Zakupy w USA

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Rookie
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2021, 16:00

Zakupy w USA

Post autor: Rookie »

Witam wszystkich.
Jako zupełny nowicjusz, który dopiero przygotowuje się do rozpoczęcia elaboracji byłbym wdzięczny za każde konstruktywne podpowwiedzi.
Mam możliwość zrobienia zakupów w USA i przywiezienia trochę sprzętu ze sobą do kraju. Oczywiście ograniczenia wagowe istnieją - więc zastanawiam się co nabyć w USA a co zostawić do kupienia w kraju.
Zakładam, że sprzęt do elaboracji nie jest w żaden sposób zabroniony - co najwyżej mogą naliczyć cło.
Planuje elaboracje mna początku 9mm, 223, 308 i 38Sp + 357 Mag. Jakaś prasa jednostanowiskowa.
Jakieś podpowiedzi co warto byłoby zakupić za Wielką Wodą ?
Czy matryce różnych firm są w jakiś sposób kompatybilne - czy trzeba je dopierać do pras?
Z góry dziękuję
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Matryce i prasy sa kompatybilne.

Do Karabinu bralbym Redding'a do broni krotkiej tylko RCBS.

Ile planujesz tych kilogramow przywiesc ?

ja potrzebowal bym jedynie matryce wlasnie RCBS :mrgreen:


:wink:
Rookie
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2021, 16:00

Post autor: Rookie »

@andy7 niestety nie wiem jeszcze ile tych kgs bedzie mozliwe. Bede wracal dopiero gdzie w okolicach listopada (o ile covid pozwoli) - ale zaczynam planowac juz dzis.
Zastanawiam sie wlasnie nad matrycami - bo prasa zazwyczaj troche wazy. Domyslam sie ze to co polecasz to matryce wlasnie... Jesli rzeczywiscie bede cos kupowal to dam Ci znac . Podeslij jakiegos linka ze sklepu lub Amazona USA co by Cie interesowalo.
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Pamiętaj, że komponenty broni i amunicji podlegają pod ITAR i są objęte restrykcjami eksportowymi. Więc prasy, matryce itd możesz wywieźć z USA bez problemu, ale np. łuski czy pociski wymagają zgody eksportowej.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
Rookie
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2021, 16:00

Post autor: Rookie »

Tak. Pamietam. Dziekuje. W tej chwili planuje zakupy tylko matryc i byc moze jeszcze jakis akcesoriow. Byc moze takze jakas prase. Materialow raczej nie zamierzam. To kupie (mam nadzieje) u nas
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Z praktycznego punktu widzenia to dobra prasa jest ciężka więc lotniczo uciążliwa, ale matryce, piloty do trymerów, shellholdery, narzędzia do unifikacji kanałów ogniowych czy szyjki łuski już nie więc może warto się na tym skupić.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Rookie pisze:@andy7 niestety nie wiem jeszcze ile tych kgs bedzie mozliwe. Bede wracal dopiero gdzie w okolicach listopada (o ile covid pozwoli) - ale zaczynam planowac juz dzis.
Zastanawiam sie wlasnie nad matrycami - bo prasa zazwyczaj troche wazy. Domyslam sie ze to co polecasz to matryce wlasnie... Jesli rzeczywiscie bede cos kupowal to dam Ci znac . Podeslij jakiegos linka ze sklepu lub Amazona USA co by Cie interesowalo.
Interesuje mnie tylko i wylacznie zestaw matryc RCBS w kalibrze 7,62 x 25 Tokarev

Nie interesuje mnie matryca .30 Mauser, taka juz mam. To dwa rozne kalibry.

pozdro
105dariusz
Posty: 235
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2019, 22:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: 105dariusz »

ciężkie żelastwo to do bagażnika jakiegoś samochodu który płynie do kraju kontenerem. jak już zapakujesz to przypłynie zanim wrócisz.bez pudełek i upaprane starym smarem oczywiście.
ODPOWIEDZ