Pociski Scenar VS Hornady

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Pociski Scenar VS Hornady

Post autor: jkp44jkp »

Witam . Po ponad rocznej przerwie sytuacja znowu pozwala mi na zajecie sie elaboracja i strzelectwem jako takim i z zalem stwierdzam ze ceny jak i dostepnosc komponentow sa tragiczne.

Do rzeczy , z braku dostepu do mojego normalnego pocisku Hornady eld m 178 zastanawiam sie nad zamiennikiem a z racji ze Lapua jest europejska i nie trzeba przeprowadzac wymiany pln / usd , wychodzi na to ze w tym roku Lapua jest opcja "budzetowa".

Moje pytanie jest nastepujace , czy ktos moze robil juz taka zamiane lub po prostu uzywa tych pociskow ( Scenar L 175, Scenar 167, 180 ) ?

Probowalem szukac tu na forum ale pod nazwa Scenar wyskakuja glownie posty z pchlego targu.

Wiadomo ze kazdy karabin lubi co innego itd ,chodzi mi jednak o to czy te pociski sie u kogos sprawdzaja. W przypadku Hornady takich postow jest mase i widac ze wiele osob osiaga na nich dobre wyniki.

Lapua to dorba marka i do tej pory cenowo raczej z topu sredniej polki wiec z jakoscia i powtarzalnoscia produktu ( Luski wiadomo ze sa bardzo dobre) chyba nie powinno byc problemu.

Zastanawia mnie tylko dlaczego tak malo jest o tych pociskach dla 308w na tym forum i czy jest to spowodowane czyms poza tym ze do tej pory Hornady i Sierra byly stosunkowo tansze ,co moglo byc glownym czynnikiem przy ich wyborze (oczywiscie poza faktem ze pociski obu firm spelnialy wymaganie pod wzgledem rezultatow)

Dzieki.
Jacek W
Posty: 183
Rejestracja: środa, 06 grudnia 2017, 15:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pociski Scenar VS Hornady

Post autor: Jacek W »

U mnie w 308 W najlepsze wyniki były na SIERRA 195 TMK , SIERRA 168 HPBT , SCENAR 185 , HORNADY 195 ELD-M , HORNADY 168 HPBT .
W kal.6,5 SCENAR 139 i HORNADY ELD-M - w tej kolejności w każdym z kalibrów skupienie od najlepszego do akceptowalnego .
feldstutzer
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 02 kwietnia 2022, 20:59

Re: Pociski Scenar VS Hornady

Post autor: feldstutzer »

ja uzywam SCENAR 168 i 185 do .308 , pacjent to CZ 557 Varmint

Co tu napisac. Na moje wymagania i umiejetnosci strzeleckie oba pociski spisuja sie dobrze. A wybralem je tylko i wylacznie bo byly najtansze (2zl sztuka, teraz pewnie juz podrozaly).

dodatkowo scenary 185 zaczalem uzywac w 7,5x55 - okazalo sie ze calkiem ladnie lataja w K31
Jacek W
Posty: 183
Rejestracja: środa, 06 grudnia 2017, 15:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pociski Scenar VS Hornady

Post autor: Jacek W »

Jakie parametry naboju na SCENAR 185 dla K31 ? Ja używam do do K31 PPU B435 ale nie jestem zadowolony z tego złożenia - do muszki i szczerbinki się nadaje ale do lunety za słabe skupienie .
kamyk
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 grudnia 2017, 14:19

Re: Pociski Scenar VS Hornady

Post autor: kamyk »

Wydaje mi się że Sierra to taka pewna marka, którą większość wybiera gdy koszty stanowią odległą drugą rolę. Kupujesz Sierra TMK i masz pewność, że masz pociski z najwyższej półki, które nie zawiodą. Ale moim zdaniem Lapua Secnar też plasuje się na tej samej półce. W każdym razie ja używam ich w .308Win OTM 185 gr i bez selekcjonowania ostatnio robiłem nimi na 200 m regularnie grupy pięciostrzałowe 0.5 MOA. Jestem ciągle początkującym w elaborowaniu więc z większym doświadczeniem i lepszym sprzętem niż mój pewnie można osiągnąć lepsze wyniki.
ODPOWIEDZ