Crimp a ciśnienie początkowe.

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

paczek46
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 22:57
Lokalizacja: Dobre Miasto

Crimp a ciśnienie początkowe.

Post autor: paczek46 »

Pytanie jak w temacie (pomińmy tłumaczenie różnic w oporach szyjki), o jaką wartość może wzrosnąć ciśnienie początkowe przy gotowej amunicji z crimpem i bez crimpu?
Pytam pod kątem zmniejszenia naważki po zastosowaniu crimpu.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Za duzo zmiennych, crimp ma jakies znaczenie, ale bardzo male. Jezeli nie ma nadcisnienia, a na tarczy jest dobrze to strzelal bym dalej, bez redukcji nawazki,
jezeli zauwazylbym nadcisnienie, to bym zmniejszyl nawazke.

PS: mowi sie, ze jak zmieniamy jakis czynnik, to szukanie nawazki zaczynamy od nowa.
( np mozna zedukowac do tej samej predkosci).
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

O jakiej amunicji mówimy? Ostatnio zrobilem partię 9mm, na swojej recepturze, ale jedynie zamykając kielich, bez crimpu. Powodem tego było wyjecie matrycy do czyszczenia i po prostu zapomniałem ten crimp ustawić. Pociski latały tak samo więc chyba przy pistolecie to znikoma różnica.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 503
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Zgadzam się z poprzednikami. Crimp ma znaczenie, ale w kwestii ciśnienia to raczej marginalne. Prawdziwy opór zaczyna się jak pocisk zaczyna wchodzić w gwint, i wtedy zaczyna mocno rosnąć ciśnienie. Czy z crimpem czy bez
Dawid
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

No chyba że zrobimy crimp deformujący pocisk, można zrobić taper wyglądający jak roll, zdrowe to nie będzie 😉
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

A ja tak robię w 45-70. Matrycę FC troszeczkę rozpiłowałem że robi mocniejszy crimp i po rozcaleniu widać na pocisku przetłoczenie. Wystrzeliłem już tego ponad setkę i jakoś nie zauważyłem nic niepokojącego.
ODPOWIEDZ