LOVEX D036 i pocisk DMA 124 gr. - 9x19

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Daro Pietraj
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 01 października 2021, 09:41

LOVEX D036 i pocisk DMA 124 gr. - 9x19

Post autor: Daro Pietraj »

Proszę o pomoc. Mam proch LOVEX D036 jaką naważkę min i max przyjąć do pocisków DMA 124 gr. FMJ. Zgodnie z tabelą producenta prochu jest to min 5,9 gr a max 6,9 gr. Podstawiając to programy quick load wychodzi że naważka max jest już niebezpieczna. Sprawdzenia w quick load wykonywałem dla pocisku ALSA PRO FMJ 124 gr. Ponieważ nie ma pocisku DMA 124 gr. FMJ Trochę to wszystko się rozjechało. Proszę o pomoc i informację.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Tabele Explosii nie podają naważek minimalnych, a rekomendowane.
tzn nie ma tam min i max, tylko to co jest rekomendowane i maksymalne wg producenta prochu. Minimum jest
Zwróć też uwagę na jaką długość są podane dane producenta i na jakie kalkulujesz.
Na początek na pewno nie przekraczałbym naważki rekomendowanej, która z reguły jest zresztą ok.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

dubel
Ostatnio zmieniony piątek, 15 kwietnia 2022, 11:29 przez lechu, łącznie zmieniany 1 raz.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

lechu pisze:Tabele Explosii nie podają naważek minimalnych, a rekomendowane.
tzn nie ma tam min i max, tylko to co jest rekomendowane i maksymalne wg producenta prochu.
Zwróć też uwagę na jaką długość są podane dane producenta i na jakie kalkulujesz.
Na początek na pewno nie przekraczałbym naważki rekomendowanej, która z reguły jest zresztą ok.
Kazdy jeden producent pudru podaje w swoich tabelach wartosc maxymalna. Biorac pod uwage, ze niemiecki Beschußamt uzywa do prob wytrzymalosciowych amunicji mocniejszej o 30 % niz ta ktora dopuscil inny urzad.....!
Rezerwa jest zawsze.

Tzreba co najwyzej wszystko robic z glowa i wiedziec, ze cisnienia max NIEDA SIE PRZEKALKULOWAC czy obliczyc rownaniem trygonometrycznym.

Co do samego pudru, mi osobiscie D036 nie lezy, ale ja jestem straszna sknera ! D036 trzeba sypac wiecej, dlatego ja pracuje ( pracowalem ) na D032 ktory moim zdaniem jest lepszy.



:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: LOVEX D036 i pocisk DMA 124 gr. - 9x19

Post autor: andy7 »

Daro Pietraj pisze:Proszę o pomoc. Mam proch LOVEX D036 jaką naważkę min i max przyjąć do pocisków DMA 124 gr. FMJ. Zgodnie z tabelą producenta prochu jest to min 5,9 gr a max 6,9 gr. Podstawiając to programy quick load wychodzi że naważka max jest już niebezpieczna. Sprawdzenia w quick load wykonywałem dla pocisku ALSA PRO FMJ 124 gr. Ponieważ nie ma pocisku DMA 124 gr. FMJ Trochę to wszystko się rozjechało. Proszę o pomoc i informację.
Zrob sobie serie po 10 naboi zaczynajac od 5,6 i idac w gore o co 0,1 gr. Przy malym ladunku pistolet moze nie orzeladowywac, idac w gore skupienie bedzie lepsze. W pewnym momencie stwierdzisz, ze zaczyna Ci sie rozjezdzac.

Ja ze swojego doswiadczenia wioem, ze Lovex podaje calkiem fajne ladunki rekomendowane i te faktycznie dobrze sie sprawdzaja. Ale sprobowac zawsze warto !

Jak juz znajdziesz ta optymalna to mozesz poexperymentowac z dlugoscia U mnie dobrze lataja miedzy 27 mm a 28,5 mm ale to tylko u mnie, u Ciebie moze byc inaczej



:wink:
Kajor
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 03:35

Post autor: Kajor »

Na tym pocisku daję najczęściej 0,402g D.036 i fajnie to lata - miły nabój, troszkę kopie, ale bez przesady.
V0 ok. 320-330m/s z lufy 4,8" i 360-370m/s z lufy 10".

Pokusiłem się też o naważkę 0,420g - tu już jest trochę zbyt mocno. V0 370m/s z pistoletu i 400m/s z długiej lufy.
ODPOWIEDZ