe że będzie na prawde warta ceny.
wyspiarz
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 05 kwietnia 2016, 19:06

Post autor: wyspiarz »

Hej, nie zniechęcaj sie jak za 500zł to urządzenie będzie działać mieć regulacje obrotów itp to jestem zainteresowany.


pzdr. Łukasz
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

Hej koledzy, nie zakopujmy tematu, jestem w trakcie budowy tego cudeńka :) jak zbuduje to pokaże, będzie miało wszystkie bajery a dla zainteresowanych dodatkowo regulacje kalibru łuski.

standardowa wersja powinna wyjść 500 zł jak zrobię do końca podsumuje pilnikogodziny i zobaczymy czy się to bilansuje.

w ciągu 2 tygodni powinienem się ogarnąć z tematem.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Na życzenie autora wątku i ze względu na usunięcie pierwszego wpisu, temat zamykam. Jeśli ktoś chciałby pochwalić się, lub zaoferować coś do sprzedania, proszę założyć nowy temat.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Zablokowany